My-v, ginekologia estetyczna3

Ginekologia estetyczna – fanaberia czy potrzeba?

Opublikowane w kategorii

Fakt, że kobiety powiększają usta, piersi lub poddają się innym zabiegom, nie budzi zaskoczenia. W końcu na pewno chcesz czuć się piękna, zyskać pewność siebie, a przy tym pragniesz pozbyć się kompleksów. Te same cele sprawiają, że popularność zyskuje ginekologia estetyczna. Zastanawiasz się, czy jest to jedynie kwestia chęci poprawy własnego wyglądu? A może w niektórych przypadkach plastyka okolic intymnych jest niezbędna?

Kiedy kobiety korzystają z ginekologii estetycznej?

Porody naturalne oraz okres menopauzy to tylko przykładowe sytuacje, kiedy najczęściej dochodzi do zmiany w wyglądzie i sposobie funkcjonowania stref intymnych. Choć często ważna jest również naturalna budowa ciała. W takich przypadkach zaczynasz odczuwać coraz mniejszą przyjemność z życia seksualnego. Dlatego dopiero ginekologia estetyczna jest w stanie zmniejszyć pewne dolegliwości np.:

  • znaczne obniżenie libido,
  • nietrzymanie moczu w trakcie spoczynku oraz podczas wysiłku,
  • przerost warg sromowych,
  • zrosty i blizny, które powstały na skutek nacięcia krocza,
  • ból w trakcie stosunku – taka dolegliwość jest nazywana dyspareunią,
  • suchość bądź rozciągliwość pochwy.

Dlaczego warto stawiać na ginekologię estetyczną?

Zmiany w obrębie strefy intymnej wpływają nie tylko na codzienne funkcjonowanie Twojego organizmu. Przede wszystkim mogą powodować dyskomfort i skutecznie obniżać samoocenę. Poza tym zlikwidowanie pewnych problemów pozwoli Ci cieszyć się życiem seksualnym. Zwróć również uwagę na to, że zabiegi z pogranicza ginekologii estetycznej są całkowicie bezbolesne i mało inwazyjne. Dlatego nie musisz się ich obawiać, a przy okazji skutecznie skrócisz okres rekonwalescencji. Dzięki czemu nie stracisz zbyt wielu dni czy tygodni na dojście do pełnego zdrowia.

Zauważ, że w ostatnim czasie ginekologia estetyczna mocno się rozwinęła, więc możesz liczyć na wykorzystanie wielu naprawdę nowoczesnych urządzeń. To jeszcze bardziej zwiększa komfort w trakcie wykonywania zabiegu.

4 najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

Ultradźwięki

W trakcie przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem ultradźwięków uwalniane są specjalne wiązki. Zazwyczaj są nakierowane na tkankę mięśniową pochwy, dzięki czemu stymulują produkcję kolagenu. Ten zabieg jest nieinwazyjny, a przy tym dość szybki, ponieważ trwa 20-30 minut. Pierwsze zmiany dostrzeżesz od razu, ale stałe efekty zauważysz po upływie 2 miesięcy, kiedy to pojawi się już nowy kolagen. Zwróć uwagę na to, że ultradźwięki zazwyczaj wybierają kobiety, u których po porodzie pojawił się problem zbyt obszernej pochwy. Oprócz tego zabieg jest zalecany wtedy, gdy borykasz się suchością i wygładzeniem naturalnych pofałdowań pochwy.

Laser ginekologiczny

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w ginekologii estetycznej jest terapia laserowa. Ta metoda jest szczególnie przydatna, jeżeli borykasz się z luźnością pochwy, zaczynasz odczuwać skutki wysiłkowego nietrzymania moczu, a także wtedy, gdy chcesz ujędrnić śluzówkę i odbudować włókna kolagenowe. Zauważ, że zabieg z wykorzystaniem lasera ginekologicznego trwa zazwyczaj do 20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Choć efekty możesz dostrzec dość szybko, to jednak będą najtrwalsze, jeśli zdecydujesz się na serię przynajmniej 3 zabiegów, odbywających się co 6-8 tygodni.

Labioplastyka

Wykorzystując lasery ginekologiczne możesz też wykonać labioplastykę, czyli zabieg zmniejszenia warg sromowych mniejszych. Zazwyczaj z tego rozwiązania korzystają kobiety, borykające się z przerostem warg sromowych mniejszych, a także wówczas, gdy mają problem z ich asymetrią. Jeżeli zauważyłaś to u siebie, to koniecznie skorzystaj z tego zabiegu, ponieważ w ten sposób poprawisz komfort życia. Nie chodzi tu jedynie o zwiększenie satysfakcji w trakcie stosunku, ale również pozbycie się nieprzyjemnych otarć, pojawiających się podczas uprawiania sportu. Poza tym labioplastyka to dobry sposób na poradzenie sobie z kompleksami.

Kwas hialuronowy

Okres menopauzy wpływa na cały Twój organizm. W końcu zmniejsza się wtedy nie tylko poziom estrogenów, ale również kwasu hialuronowego, znajdującego się w tkankach. Szczególnie ta druga kwestia powinna Cię zainteresować. Przede wszystkim dlatego, że kwas hialuronowy bierze udział w wiązaniu wody, co wpływa na większą elastyczność i jędrność skóry oraz błon śluzowych. Właśnie z tego powodu zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego często prowadzi do nadmiernej suchości pochwy, wiotkości warg sromowych i utraty jej elastyczności. Poza tym możesz wykorzystać kwas hialuronowy do zlikwidowania bólu po zszyciu krocza, zwiększenia objętości warg sromowych większych, a także poradzenia sobie z zespołem luźnego wejścia do pochwy.

Zauważ, że kwas hialuronowy możesz stosować zewnętrznie – w postaci kremu, granulek lub zastrzyków oraz jako wypełniacz. W takim przypadku zabieg trwa ok. 30 minut, jest całkowicie nieinwazyjny i stosuje się przed nim znieczulenie miejscowe. Efekty wypełnienia są widoczne natychmiastowo, choć lepiej pozwól sobie na krótką rekonwalescencję.
Porozmawiaj o tym na naszym forum.

 

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również