Perfumy z feromonami. Czy działają?
MySex

Perfumy z feromonami. Czy działają?

Perfumy z feromonami zyskały w ostatnim czasie bardzo dużą popularność. Powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w sprzedaży tego typu asortymentu, a na każdym kroku można zobaczyć reklamy przekonujące o skuteczności tego rodzaju preparatów. Czy jednak naprawdę mają one moc przyciągania i zwiększania atrakcyjności? A może jest to wyłącznie tani chwyt marketingowy i łatwy sposób na zarobienie pieniędzy? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co ustaliłam.

Anna Markowska Anna Markowska · 24 lutego 2021

Czym właściwie są feromony?

Feromony to substancje wydzielane i odbierane przez osobników tego samego gatunku. Ich zadaniem jest wywołanie określonej reakcji. Dla przykładu, w przypadku feromonów wpływających na pożądanie, chodzi o wywołanie reakcji seksualnej. Z kolei w przypadku feromonów wpływających na atrakcyjność, chodzi o wywołanie reakcji społecznej akceptacji i wzrostu zainteresowania. Cechą charakterystyczną feromonów jest ich bezwonność. Ich produkcja odbywa się przy udziale skóry i zawartych w niej gruczołów łojowych i potowych. Choć badania potwierdzające wpływ feromonów na drugiego człowieka wciąż jeszcze trwają, to jednak już teraz można powiedzieć, iż feromony mogą wywoływać odpowiednie reakcje, np. wywołać pociąg do danej osoby lub zwiększyć atrakcyjność erotyczną. Feromony przekazywane są przez narząd lemieszowy, a cały proces odbywa się poza naszą świadomością.

Substancje wykorzystywane w perfumach z feromonami

Feromony syntetyczne pozyskiwane są w laboratoriach. Tworzy się je z wykorzystanie różnorodnych substancji, których celem jest wywołanie pożądanego efektu. W męskich feromonach najczęściej można zaobserwować obecność następujących substancji:

  • Androstadienon – występuje głównie we włosach pod pachami, spermie, moczu i ślinie. Perfumy z tym składnikiem mają poprawiać nastrój.
  • Androstenon – składnik potu i śliny. Jego zadaniem jest poprawienie atrakcyjności, co przełoży się na większe zainteresowanie wśród kobiet. Perfumy z taką substancją mają także wpływać na mężczyzn, którzy będą traktowali użytkownika jako autorytet.
  • Androstenol – występuje w moczu i pocie. Perfumy z tym składnikiem mają przyciągać uwagę płci przeciwnej.

W przypadku produktów dedykowanych kobietom, stosuje się:

  • Androstenol – związek ten produkowany jest przez kobiety w fazie folikularnej. Perfumy z tym składnikiem są stosowane przez kobiety i mężczyzn. Ich zadaniem jest zwiększenie poziomu zainteresowania wśród płci przeciwnej.
  • Kopuliny – składowa wydzieliny pochwowej. Perfumy z takim dodatkiem mają sprawić, że mężczyźni będą odbierać daną kobietę jako bardziej atrakcyjną i pewniejszą siebie.
  • Estratetraenol – związek wydzielany w trzecim trymestrze ciąży. Takie feromony wzmagają pobudzenie seksualne.

Czy perfumy z feromonami rzeczywiście są skuteczne?

Skoro przebrnęłyśmy przez teorię, możemy teraz odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Otóż okazuje się, że perfumy z feromonami owszem, mogą wykazywać się pozytywnym wpływem na otoczenie. Panowie mogą cieszyć się większym powodzeniem u kobiet, panie zaś będą wydawać się bardziej atrakcyjne w męskich oczach. Warto jednak podkreślić, iż nie trzeba od razu zaopatrywać się w specjalne perfumy z feromonami, sprzedawane przez specjalistyczne sklepy. Niektóre z opisanych powyżej substancji można znaleźć w normalnych perfumach. Sprawdź, być może w Twojej kolekcji posiadasz już wonne nuty do łamania męskich serc. Pamiętaj jednak, że feromony nie gwarantują żadnego sukcesu. Jest to bardziej ciekawostka, iż niektóre substancje mogą ewentualnie pozytywnie wpłynąć na odbiór danej osoby przez otoczenie i płeć przeciwną. Nic jednak nie zastąpi Twojej osobowości. Jeśli naprawdę zależy Ci na odnoszeniu sukcesów w pracy – rozwijaj się i rzetelnie wykonuj swoje obowiązki. Jeśli chcesz, aby jakiś mężczyzna naprawdę się Tobą zainteresował – bądź sobą. Nie wierz w hasła reklamowe, które obiecują Ci, że dzięki ich produktom Twoje życie się odmieni. Wszystko zależy bowiem wyłącznie od Ciebie, bo tylko Ty masz wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość i Twoją przyszłość, a nie syntetyczne substancje produkowane w laboratoryjnych warunkach.

MySex

Najnowsze