Przyjemnych snów – o fantazjach podczas snu
MySex

Przyjemnych snów – o fantazjach podczas snu

Czy kiedykolwiek obudziłaś się zdezorientowana - a może nawet lekko podniecona? Zastanawiałaś się dlaczego Twoje sny były pełne gorących scen seksu z Tobą w roli głównej? Nie jesteś sama. Sny erotyczne są normalną częścią życia. Można wręcz bezpiecznie powiedzieć, że na pewnych etapach wszyscy ich doświadczamy - niektórzy częściej niż inni. Sen o współżyciu seksualnym z kimś innym niż Twój partner jest również normalny. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co chcesz wiedzieć na temat snów erotycznych oraz ich znaczenia.

Nadia Kopeć Nadia Kopeć · 1 lutego 2021

Co mogą nam powiedzieć sny?

Wszyscy chcemy poznać sens naszych snów, zwłaszcza gdy wprawiają nas w zakłopotanie i zastanawiamy się, dlaczego dany motyw odgrywał się podczas snu.

Treści snów często odnoszą się do tego, co dzieje się na jawie. Więc kiedy twoje dni są wypełnione stresem i niepokojem, możesz mieć nieprzyjemne sny. Ale jeśli wszystko idzie dobrze i czujesz się usatysfakcjonowana, Twoje sny mogą przybrać inny obrót.

Sny są sposobem na ujawnienie tego, co jest dla Ciebie niewidoczne. Służą jako wewnętrzny system przewodnictwa, dają komentarz na temat tego, jak żyjesz, i ujawniają symboliczne obrazy, które możesz odkrywać z ciekawością. Symbole i obrazy w Twoich snach łączą Cię z Twoimi uczuciami, życzeniami lub czymś, co próbujesz rozwiązać.

Znaczenie snów erotycznych

Odkodowywanie znaczenia snów erotycznych nie jest procesem uniwersalnym. Chociaż możesz mieć ochotę zinterpretować swój sen erotyczny dosłownie, aby uchwycić jego esencję, najlepiej jest skupić się na reprezentacji symbolicznej.

Nawet sny erotyczne, które można uznać za „tabu”, nie są powodem do zmartwień. Musisz tylko poszukać trochę głębiej, aby zobaczyć, co Twoja podświadomość mówi o Twoim życiu na jawie.

Każdy scenariusz ma inne znaczenie. Istnieją jednak pewne wspólne motywy, które pojawiają się w snach erotycznych.

Seks z nieznajomym lub znajomym

Co może sugerować:

Być może po prostu masz wysokie libido i nie spełniasz od jakiegoś czasu swoich potrzeb.

Co z tym zrobić:

Nie doszukuj się wielkich znaczeń w tym śnie. Może on po prostu dotyczyć Twojego aktywnego (lub nadaktywnego) libido. W takim przypadku otwarta komunikacja z partnerem to dobry początek. Poinformuj go, jak się czujesz i czego chcesz więcej, ale miej na uwadze, że mogą nie czuć tego samego.

Powtarzające się sny erotyczne z byłym

Co mogą sugerować:

W zależności od tego, jak często masz te sny i jak długo jesteś oddzielony od swojego byłego, mogą one oznaczać wszystko, od procesu przyzwyczajania się do nowego partnera do nierozwiązanego żalu z powodu byłego.

Co z tym zrobić:

Jeśli zerwania jest świeże, daj sobie czas na przystosowanie się do seksu z nowym partnerem. Jeśli jednak minęło kilka miesięcy lub nawet lat od zerwania, a nadal masz powtarzające się sny erotyczne z tym samym byłym, może nadszedł czas, aby przepracować z profesjonalistą kilka problemów związanych z tym konkretnych związkiem lub poczuciem niespełnienia w obecnym związku.

Sny erotyczne o charakterze BDSM

Co mogą sugerować:

BDSM oznacza dominację, uległość, sadyzm i masochizm. Ten sen może być wynikiem skomplikowanych relacji między Tobą a rodzicem. Być może miałaś apodyktyczną matkę lub ojca i kusi Cię idea bycia związanym i pokonanym przez obiekt miłości (partnera)”. Inne możliwe interpretacje obejmują chęć kontrolowania lub pragnienie, aby inni przejęli inicjatywę.

Co z tym zrobić:

Nie ma w tym nic wypaczonego, złego ani nienaturalnego – nasze doświadczenia seksualne są osobiste i prywatne.

Kiedy jeden partner chce wypróbować BDSM lub zabawki, ale drugi nie jest tym zainteresowany, mówi delikatnie, aby powiedzieć partnerowi, czego chce spróbować. Zapewnij swojego partnera o swoich uczuciach i zaoferuj w zamian za przysługę wypróbowanie czegoś, co sprawi Twojemu partnerowi przyjemność.

Seks oralny

Co może sugerować:

Ten sen może być wynikiem tego, że zostałaś wychowana z przeświadczeniem, że seks oralny jest obrzydliwy i niepożądany, ale potajemnie tego pragniesz.

Co z tym zrobić:

Wiele osób ma niechęć do uprawiania seksu oralnego, chociaż niektórzy z nich uwielbiają go otrzymywać. Dlatego najlepiej zachęcić do otwartej dyskusji między Tobą a Twoim partnerem, aby zbadać, co powoduje awersję i czy jest coś, co można zrobić, aby uczynić ją bardziej komfortową.

Seks z uczniem lub nauczycielem

Co może sugerować:

Ten sen może wskazywać na to, że lubisz fantazjować o wszechogarniającym poczuciu bycia w pełni kochanym przez autorytet. Może wiązać się to z bliską osobą, na przykład czarującym, ale narcystycznym ojcem, który pozbawił Cię ciągłej uwagi.

Co z tym zrobić:

Jeśli masz ten sen, ponieważ pragniesz uwagi autorytetu, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, przez kogo naprawdę chcesz być kochana. W zależności od relacji z tą osobą i tego, czy nadal masz z nią konflikt, możesz po prostu to przyjąć do świadomości lub zdecydować się na rozmowę z profesjonalistą o przepracowaniu swoich uczuć.

Seks w wannie

Co może sugerować:

Nierzadko zdarza się, że ludzie stają się podnieceni seksualnie przez wizualną stymulację oglądania nieożywionego obiektu.

Na przykład kształt wylewki wanny może przypominać męskiego penisa, a rzeźba nagiego ciała może być ogromnym podnieceniem. Wielu ludzi zatrzymuje ów obraz przed oczami, a później masturbuje się do twórczej wyimaginowanej winiety seksu z nieożywionym przedmiotem.

Co z tym zrobić:

Podkreślamy po raz kolejny, że nie ma w tym nic wypaczonego, złego ani nienaturalnego. O ile nie zaszkodzi to Tobie lub innej osobie w Waszym życiu seksualnym, najlepiej to po prostu zaakceptować.

Sny erotyczne z udziałem sprośnych rozmów

Co mogą sugerować:

Ten sen może oznaczać, że za długo byłaś spięta, chcesz odpuścić i czuć się bardziej komfortowo we własnej skórze. Możesz w ten sposób podświadomie chcieć uwolnić się od własnej samooceny i tego, jak postrzegają Cię inni.

Co z tym zrobić:

Możesz zwyczajnie zaakceptować ten sen i nic z tym nie robić albo potraktować go jako sposobu na odkrywanie nieprzyzwoitych rozmów ze swoim partnerem. Jednak ostrzegamy, że ​​sprośna rozmowa jest potencjalnie ryzykowna, jeśli Twój partner uważa ją za niesmaczną lub ma do niej negatywne podejście.

Dlatego komunikacja, jak zawsze, jest kluczem do lepszego poznania upodobań swoich oraz partnera.

Jak lepiej poznać swoje emocje

Twoje sny erotyczne nie muszą być zakorzenione w głębokich emocjach lub przeszłych traumach, aby były narzędziem, które pomoże Ci lepiej poznać Twoje pragnienia i emocje. Rozważ wykorzystanie ich znaczenia, aby pomóc sobie stać się bardziej świadomą swoich uczuć i wewnętrznych pragnień.

Aby lepiej zrozumieć jakiekolwiek wzorce lub powtarzające się sny seksualne, trzymaj dziennik przy łóżku i zapisuj jego szczegóły. Po trzech do pięciu wpisach przejrzyj sny i zobacz, co je łączy. Jeśli wskazują na potrzebę większej intymności, możesz porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach.

Sny to tylko jeden ze sposobów kontaktu z naszymi uczuciami. Innym sposobem na zorientowanie się w swoich uczuciach jest spędzenie czasu z samym sobą, odłączenie urządzeń cyfrowych i skupienie się na zwracaniu uwagi na swoje ciało.

Sny erotyczne nie zawsze dotyczą seksu

Sny mówią językiem bogatym w metafory, więc sny erotyczne często działają jako metafory sytuacji lub emocji w naszym życiu. Rozszyfrowanie snów seksualnych może wyjaśnić, jak naprawdę czujemy się z czymś lub kimś, lub ujawnić zahamowania i przeszkody, które musimy pokonać. Na przykład sny seksualne, w których nie udaje nam się ukończyć aktu seksualnego, mogą nie odnosić się do naszego rzeczywistego występu w łóżku, ale do projektu, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować.

Podsumowując sny erotyczne są normalną częścią życia. Generalnie te sny to Twoja podświadomość działająca przez ostatnie kilka dni. Jeśli sny Ci przeszkadzają i wydaje się, że zdarzają się często, możesz poprosić specjalistę, który pomoże Ci przepracować, co się dzieje. W przeciwnym razie weź głęboki oddech i rozważ spełnienie swoich marzeń seksualnych i wykorzystanie ich, aby dowiedzieć się więcej o sobie.

Więcej artykułów o kobiecej seksualności i sensualności tylko na My-V.pl

MySex

Najnowsze