Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Opublikowane w kategorii

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu latach związku oraz wejście w świat całkiem nowych i interesujących doświadczeń zmysłowych dla obojga partnerów. Rynek tych zabawek stale rośnie. Obecnie możemy kupować je przez Internet bez wstydu, jaki mógłby towarzyszyć nam w sex-shopie stacjonarnym. Z drugiej strony, istnieje coraz większe ryzyko, że zamiast uprzyjemnić sobie miłosne igraszki, możemy doznać uszczerbku na zdrowiu. Sprawdź, jakie są niebezpieczne gadżety erotyczne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Postaw na jakość

Zanim zaczniesz ze swoim partnerem zabawę w łóżku z wykorzystaniem zabawek erotycznych, przyjrzyj się dokładnie, z czego są wykonane. W ostatnich badaniach naukowcy dowiedli, że aż 7 na 8 gadżetów erotycznych nie przechodzi testów jakości. Oznacza to, że są one niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niebezpieczne gadżety erotyczne najczęściej zawierają związki chemiczne tzw. ftalany powszechnie używane do produkcji tworzyw sztucznych i PCV. Służą one do zmiękczania materiałów plastikowych, są tanie i przedłużają trwałość przedmiotów z nich wykonanych. Stanowią jednak grupę aż 12 związków chemicznych, które pod wpływem ciepła i kontaktu ze skórą przenikają do naszego organizmu.

Jakie gadżety erotyczne mogą ci zaszkodzić?

Regularna ekspozycja na ftalany prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej, podwyższa ryzyko reakcji alergicznych i zachorowań na astmę, a nawet może prowadzić do powstawania niektórych nowotworów. Natomiast u mężczyzn dodatkowo obniżają poziom testosteronu, zmniejszają libido i produkcję plemników oraz mogą prowadzić do bezpłodności. Dlatego tak istotne jest, abyś niezwłocznie wyrzuciła niebezpieczne gadżety erotyczne, które kupiłaś w Internecie np. przez sklep z chińskimi gadżetami. Owszem, są one atrakcyjne cenowo, jednak dla zdrowia swojego i swojego partnera postaw na sprawdzone sex-shopy, w których otrzymasz zabawki erotyczne z atestami bezpieczeństwa wykonane z silikonu medycznego, który jest obojętny dla skóry.

Zabawki erotyczne cieszą się niesłabnącą i stale rosnącą popularnością, dlatego że nawet najnudniejszy seks potrafią zamienić w zupełnie nowe fascynujące doznania. Jedne są idealne do stosowania razem z partnerem, innych możesz używać sama, jeśli tylko masz na to ochotę. Uważaj jednak na niebezpieczne gadżety erotyczne, którymi możesz wyrządzić sobie krzywdę.

Niebezpieczne gadżety erotyczne, o których nie miałaś pojęcia!

 

  • Żele intymne i prezerwatywy dla alergików

Smakowe żele o właściwościach chłodzących, rozgrzewających lub zwiększających doznania erotyczne to środki, które nie wzbudzają większych kontrowersji. Pamiętaj jednak, że jeśli masz skłonność do alergii, powinnaś ostrożnie z nich korzystać. Jeśli po ich użyciu zauważysz zaczerwienie, podrażnienie lub swędzenie skóry natychmiast przestań go używać i skonsultuj się z lekarzem. Co więcej, jeśli produkt będzie stał dłużej niż 3 miesiące od otwarcia, możesz nabawić się nawet grzybicy pochwy. Równie uczulający obu partnerów może być lateks, z którego wykonane są prezerwatywy. Jeśli zobaczycie u siebie reakcje alergiczne, zmienicie je na specjalne prezerwatywy dla alergików dostępne w aptece.

  • Nieodpowiednio dobrane dildo

Niebezpieczne gadżety erotyczne to nie tylko takie wykonane z niskiej jakości materiałów czy uczulające, ale przede wszystkim niedostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Ciekawą zabawką erotyczną jest dildo, którego możesz używać sama lub z partnerem. Miej jednak na uwadze, że jego rozmiar z reguły jest większy niż rozmiar penisa przeciętnego mężczyzny. Jeśli zatem uprawiasz mało seksu, a twój partner nie jest zbyt hojnie obdarzony przez naturę, seks z użyciem dildo może być nieprzyjemny, a nawet bardzo bolesny. Może się również zdarzyć, że w trakcie seksu z użyciem dildo dojdzie do uszkodzeń mechanicznych pochwy i krwawienia, które będzie wymagało interwencji lekarza.

  • Kulki gejszy

Jeśli chodzi o niebezpieczne gadżety erotyczne, nie może wśród nich zabraknąć kulek gejszy. Jest to zabawka erotyczna złożona najczęściej z dwóch do pięciu kulek, które można wsadzać do pochwy i odbytu, aby uzyskać fascynujące doznania erotyczne. Jeśli jednak nigdy nie uprawiałaś seksu analnego, zrezygnuj z tej formy zabawy. Ścianki odbytu są niezwykle wrażliwe i możesz przysporzyć sobie ogromnego bólu, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajona lub nie przygotujesz się odpowiednio. Dodatkowo, jeśli kupiłaś przedmiot wątpliwej jakości, może dojść do sytuacji, w której zabawka pęknie i kulki utkną w odbycie lub pochwie. Absolutnie też nie stosuj ich naprzemiennie do odbytu i pochwy bez wcześniejszego umycia – to pewna droga do poważnych infekcji.

  • Klipsy na sutki i nasadki na członka

Stosowanie klipsów na sutki może dać dużo przyjemności kobiecie, ale i wiele bólu oraz  problemów. Zdecydowanie wybieraj klipsy wykonane z dobrej jakości  materiałów z atestami bezpieczeństwa. Pamiętaj też, aby trzymać je na sutkach jedynie przez kilka minut i aby nigdy twój partner nie ciągnął za nie. W przeciwnym wypadku uciskanie sutków może doprowadzić do martwicy skóry lub tkanki podskórnej. Także nakładek na penisa należy używać rozsądnie. Służą one do podtrzymania erekcji. Jednak jeśli będą nieumiejętnie stosowane i zbyt ciasne, mogą doprowadzić do odpływu krwi z członka, jego zwiotczenia, a nawet martwicy skóry.

Dołącz na My V & Me i podziel się swoimi doświadczeniami.

Polecane

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Buty ślubne polskich marek nie za miliony

Najpiękniejsze buty ślubne polskich marek

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety,…

Sylwia Nadomska 22 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również