Jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza

Jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza?

Opublikowane w kategorii

Zapalenie pęcherze na pewno doskonale zna każda z nas. Mimo że jest to stosunkowo niegroźna dolegliwość, to powoduje dyskomfort oraz jest bardzo uciążliwa. Na szczęście istnieje kilka  sprawdzonych sposobów, aby sobie skutecznie z nią radzić, jeśli nie mamy pod ręką apteki. Jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza?

Jakie są objawy zapalenia pęcherza?

Zapalenie pęcherza nie jest niczym groźnym. Większość przypadków powodują bakterie, które naturalnie występuje w naszym organizmie, zasiedlając układ pokarmowy lub płciowy. Jeśli jednak przedostaną się one do układu moczowego, mogą wywoływać stany zapalne. Stąd też tak często pojawia się u kobiet po stosunkach płciowych zwłaszcza z nowym partnerem. Zapalenie pęcherza moczowego najczęściej objawia się:

  • pieczeniem cewki moczowej w trakcie i po oddaniu moczu;
  • bólem w dole brzucha, który wraz z postępującym zapaleniem przybiera na sile i przechodzi w stan ostrego bólu;
  • ciągłym uczuciem potrzeby oddawania moczu;
  • stałym wrażeniem, że pęcherz nie jest opróżniony;
  • przebywanie w toalecie, nawet gdy nie ma takiej potrzeby;
  • lekkim krwawieniem w ostrych stanach zapalnych.

Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego domowymi sposobami?

Jeśli zauważymy u siebie objawy zapalenia pęcherza moczowego, bezzwłocznie powinnyśmy podjąć jego leczenie. Jest to nie tyle ważne dla naszego komfortu i dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia. Jeśli stan zapalny pęcherza będzie się pogłębiał, może zaatakować inne części układu moczowego i wywołać zapalenie nerek, bakteriomocz, ropomocz oraz podwyższone wahania OB krwi. Oto kilka sposobów na to, jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza.

Żurawina zbawienna dla twojego pęcherza

Jeśli nie masz możliwości skonsultowania się z lekarzem, sięgnij po zwykłą żurawinę lub leki dostępne w aptece na bazie żurawiny. Owoc ten w swoim składzie zawiera związki, które wykazują działanie przeciwzapalne i odkażające. Potrafią one błyskawicznie powstrzymać namnażanie się bakterii oraz obniżyć pH moczu, który dodatkowo osłabi działanie drobnoustrojów. Dlatego też, jeśli borykasz się z problemem nawracającego zapalenia pęcherza, włącz do swojej codziennej diety suszoną żurawinę, sok z żurawiny lub herbatki ziołowe na jej bazie.

Soda oczyszczona dobra na wszystko

Każda z nas z pewnością zdążyła się już przekonać, że soda oczyszczona to niezbędny artykuł w każdym domu i niemal magiczny proszek o tysiącu zastosowaniach. Nie tylko przydaje się do pieczenia, czyszczenia piekarnika, prania ręczników czy tapicerowanej kanapy, ale i jest dla nas pierwszym i niezastąpionym ratunkiem w przypadku zapalania pęcherza. Aby uśmierzyć uczucie lekkiego bólu, swędzenia i pieczenia pęcherza wystarczy, jeśli wypijesz szklankę wody z sokiem z połówki cytryny i dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej.

Rumianek w domowej kuchni

Jeśli zastanawiasz się, jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza postaw na rumianek. Nasze babcie od zawsze stosowały rumianek jako skuteczny sposób na tego rodzaju dolegliwości. Nie tylko przygotowywały z niego aromatyczne herbatki ziołowe, ale również nalewały jego napar do miednicy i siadały w niej, aby uśmierzyć ból i pieczenie pęcherza. Rumianek ma doskonałe właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, dlatego w razie zapalenia pęcherza pij 3 razy dziennie herbatę z rumiankiem oraz przygotuj sobie gorącą kąpiel z naparem z 1l wywaru z rumianku.

Dziurawiec i krwawnik w trosce o pęcherz

Dziurawiec i krwawnik, obok rumianku, to kolejne niezastąpione zioła w leczeniu dolegliwości związanych z zapaleniem pęcherza. Zmieszaj wywary ze wszystkich ziół, wlej go do gorącej kąpieli i pozwól, aby ich dobroczynne działanie uśmierzyło wszelkie dolegliwości związane z zapaleniem pęcherza. Popijaj także herbatki z dziurawcem i krwawnikiem, ponieważ te zioła wykazują silne działanie przeciwzapalne oraz regeneracyjne.

Woda cię oczyści

Jeśli ni wiesz, jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza najprostsza rada brzmi tak — pij dużo płynów, zarówno wspomnianych wyżej ziołowych herbatek, jak i wody. Jeśli chodzi o wodę, oczyści ona twój organizm oraz pomoże pozbyć się bakterii przez to, że będziesz częściej oddawała mocz. Pamiętaj jednak, aby pić wodę kranową przefiltrowaną zamiast wody gazowanej w ilości od 1,5 do 2l na dzień.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również