Czym różnią się fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn

Czym różnią się fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn?

Opublikowane w kategorii

Niech rzuci wibratorem ta, która nigdy nie fantazjowała na tematy erotyczne. No właśnie, choć trudno nam to wyznać publicznie, to fantazje erotyczne są wpisane w nasze życie. I wiesz, w tym nie ma nic złego!

Kobieto, fantazjuj do woli!

Wymyślanie scenek z podtekstem seksualnym to fantastyczna zabawa dla mózgu. Jestem pewna, że każdej z nas to się zdarzyło. Seks w biurze z przystojnym kolegą z pracy? Zmysłowa orgia, albo też pocałunek z kobietą? To najzupełniej normalny objaw pracy naszego mózgu. Wskazuje również na nasze, często ukryte pod płaszczykiem „to nie wypada”, zatajone i niezaspokojone potrzeby seksualne. Tylko pamiętaj, nie interpretuj ich dosłownie!

Statystyki dowodzą, że ekstrawertycy, bez względu na płeć, będą mieć bardziej spektakularne marzenia. Za to skryci introwertycy będą śnić o łamaniu powszechnie przyjętego tabu, chociażby o seksie z osobą tej samej płci. Dlaczego warto przyglądać się fantazjom erotycznym bez oceniania? Bo one podpowiadają nam dyskretnie o tym, czego akurat nam brakuje w życiu erotycznym. Marzenia o seksie z nieznajomym sugerują, że potrzebujesz urozmaicenia w łóżku. Szybki numerek z kimś z pracy, świadczyć może o braku poczucia docenienia od partnera. A czasem, to zwykła informacja o tym, że może czas na zmianę otoczenia? Przenieście się więc z partnerem z sypialni do łazienki albo do salonu.

Fantazje mogą przerodzić się w obsesję. Jeżeli mało znaczące wizje gorącego seksu z kolegą z pracy nie opuszczają cię ani na chwilę, postaraj się przyglądnąć im z dystansu. Być może nie jesteś zadowolona ze związku, który tworzysz obecnie, nie odnajdujesz w nim tego, na czym ci najbardziej zależy. Nie znaczy to też, że zakochałaś się w tym koledze o którym fantazjujesz. On jest po prostu wyrazem twoich ogólnych pragnień zmiany czegoś w swoim życiu. Zastanów się nad tym dobrze, bo zawsze masz wybór.

Kobiece fantazje

Doskonale podsumowała książka „Mój tajemny ogród” Nancy Friday. I chociaż została wydana w latach 70-tych XX wieku, pozostaje zaskakująco aktualna. Fantazjowanie nie tylko poprawia nastrój i pozwala na ucieczkę od codzienności, ale i pozwala nam mieć naprawdę bujne życie seksualne.

Przeprowadzono kiedyś badania nad kobiecymi fantazjami. O czym najczęściej marzymy? O seksie oralnym. W różnych kombinacjach – dawanie, uleganie, dominacja. To jest ta część fantazji, które najczęściej wcielamy w życie. Następna kwestią jest seks w miejscu publicznym – kino, łaźnia, samolot, winda. Fantazjujemy też o niewierności, dominacji przez partnera, podglądaniu, seks z ulubioną gwiazdą, nie tylko rocka. Gorąco robi się nam, kobietom również na myśl o seksie z nieznajomym a także w zabawie z odgrywaniem różnych ról. O drżenie serca przyprawia również czuły seks w romantycznej oprawie.

O czym marzą faceci?

Okazuje się, że męskie fantazje swoim charakterem niezbyt odbiegają od tych kobiecych. Zmieniają się tylko proporcje i role. Statystyka mówi bowiem, że na jednym z pierwszych miejsc jest seks z dwoma, skupiającymi się na facecie kobietami. Wysokie miejsce zajmuje również seks w miejscu publicznym, dominacja lub uległość. Ciekawą fantazją wydaje się być noc z najlepszą przyjaciółką żony, albo też z żoną swojego najlepszego przyjaciela. Zakazany owoc kusi!

Kolejne fantazje to wyuzdana kobieta w łóżku, obserwowanie masturbacji swojej partnerki a także noc z nieznajomą lub z prostytutką. Wśród fantazji jest również seks analny. O ile w realu druga strona nie zawsze zgadza się na taki rodzaj dawania sobie przyjemności, o tyle w fantazjach można pozwolić sobie na naprawdę wiele. Jak sama widzisz, mężczyźni w sumie rozmyślają o tym samym co kobiety. Jedynie role mieszają się według indywidualnych potrzeb.

Jeżeli jeszcze nigdy nie pozwoliłaś sobie erotyczne fantazjowanie, spróbuj. Jestem pewna, że nie pożałujesz. Co więcej, dowiesz się o sobie rzeczy, które gdzieś tam drzemały w środku, czekając na odpowiednie bodźce. Z pewnością wpłynie to dodatnio na twoje życie seksualne. Pobudzone ciało, będzie chciało więcej i więcej. To co, fantazjujemy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również