My-v, ginekologia estetyczna3

Ginekologia estetyczna – fanaberia czy potrzeba?

Opublikowane w kategorii

Fakt, że kobiety powiększają usta, piersi lub poddają się innym zabiegom, nie budzi zaskoczenia. W końcu na pewno chcesz czuć się piękna, zyskać pewność siebie, a przy tym pragniesz pozbyć się kompleksów. Te same cele sprawiają, że popularność zyskuje ginekologia estetyczna. Zastanawiasz się, czy jest to jedynie kwestia chęci poprawy własnego wyglądu? A może w niektórych przypadkach plastyka okolic intymnych jest niezbędna?

Kiedy kobiety korzystają z ginekologii estetycznej?

Porody naturalne oraz okres menopauzy to tylko przykładowe sytuacje, kiedy najczęściej dochodzi do zmiany w wyglądzie i sposobie funkcjonowania stref intymnych. Choć często ważna jest również naturalna budowa ciała. W takich przypadkach zaczynasz odczuwać coraz mniejszą przyjemność z życia seksualnego. Dlatego dopiero ginekologia estetyczna jest w stanie zmniejszyć pewne dolegliwości np.:

  • znaczne obniżenie libido,
  • nietrzymanie moczu w trakcie spoczynku oraz podczas wysiłku,
  • przerost warg sromowych,
  • zrosty i blizny, które powstały na skutek nacięcia krocza,
  • ból w trakcie stosunku – taka dolegliwość jest nazywana dyspareunią,
  • suchość bądź rozciągliwość pochwy.

Dlaczego warto stawiać na ginekologię estetyczną?

Zmiany w obrębie strefy intymnej wpływają nie tylko na codzienne funkcjonowanie Twojego organizmu. Przede wszystkim mogą powodować dyskomfort i skutecznie obniżać samoocenę. Poza tym zlikwidowanie pewnych problemów pozwoli Ci cieszyć się życiem seksualnym. Zwróć również uwagę na to, że zabiegi z pogranicza ginekologii estetycznej są całkowicie bezbolesne i mało inwazyjne. Dlatego nie musisz się ich obawiać, a przy okazji skutecznie skrócisz okres rekonwalescencji. Dzięki czemu nie stracisz zbyt wielu dni czy tygodni na dojście do pełnego zdrowia.

Zauważ, że w ostatnim czasie ginekologia estetyczna mocno się rozwinęła, więc możesz liczyć na wykorzystanie wielu naprawdę nowoczesnych urządzeń. To jeszcze bardziej zwiększa komfort w trakcie wykonywania zabiegu.

4 najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

Ultradźwięki

W trakcie przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem ultradźwięków uwalniane są specjalne wiązki. Zazwyczaj są nakierowane na tkankę mięśniową pochwy, dzięki czemu stymulują produkcję kolagenu. Ten zabieg jest nieinwazyjny, a przy tym dość szybki, ponieważ trwa 20-30 minut. Pierwsze zmiany dostrzeżesz od razu, ale stałe efekty zauważysz po upływie 2 miesięcy, kiedy to pojawi się już nowy kolagen. Zwróć uwagę na to, że ultradźwięki zazwyczaj wybierają kobiety, u których po porodzie pojawił się problem zbyt obszernej pochwy. Oprócz tego zabieg jest zalecany wtedy, gdy borykasz się suchością i wygładzeniem naturalnych pofałdowań pochwy.

Laser ginekologiczny

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w ginekologii estetycznej jest terapia laserowa. Ta metoda jest szczególnie przydatna, jeżeli borykasz się z luźnością pochwy, zaczynasz odczuwać skutki wysiłkowego nietrzymania moczu, a także wtedy, gdy chcesz ujędrnić śluzówkę i odbudować włókna kolagenowe. Zauważ, że zabieg z wykorzystaniem lasera ginekologicznego trwa zazwyczaj do 20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Choć efekty możesz dostrzec dość szybko, to jednak będą najtrwalsze, jeśli zdecydujesz się na serię przynajmniej 3 zabiegów, odbywających się co 6-8 tygodni.

Labioplastyka

Wykorzystując lasery ginekologiczne możesz też wykonać labioplastykę, czyli zabieg zmniejszenia warg sromowych mniejszych. Zazwyczaj z tego rozwiązania korzystają kobiety, borykające się z przerostem warg sromowych mniejszych, a także wówczas, gdy mają problem z ich asymetrią. Jeżeli zauważyłaś to u siebie, to koniecznie skorzystaj z tego zabiegu, ponieważ w ten sposób poprawisz komfort życia. Nie chodzi tu jedynie o zwiększenie satysfakcji w trakcie stosunku, ale również pozbycie się nieprzyjemnych otarć, pojawiających się podczas uprawiania sportu. Poza tym labioplastyka to dobry sposób na poradzenie sobie z kompleksami.

Kwas hialuronowy

Okres menopauzy wpływa na cały Twój organizm. W końcu zmniejsza się wtedy nie tylko poziom estrogenów, ale również kwasu hialuronowego, znajdującego się w tkankach. Szczególnie ta druga kwestia powinna Cię zainteresować. Przede wszystkim dlatego, że kwas hialuronowy bierze udział w wiązaniu wody, co wpływa na większą elastyczność i jędrność skóry oraz błon śluzowych. Właśnie z tego powodu zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego często prowadzi do nadmiernej suchości pochwy, wiotkości warg sromowych i utraty jej elastyczności. Poza tym możesz wykorzystać kwas hialuronowy do zlikwidowania bólu po zszyciu krocza, zwiększenia objętości warg sromowych większych, a także poradzenia sobie z zespołem luźnego wejścia do pochwy.

Zauważ, że kwas hialuronowy możesz stosować zewnętrznie – w postaci kremu, granulek lub zastrzyków oraz jako wypełniacz. W takim przypadku zabieg trwa ok. 30 minut, jest całkowicie nieinwazyjny i stosuje się przed nim znieczulenie miejscowe. Efekty wypełnienia są widoczne natychmiastowo, choć lepiej pozwól sobie na krótką rekonwalescencję.
Porozmawiaj o tym na naszym forum.

 

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Poliamoria

Związki poliamoryczne. Czym są i dlaczego nie dla każdego?

Poliamoria – kochanie kilku osób w tym samym czasie –…

Anna Augustyn-Protas 11 maja, 2022
Anorgazmia

Anorgazmia, a brak orgazmu. Problem z ciałem czy psychiką?

Nawet jedna na pięć kobiet ma kłopot z osiągnięciem rozkoszy….

Anna Augustyn-Protas 8 maja, 2022
9 pytań do astrolożki

9 pytań do astrolożki

W czasach niepokojów lawinowo rośnie zainteresowanie astrologią. Jeśli też myślisz…

Anna Augustyn-Protas 4 maja, 2022
niepłodność

Niepłodność

Kiedy mówimy o niepłodności ? Niepłodność jest w dzisiejszych czasach…

Medbabki (@medbabki) 30 kwietnia, 2022
Kontrowersyjne składniki

Kontrowersyjne składniki w kosmetykach

Na opakowaniach kosmetyków często można zauważyć komunikaty „bez parabenów”, „bez…

Karina Faber (@gazellecare) 27 kwietnia, 2022
Dlaczego sie starzejemy

Dlaczego się starzejemy?

Oczywistą prawdą jest, że nasze organizmy zmieniają się w ciągu…

Medbabki (@medbabki) 24 kwietnia, 2022
Doomsurfing

Doomsurfing. Jak mu się nie dać?

Doomsurfing (albo: doomscrolling) to nałóg czytania wiadomości, które mają zły…

Anna Augustyn-Protas 20 kwietnia, 2022
Wysoka wrażliwość

Czy jesteś wysoko wrażliwa?

Mocno przeżywasz stresy, łatwo cię zranić? Za to więcej czujesz…

Anna Augustyn-Protas 15 kwietnia, 2022
Sprawdź również
Sprawdź również