My-v-mammografia-scaled-panorama1

Mammo(grafia)! (trend prezentowania zestawów badań najbliższym)

Opublikowane w kategorii

Chcesz podarować drugiej osobie naprawdę drogocenny prezent? Porzuć pomysły typu biżuteria, galanteria czy kosmetyki. Postaw na coś, co jest najważniejsze, czyli zdrowie – w końcu na pewno zauważasz, że to właśnie jest istotne w życiu, a nie drogie dodatki. Sprezentuj mamie, żonie, babci, siostrze, przyjaciółce czy innej bliskiej osobie możliwość wykonania mammografii.

Czy mammografia to dobry prezent?

Zastanawiasz się, czy mammografia to dobry prezent dla kobiety? Oczywiście, że tak! Choć na pewno nie jest to standardowy upominek, to jednak przy jego pomocy pokażesz, jak mocno zależy Ci na zdrowiu i życiu drugiej osoby. Choć drogie przedmioty typu biżuteria są ładne oraz naprawdę uniwersalne, to jednak one nie zwiększą bezpieczeństwa Twojej przyjaciółki lub krewnej. Dlatego postaw przede wszystkim na zdrowie, a dopiero później myśl o innych dobrach. Przekonaj się, dlaczego jeszcze mammografia to dobry prezent na święta, urodziny, rocznicę bądź inną okazję.

Mammografia jest bezpieczna

To nie jest inwazyjny zabieg czy bolesne badanie, więc nie bój się tego, że sprawisz cierpienie innej kobiecie. Choć podczas mammografii możesz odczuwać delikatny dyskomfort, to jednak trwa to dosłownie moment. Poza tym już po chwili otrzymasz wyniki, a później skonsultujesz się ze specjalistą. Dzięki temu szybko dowiesz się, jaka jest diagnoza – sprawdzisz, czy jesteś zdrowa, a może powinnaś udać się na dalsze badania. Zauważ również, że mammografia nie stanowi dla Ciebie zagrożenia. Rzeczywistość jest wręcz odwrotna, bo zadbasz o swoje bezpieczeństwo lub ochronisz osoby, na których tak Ci zależy.

Rodzinna inicjatywa

Tak naprawdę mammografia to wspaniały moment do zjednoczenia wielu kobiet z rodziny lub bliskiego otoczenia. W końcu w towarzystwie zaufanych osób na pewno poczujesz się jeszcze bardziej komfortowo. Dlatego nie tylko zaproś na badanie inne kobiety, ale też sama weź w nim udział. Dzięki temu zyskasz motywację do zadbania o swoje zdrowie. Pamiętaj również, że kobiety między 40 a 50 rokiem życia powinny regularnie robić mammografię, więc nie czekaj i wykorzystaj tę okazję. Zwróć także uwagę na to, że badania piersi często wywołują u kobiet lęk – przede wszystkim spowodowany możliwością otrzymania niekorzystnego wyniku. Zatem idąc na badanie z zaufaną osobą, nie tylko Ty zapewnisz ogromne wsparcie, ale również je otrzymasz. W takiej sytuacji dużo łatwiej będzie Ci poradzić sobie ze stresem.

Rak piersi jest niebezpieczny

Na całym świecie – w szczególności w krajach rozwiniętych – stale rośnie zachorowalność na raka piersi. Poza tym badania pokazują, że w Polsce ciągle wzrasta procent kobiet, które nie tylko zaczynają chorować, ale przede wszystkim umierają przez tę chorobę. Raporty wskazują na 18-19 tys. wykrytych przypadków, przy 6 tys. zgonach.[1] Dane te są zatrważające, tym bardziej że wiele tych kobiet mogłaby żyć, gdyby diagnoza nastąpiła wcześniej. Dlatego zyskujesz kolejny ważny argument za tym, żeby nie tylko dbać o swoje zdrowie czy regularnie się badać, ale też zapewnić taką możliwość najbliższym osobom. Pamiętaj, że w przypadku raka piersi istotne jest szybkie działanie, więc tylko podczas regularnej mammografii jesteś w stanie zminimalizować wszelkie ryzyko.

Mammografia jest skuteczna

Zastanawiasz się, czy mammografia to na pewno dobre badanie na prezent dla bliskiej osoby? Zdecydowanie tak. W końcu obecnie specjaliści wykorzystują naprawdę nowoczesne sprzęty, pozwalające wykryć nawet kilkumilimetrowe zmiany. Dlatego jest to bardzo dokładne badanie. Oprócz tego pomaga również ustalić ich kształt oraz liczbę tych zmian. Poza tym mammografia daje przewagę 2-4 lat w porównaniu do wielu badań klinicznych. Dzięki temu regularne badanie znacznie zwiększa szansę na szybkie wykrycie niebezpieczeństwa. Szczególnie ta skuteczność jest widoczna u kobiet w średnim wieku – American Cancer Society przekonuje, że mammografię najlepiej wykonywać po ukończeniu 45. roku życia. Zatem nie wahaj się, tylko wykorzystaj dokładność tego badania!

Mammografia często jest darmowa

Choć oczywiście na zdrowiu nie powinnaś oszczędzać, to jednak na pewno zainteresuje Cię fakt, iż mammografia może być całkowicie darmowa! Wystarczy, że wykonasz to badanie w ramach funduszu zdrowia lub skorzystasz z tzw. mammobusów. Dzięki temu zadbasz o zdrowie jeszcze większej liczby krewnych czy przyjaciółek. Po prostu wygórowane ceny nie staną Ci na przeszkodzie. Musisz jednak przygotować się na dłuższe terminy, więc z wyprzedzeniem zacznij myśleć o takim prezencie. Zależy Ci na czasie? Zatem postaw na płatną opcję. Choć wtedy na pewno wzrosną koszty, to jednocześnie masz pewność, że nie zrezygnujesz z wykonania tego badania – po prostu nie dopadną Cię wątpliwości lub prawdziwa plaga współczesnej cywilizacji, czyli brak czasu. Poza tym prywatne badanie może również stać się prezentem last minute. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy zapłacisz za mammografię, czy skorzystasz z bezpłatnego badania. Ważne jest tylko to, że uczynisz pierwszy krok ku faktycznemu zadbaniu o zdrowie bliskich osób.

[1] https://pulsmedycyny.pl/wzrasta-zachorowalnosc-i-umieralnosc-na-raka-piersi-962230

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również