Majtki menstruacyjne.

Majtki menstruacyjne — sposób na bycie eko podczas menstruacji

Opublikowane w kategorii

Okres w życiu kobiety to wciąż wstydliwy temat, którego nie poruszamy publicznie zbyt chętnie i często. Każda kobieta przechodzi go raz w miesiącu z różnym natężeniem. Zawsze jednak powoduje on pewien stopień dyskomfortu. Środki higieniczne, mogą uwierać, odklejać się, odznaczać się pod ubraniem czy przeciekać. Dodatkowo zawsze musimy dbać o to, aby na zapas kupić podpaski, tampony czy kubeczki menstruacyjne, aby w razie potrzeby mieć je pod ręką, zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Nie każda z nas jednak wie, że na szczęście mamy na rynku fantastyczną alternatywę dla tradycyjnych środków higienicznych, jaką są majtki menstruacyjne.

Majtki menstruacyjne — poznaj ich zalety

Każda z nas przez te parę dni w miesiącu chce czuć się komfortowo i wygodnie w każdej sytuacji. Zamiast korzystać ze środków higienicznych, które co roku produkują mnóstwo kilogramów odpadów, wypróbuj majtki menstruacyjne.

Majtki menstruacyjne — chłonność i wygoda

Majtki menstruacyjne zbudowane są z niezwykle chłonnych tkanin i aż czterech warstw: absorbującej, odprowadzającej wilgoć, zapobiegającej przeciekaniu i antybakteryjnej. Są one przy tym tak cienkie jak zwykłe figi, dlatego nie odczujesz różnicy podczas ich noszenia. Wystarczy, że je złożysz i nie potrzebujesz już dodatkowych zabezpieczeni w formie podpasek czy tamponów. Dzięki starannie wykonanym warstwom o różnym stopniu przepuszczalności i chłonności, majtki menstruacyjne doskonale chronią przed przesiąkaniem oraz hamują szybkie powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Natomiast o tym, jak często powinnaś je zmieniać, zdecydujesz sama w zależności od dnia okresu i obfitości krwawienia. Pamiętaj tylko, że podczas noszenia tego rodzaju fig powinny być one stale suche. Jeśli są mokre, czas na ich zmianę.

Wielofunkcyjność i elastyczność

Majtki menstruacyjne możesz nosić zawsze podczas okresu i nie musisz martwić się o dodatkową ochronę. Są świetnym rozwiązaniem, jeśli masz nieregularny okres i potrzebujesz czuć się pewnie niezależnie od sytuacji. Są także idealne dla kobiet o bardzo obfitych okresach, które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Ich funkcjonalność pozwala ci bez przeszkód w nich spać, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie poplamisz pościeli. Majtki menstruacyjne idealnie sprawdzą się pod spodnie czy dopasowaną sukienkę, ponieważ nie odznaczają się oraz nie uwierają i nie odklejają się jak w przypadku podpasek, gwarantując ci stuprocentowe poczucie komfortu. Są także stworzone z myślą o kobietach aktywnych, które zawsze są w ruchu oraz uprawiają dużo sportu nawet podczas okresu.

Ekologia i oszczędność

Majtki menstruacyjne nie tylko doskonale sprawdzą się jako zamiennik dla tradycyjnych środków higienicznych. Mimo że jednorazowo poniesiesz większe koszty na ich zakup, to ich wyjątkowa wytrzymałość sprawia, że są maksymalnie chłonne nawet przez dwa lata. Oznacza to, że przez ten czas nie będziesz już musiała wydawać pieniędzy na podpaski, tampony czy kubeczki menstruacyjne i pamiętać o ich kupnie. Majtki menstruacyjne to niezwykle ekologiczne rozwiązanie, ponieważ są wielokrotnego użytku, przez co nie będziesz  produkowała masy opadów zaśmiecających naszą planetę. Wykonane są jedynie z naturalnych materiałów dlatego, aby zachować je w czystości, wystarczy je wypłukać w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu.

Majtki menstruacyjne to prawdziwa rewolucja na rynku produktów dla kobiet. Wiele z nas jeszcze nie wie jak świetnym, komfortowym i ekologicznym wyborem jest tego rodzaju bielizna. Dlatego warto, abyś zapoznała się bliżej z tym produktem i wybierała renomowaną markę, abyś mogła cieszyć się ich najwyższą jakością i podnieść swój komfort życia podczas okresu.

Dołącz do naszej grupy My V & Me.

Polecane

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Buty ślubne polskich marek nie za miliony

Najpiękniejsze buty ślubne polskich marek

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety,…

Sylwia Nadomska 22 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również