Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Opublikowane w kategorii

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu latach związku oraz wejście w świat całkiem nowych i interesujących doświadczeń zmysłowych dla obojga partnerów. Rynek tych zabawek stale rośnie. Obecnie możemy kupować je przez Internet bez wstydu, jaki mógłby towarzyszyć nam w sex-shopie stacjonarnym. Z drugiej strony, istnieje coraz większe ryzyko, że zamiast uprzyjemnić sobie miłosne igraszki, możemy doznać uszczerbku na zdrowiu. Sprawdź, jakie są niebezpieczne gadżety erotyczne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Postaw na jakość

Zanim zaczniesz ze swoim partnerem zabawę w łóżku z wykorzystaniem zabawek erotycznych, przyjrzyj się dokładnie, z czego są wykonane. W ostatnich badaniach naukowcy dowiedli, że aż 7 na 8 gadżetów erotycznych nie przechodzi testów jakości. Oznacza to, że są one niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niebezpieczne gadżety erotyczne najczęściej zawierają związki chemiczne tzw. ftalany powszechnie używane do produkcji tworzyw sztucznych i PCV. Służą one do zmiękczania materiałów plastikowych, są tanie i przedłużają trwałość przedmiotów z nich wykonanych. Stanowią jednak grupę aż 12 związków chemicznych, które pod wpływem ciepła i kontaktu ze skórą przenikają do naszego organizmu.

Jakie gadżety erotyczne mogą ci zaszkodzić?

Regularna ekspozycja na ftalany prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej, podwyższa ryzyko reakcji alergicznych i zachorowań na astmę, a nawet może prowadzić do powstawania niektórych nowotworów. Natomiast u mężczyzn dodatkowo obniżają poziom testosteronu, zmniejszają libido i produkcję plemników oraz mogą prowadzić do bezpłodności. Dlatego tak istotne jest, abyś niezwłocznie wyrzuciła niebezpieczne gadżety erotyczne, które kupiłaś w Internecie np. przez sklep z chińskimi gadżetami. Owszem, są one atrakcyjne cenowo, jednak dla zdrowia swojego i swojego partnera postaw na sprawdzone sex-shopy, w których otrzymasz zabawki erotyczne z atestami bezpieczeństwa wykonane z silikonu medycznego, który jest obojętny dla skóry.

Zabawki erotyczne cieszą się niesłabnącą i stale rosnącą popularnością, dlatego że nawet najnudniejszy seks potrafią zamienić w zupełnie nowe fascynujące doznania. Jedne są idealne do stosowania razem z partnerem, innych możesz używać sama, jeśli tylko masz na to ochotę. Uważaj jednak na niebezpieczne gadżety erotyczne, którymi możesz wyrządzić sobie krzywdę.

Niebezpieczne gadżety erotyczne, o których nie miałaś pojęcia!

 

  • Żele intymne i prezerwatywy dla alergików

Smakowe żele o właściwościach chłodzących, rozgrzewających lub zwiększających doznania erotyczne to środki, które nie wzbudzają większych kontrowersji. Pamiętaj jednak, że jeśli masz skłonność do alergii, powinnaś ostrożnie z nich korzystać. Jeśli po ich użyciu zauważysz zaczerwienie, podrażnienie lub swędzenie skóry natychmiast przestań go używać i skonsultuj się z lekarzem. Co więcej, jeśli produkt będzie stał dłużej niż 3 miesiące od otwarcia, możesz nabawić się nawet grzybicy pochwy. Równie uczulający obu partnerów może być lateks, z którego wykonane są prezerwatywy. Jeśli zobaczycie u siebie reakcje alergiczne, zmienicie je na specjalne prezerwatywy dla alergików dostępne w aptece.

  • Nieodpowiednio dobrane dildo

Niebezpieczne gadżety erotyczne to nie tylko takie wykonane z niskiej jakości materiałów czy uczulające, ale przede wszystkim niedostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Ciekawą zabawką erotyczną jest dildo, którego możesz używać sama lub z partnerem. Miej jednak na uwadze, że jego rozmiar z reguły jest większy niż rozmiar penisa przeciętnego mężczyzny. Jeśli zatem uprawiasz mało seksu, a twój partner nie jest zbyt hojnie obdarzony przez naturę, seks z użyciem dildo może być nieprzyjemny, a nawet bardzo bolesny. Może się również zdarzyć, że w trakcie seksu z użyciem dildo dojdzie do uszkodzeń mechanicznych pochwy i krwawienia, które będzie wymagało interwencji lekarza.

  • Kulki gejszy

Jeśli chodzi o niebezpieczne gadżety erotyczne, nie może wśród nich zabraknąć kulek gejszy. Jest to zabawka erotyczna złożona najczęściej z dwóch do pięciu kulek, które można wsadzać do pochwy i odbytu, aby uzyskać fascynujące doznania erotyczne. Jeśli jednak nigdy nie uprawiałaś seksu analnego, zrezygnuj z tej formy zabawy. Ścianki odbytu są niezwykle wrażliwe i możesz przysporzyć sobie ogromnego bólu, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajona lub nie przygotujesz się odpowiednio. Dodatkowo, jeśli kupiłaś przedmiot wątpliwej jakości, może dojść do sytuacji, w której zabawka pęknie i kulki utkną w odbycie lub pochwie. Absolutnie też nie stosuj ich naprzemiennie do odbytu i pochwy bez wcześniejszego umycia – to pewna droga do poważnych infekcji.

  • Klipsy na sutki i nasadki na członka

Stosowanie klipsów na sutki może dać dużo przyjemności kobiecie, ale i wiele bólu oraz  problemów. Zdecydowanie wybieraj klipsy wykonane z dobrej jakości  materiałów z atestami bezpieczeństwa. Pamiętaj też, aby trzymać je na sutkach jedynie przez kilka minut i aby nigdy twój partner nie ciągnął za nie. W przeciwnym wypadku uciskanie sutków może doprowadzić do martwicy skóry lub tkanki podskórnej. Także nakładek na penisa należy używać rozsądnie. Służą one do podtrzymania erekcji. Jednak jeśli będą nieumiejętnie stosowane i zbyt ciasne, mogą doprowadzić do odpływu krwi z członka, jego zwiotczenia, a nawet martwicy skóry.

Dołącz na My V & Me i podziel się swoimi doświadczeniami.

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 czerwca, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również