Naturalne probiotyki intymne - jak zadbać o florę bakteryjną pochwy

Naturalne probiotyki intymne – jak zadbać o florę bakteryjną pochwy?

Opublikowane w kategorii

Flora bakteryjna pochwy to zbiór tzw. dobrych bakterii, których celem jest zapobieganie przed rozwijaniem i namnażaniem bakterii o złych właściwościach. Niestety istnieje wiele szkodliwych czynników, które mogą zaburzyć naszą florę bakteryjną, czego konsekwencją będą częste infekcje intymne, swędzenie, pieczenie i uciążliwe upławy. Istnieje jednak sposób na to, aby ustrzec się przed zachwianiem równowagi i pojawieniem się negatywnych konsekwencji. Znam kilka naturalnych probiotyków, dzięki którym od dawna nie muszę obawiać się chociażby antybiotykoterapii. Probiotyki intymne – tą wiedzą chętnie się z Tobą podzielę.

Poznaj czynniki zaburzające

Negatywny wpływ na florę bakteryjną pochwy ma wiele czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście antybiotykoterapia. Choć odpowiednio dobrany lek pomaga uporać się z chorobą, to niestety przy okazji bardzo często zabija on także dobre bakterie i w konsekwencji zaburza mikroflorę pochwy, przyczyniając się do powstania infekcji intymnej. W takich sytuacjach niezbędne jest wdrożenie wraz z antybiotykiem środka do ochrony i odbudowy flory bakteryjnej. Do innych czynników zaburzających można zaliczyć np. niezdrowe odżywianie, permanentny stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz noszenie bielizny ze sztucznych tkanin.

Witamina C Twoim przyjacielem

W moim przypadku najlepiej sprawdza się spożywanie produktów bogatych w witaminę C. Najczęściej są to oczywiście pomarańcze i cytryny, ale także papryka i natka pietruszki, bo to właśnie w nich jest najwięcej tej substancji. Wystarczy więc, że codziennie zjesz jedną paprykę w formie przekąski, a zadbasz o swoje zdrowie, unikniesz infekcji intymnej i w dodatku zadbasz o swoją sylwetkę, bo dzięki temu nie będziesz sięgać po inne słone lub słodkie przekąski. Jedno warzywo, a tak wiele korzyści. Musisz spróbować!

Fermentowane produkty mleczne zawsze na liście zakupów

Mowa tutaj oczywiście o wszelkiego rodzaju jogurtach naturalnych, kefirach, maślankach i tego typu produktach. Są one bowiem poddawane procesowi fermentacji, podczas której dochodzi do przekształcenia laktozy w kwas mlekowy, niezwykle ważny składnik dla naszego, kobiecego zdrowia intymnego. Oczywiście wybieraj z półek sklepowych wyłącznie naturalne produkty, niesłodzone i nieprzetworzone. Czytaj etykiety i podejmuj świadome wybory. Najlepszymi produktami będą te, które mogą pochwalić się najkrótszą listą składników.

Kiszonki ważnym elementem diety

Tego typu rozwiązania traktuj jako uzupełnienie dla powyższych propozycji. W kwestii kiszonek chodzi np. o kapustę kiszoną i kiszone ogórki. Kapusta pod wpływem kwasu mlekowego fermentuje, dzięki czemu staje się bogatym źródłem witaminy C, B6, B12 i PP. Możesz nie tylko zjadać kapustę kiszoną, ale także wypijać z niej sok. Ogórki podczas kiszenia stają się bogatym źródłem witaminy B3, B6, B12 i PP. W procesie kiszenia dochodzi do namnażania bakterii kwasu mlekowego.

Kwas chlebowy ulubionym napojem

Kwas chlebowy produkuje się na drożdżach i bakteriach kwasu mlekowego. Otrzymuje się go w wyniku fermentacji chleba. W Polsce niestety nie produkuje się prawdziwego kwasu chlebowego, a na sklepowych pólkach można znaleźć wyłącznie napój o takim smaku, który niestety ma przy okazji również wiele sztucznych i niepotrzebnych składników. Najlepiej więc kwas chlebowy zrobić we własnym zakresie, w warunkach domowych. Nie jest to bowiem zbyt skomplikowany proces, a efekt finalny będzie wart podjętego przez Ciebie trudu.

Środki dostępne w aptekach

Oczywiście nierzadko zdarza się, że na naturalne metody jest już za późno i trzeba działać szybko, np. w trakcie trwania choroby i wdrożenia leczenia antybiotykiem lub w momencie kiedy infekcja intymna już się pojawiła. W takich sytuacjach warto sięgnąć po probiotyk dostępny w aptece. Wybieraj jednak preparaty powstające na bazie naturalnych składników. Najlepiej zasięgnij opinii lekarza, który przepisał antybiotyk lub udaj się na wizytę do ginekologa, który zaproponuje najrozsądniejsze rozwiązanie.

Dołącz do naszej prywatnej grupy na Facebooku My V & Me!

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również