Podcasty; Top 10 najciekawszych merytorycznie podcastów dla kobiet

Top 10 najciekawszych merytorycznie podcastów dla kobiet

Opublikowane w kategorii

Podcasty od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To świetny sposób, aby mądrze zagospodarować swój czas, ponieważ możesz poznawać i słuchać ciekawych opinii i rozmów oraz poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin życia. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę top 10 najciekawszych merytorycznie podcastów dla kobiet.

Podcasty — słów klika o ich popularności

 

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej, która od audycji radiowej różni się tym, że można ją odtworzyć w każdej chwili, kiedy odbiorca ma na to czas i ochotę. Przybiera postać regularnie publikowanych odcinków tematycznych trwających od kilkunastu do nawet dwóch godzin. Najczęściej przyjmuje formę pojedynczych rozważań na konkretny temat lub dyskusji pomiędzy dwoma i więcej rozmówcami. Choć najczęściej są to nagrania czysto dźwiękowe, wiele z nich uzupełnione są filmem.

Niewątpliwą zaletą podcastów jest fakt, że można je odtworzyć na każdym urządzeniu: laptopie, komputerze stacjonarnym, smartfonie czy radiu samochodowym, dlatego też możesz po nie sięgnąć w wielu sytuacjach np.: w trasie, na siłowni, na spacerze z psem czy podczas domowych obowiązków jak gotowanie lub sprzątanie. Ciekawe Podcasty znajdziesz nie tylko na You Tubie, ale również na Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify czy Soundcloud.

Oto nasza lista top 10 najciekawszych merytorycznie podcastów dla kobiet

 

Tu Okuniewska

To zdecydowanie najpopularniejszy podcast skierowany do kobiet. Joanna Okuniewska. Ślązaczka z urodzenia na stałe mieszkająca w Warszawie. opowiada swoje przemyślenia na temat życia. Łączy w sobie cechy pesymistki i optymistki, ponuraczki i duszy towarzystwa, a swoje porażki i wzloty umiejętnie przekazuje przez pryzmat wielu lat doświadczeń w sposób zabawny, ale i sarkastyczny, dosadny i bezkompromisowy.

Ja i moje przyjaciółki idiotki

To kolejna podcast Okuniewskiej tym razem poruszający tematykę zawodów miłosnych kobiet. Każda z nas z pewnością doświadczyła bólu i innych emocji związanych ze złamanym sercem, dlatego Okuniewska postanowiła przekuć miłosne rozczarowania w podcast, którego odcinki pełne miłosnych historii podbijają serce słuchaczek z całej Polski. Z Okuniewską i jej historiami można się pośmiać oraz  skłonić do refleksji nad tym, co warto, a czego w życiu nie warto robić.

Karolina Cwalina Podcast

To idealna pozycja dla tych kobiet, które chcą się rozwijać zarówno w sferze prywatnej, jak i w zawodowej. Karolina na co dzień zajmuje się biznesem, jest coachem i mentorką oraz współtwórczynią Her Impact. Jej podcast dotyczy szeroko pojętego biznesu, socjologii i zdrowia, na które to tematy rozmawia w sposób interesujący i inspirujący z ekspertami z tych dziedzin.

Pani Swojego Czasu od kuchni

To niezwykle ciekawy podcast Oli Budzyńskej, który ma na celu nauczyć nas umiejętnego zarządzania swoim czasem, co jest drogą do sukcesu zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Prowadząca zaprasza do rozmów ekspertów z dziedziny biznesu i porusza najważniejsze zagadnienia, które pomogą nam odnaleźć się na co dzień, dotyczące asertywności, najczęstszych błędów popełnianych w biznesie czy umiejętnego łączenia macierzyństwa z prowadzeniem firmy i wiele innych.

Dział Zagraniczny

To wyjątkowa propozycja dla wszystkich ciekawych wiadomości z zagranicy, o których nie wspominają polskie media. Maciej Okraszewski zaprasza ekspertów z różnych dziedzin i rozmawia z nimi na tematy całkiem różne od tego, co dostajemy na co dzień w rodzimej telewizji, gazetach czy Internecie. Rozmowy na temat trendów z zagranicy, o których do tej pory nie słyszeliśmy, czy sytuacji kobiet z różnych zakątkach świata to propozycja obowiązkowa dla osób głodnych wiedzy ze świata.

Rafał Hetman o książkach

Jest to propozycja dla wszystkich miłośników i miłośniczek literatury. Rafał Hetman przez wiele lat prowadził bloga tematycznego, w końcu też zaczął nagrywać podcasty, na których znajdziecie rozmowy z recenzentami książkowymi, dowiecie się o nowościach i bestsellerach oraz najbliższych wydarzeniach literackich, dzięki czemu będziecie na bieżącą poznawać świat literatury.

Słuchowisko. Pogadajmy o życiu

Kolejną propozycją ciekawego podcastu jest słuchowisko prowadzone przez Justynę Mazur. Jego tematyka oscyluje wokół zwykłych i niezwykłych wydarzeń z życia wziętych, które choć wydawać by się mogły prozaiczne i banalne, to z wieloma z nich możemy się utożsamić. Z pozoru niewiele znaczące i  szare tematy opowiedziane są z prawdziwym talentem gawędziarskim, przez co słucha się ich lekko i przyjemnie, a dodatkowo opowieści te dostępne są z wciągającym filmem video.

Myszmasz

To idealna propozycja dla miłośników szeroko rozumianej popkultury. Znajdziecie tu pokaźną dawkę informacji o świecie popkultury, pasjonatach rozrywki, idolach i ich fanach z całego świata oraz najnowszych planach największych koncernów muzycznych i filmowych.

Pasztet Podcast

Podcast prowadzony przez Katarzynę Barczyk- Matkowską porusza bardzo ważnego tematy związane z feminizmem, macierzyństwem, siostrzeństwem, byciem córka czy przyjaciółką, czyli wszystkiego, co jest związane ze współczesną kobietą. Autorka zaprasza ciekawe kobiety z różnych specjaizacji, z którymi razem omawia trudności i wyzwania, z jakimi płeć piękna spotyka się na co dzień w społeczeństwie.

Halo dziewczyny!

Podcast autorstwa dwóch przyjaciółek, Uli Adamczyk i Zosi Tyszkiewicz, przeznaczony dla młodszej widowni. Są to pełne dowcipu i inteligentne rozmowy na tematy przyjaźni damsko-męskiej, przyjaźni w ogóle, problemach miłosnych oraz o niezwykle ważnym temacie, jakim jest zmiana postrzegania psychoterapii, która nie powinna być powodem do wstydu, a drogą do poznania siebie i sposobem na rozwiązywanie problemów.

Stwórz z nami silną kobiecą społeczność i dołącz do naszej prywatnej grupy na Facebooku!

Podziel się swoimi przeżyciami i doświadczeniami również na Forum My-V!

 

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również