Najpopularniejsze fantazje erotyczne kobiet. Przełamujemy tabu
MySex

Najpopularniejsze fantazje erotyczne kobiet. Przełamujemy tabu

W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo powieści erotycznych, w których zaczytuje się wiele polskich kobiet. Choć być może nie są to powieści wysokich lotów, to jednak rzesze czytelniczek znajduje w nich spełnienie swoich ukrytych pragnień. Każdej z nas zdarza się fantazjować, choć do niedawna zwykło się uważać, iż jest to domena mężczyzn. Jakie są najpopularniejsze fantazje erotyczne kobiet? Sprawdź w poniższym artykule.

Justyna Kos Justyna Kos · 8 marca 2021

Dominacja – strach i niepewność źródłem największej przyjemności

Wiele kobiet marzy o byciu zdominowaną. Takie fantazje erotyczne z pewnością są wynikiem popularności sagi o kultowych już dzisiaj bohaterach – Christianie Grey’u i Anastasi Steele. Dominacja nie jest już tematem tabu, dzięki czemu większość kobiet przestało wstydzić się swojego pociągu do uległości. W naszych fantazjach pojawiają się różne formy dominacji – od niewinnych zabaw z wykorzystaniem kajdanków lub wszelkiego rodzaju gadżetów do wiązania i przytrzymywania, aż po bardziej śmiałe praktyki z wykorzystaniem nieco bardziej zaawansowanych zabawek BDSM, których głównym celem jest sprawianie bólu. W takich erotycznych marzeniach najbardziej podoba nam się poczucie strachu i niepewności, które w połączeniu dają dużo przyjemności i satysfakcji.

Pamiętaj jednak, że jeśli zechcesz ziścić swoje fantazje w realu, musisz zadbać o wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem. Ustalcie z partnerem własne hasło, które zakończy zabawę, jeśli jedno z Was przestanie czuć się komfortowo. Omawiajcie każdy aspekt zabawy, tak aby seks oparty o dominację był przyjemny dla każdej strony.

Czułość i romantyzm – na to też jest czas

Co ciekawe równie często fantazjujemy o seksie w romantycznej atmosferze. Płatki róż, świece i zachód słońca to coś, co nadal jest istotne dla wielu z nas. Fantazje erotyczne, w których czułość gra pierwsze skrzypce, opierają się o drobne gesty, pieszczoty, miłe słowa szeptane prosto do ucha i pocałunki. Seks w tego typu wyobrażeniach polega na niespiesznym poznawaniu ciała partnera.

Seks z osobą tej samej płci – erotyczna fantazja heteroseksualnych kobiet

Heteroseksualne kobiety bardzo często myślą o tym, jakie emocje można odczuwać podczas seksu z drugą kobietą. W tego typu fantazjach intymne sceny oparte są zarówno o dominację, jak i czułe chwile. Są to całkowicie normalne wyobrażenia, nawet jeśli nie jesteś homo lub biseksualna.

Seks grupowy – anonimowe doznania

Na liście najpopularniejszych fantazji kobiecych nie może oczywiście zabraknąć seksu grupowego – od trójkątów po wieloosobowe grono. Niekwestionowanie fascynuje nas wizja doświadczania przyjemności w tym samym czasie od kilku partnerów lub partnerek. W takich marzeniach pojawiają się bowiem najczęściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o kolejnej równie istotnej fantazji, jaką jest seks z nieznajomym. Anonimowe doznania działają na nas pobudzająco. Zwykle w fantazjach biorą udział osoby, których nie znamy i z którymi nigdy wcześniej nawet się nie widziałyśmy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Wiele z nas marzy o przygodnym, jednorazowym seksie z dopiero poznaną osobą. Nie każda z nas jednak decyduje się na to w życiu prywatnym.

Dlaczego fantazjowanie o seksie jest takie ważne?

Fantazje erotyczne mają ogromną moc. Przede wszystkim snucie barwnych opowieści w wyobraźni o zabarwieniu seksualnym pozytywnie wpływa na pobudzenie, a to z kolei może przyczynić się do wzbogacenia życia erotycznego i przeżywania pełniejszych orgazmów. Lubimy fantazjować, ponieważ to pozwala nam przenieść się do wyjątkowego świata intymnego bez konieczności konfrontowania wyobrażeń z rzeczywistością. Czasem to, co znajduje się wyłącznie w naszej głowie, sprawdza się bowiem jako fantazja, a nie sposób na odczuwanie przyjemności podczas stosunku. Oczywiście można wcielić nawet najbardziej śmiałe fantazje w życie, aczkolwiek erotyczne marzenia mogą być także jedynie źródłem podniecenia i zwiększenia ochoty na seks. W ten sposób można rozbudować swoje życie seksualne, bez wprowadzania jakichkolwiek radykalnych zmian. Wniosek jest prosty – fantazjuj do woli i buduj swoją własną seksualną przestrzeń.

MySex

Najnowsze