Czy gadżety erotyczne zagrażają relacji?
MySex

Czy gadżety erotyczne zagrażają relacji?

Gadżety erotyczne są coraz chętniej wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Seks dla wielu przestał być tematem tabu, a sprawianie sobie przyjemności w ten sposób nie nosi już znamion zgorszenia. Zabawki erotyczne nie są jednak domeną wyłącznie singli. Wiele par decyduje się wprowadzić gadżety do swojej sypialni. Nierzadko jednak pojawiają się wówczas pewne wątpliwości. O tym, co nas nurtuje najbardziej i jak sobie z tym radzić, przeczytasz w poniższym artykule.

Nadia Kopeć Nadia Kopeć · 13 marca 2021

Najbardziej niepokoi nas…

… możliwość zniszczenia relacji, jaką tworzymy z partnerem. Zarówno panie, jak i panowie najczęściej boją się, że wprowadzenie gadżetów erotycznych do sypialni negatywnie wpłynie na ich poczucie bezpieczeństwa w związku. W końcu może okazać się, iż zabawki dają nieco więcej satysfakcji seksualnej, a przecież nie chcemy być gorszymi kochankami i wypaść źle w zestawieniu z erotycznymi nowinkami. Takie myślenie nie ma jednak żadnego sensu, o czym przekonasz się w dalszej części artykułu.

Co z innymi funkcjami seksu?

No właśnie! Zanim zaczniesz martwić się, że twój partner zdecyduje się odrzucić seks z Tobą na rzecz gadżetów erotycznych, pomyśl o innych funkcjach seksu. Czy naprawdę kochasz się ze swoim partnerem wyłącznie dla orgazmu i satysfakcji seksualnej? Nie! Z pewnością chodzi także o budowanie poczucia bezpieczeństwa, tworzenie więzi i długotrwałej relacji opartej również o pożądanie oraz o dobrą zabawę z drugą osobą. Tych wszystkich rzeczy ani Ty, ani Twój parter nie otrzymacie za pośrednictwem wykorzystania gadżetu.

Współżycie nie powinno ograniczać się do mechanicznego doprowadzenia drugiej strony do orgazmu. Seks to przecież także pieszczoty, pocałunki, ekscytująca gra wstępna i wiele innych przyjemności, których nie sposób osiągnąć dzięki nawet najbardziej zaawansowanym gadżetom erotycznym. Poza tym… Przemyśl to, dlaczego w ogóle zastanawiasz się nad tym, że jakiś gadżet ma być od razu lepszy od Twoich umiejętności. Pamiętaj, że jesteś wystarczająca i nie musisz wciąż tego udowadniać oraz obawiać się o doskonałość nadludzkich funkcji gadżetów erotycznych. Uwierz w siebie, swoją sensualność i własne możliwości!

Dlaczego warto wykorzystywać gadżety erotyczne w związku?

Przede wszystkim w ten sposób wprowadzisz odrobinę świeżości do Waszej sypialni. Takie rozwiązania sprawdzają się zarówno w przypadku krótko, jak i długoletnich związków. Jeśli dopiero poznajesz się ze swoim partnerem w tym kontekście, z pewnością macie ogromną ochotę na odkrywanie siebie, swoich ciał i seksualnych potrzeb. Gadżety erotyczne mogą Wam w tym pomoc i jednocześnie urozmaicić nieco tę podróż. Jeśli zaś jesteś ze swoim partnerem na tyle długo, że Wasza cielesność nie jest już żadną tajemnicą, to w ten sposób możecie ubogacić intymną sferę swojego życia. Gwarantuję, że dzięki temu przeniesiecie się do wyjątkowego świata fantazji i odkryjecie zupełnie nową jakość seksu.

Oczywiście pamiętaj, żeby nie robić niczego na siłę. Jeśli obawiasz się wykorzystywania gadżetów erotycznych i zamiast ekscytacji czujesz wyłącznie strach i niepewność, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Szczerość to bowiem podstawa nie tylko udanego związku, ale także satysfakcjonującego seksu. W ten sposób albo przekonasz się, że jednak chcesz spróbować, albo dojdziecie do wspólnego wniosku, iż na ten moment odpuszczacie dodatkowe atrakcje w postaci zabawek erotycznych.

Wypróbuj gadżety erotyczne dedykowane dla par!

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji gadżetów erotycznych dla par. Coraz więcej związków decyduje się bowiem na takie sypialniane urozmaicenie. Na początek możecie zdecydować się na wybór różnorodnych gier, których celem jest zadawanie intymnych pytań lub wykonywanie określonych zadań mających sprawić przyjemność partnerowi. Dzięki takim produktom łatwiej będzie Wam rozmawiać o seksie i poznać potrzeby drugiej strony.

Możecie wybierać także różnego rodzaju olejki stymulujące oraz olejki do masażu. W ofertach wiodących producentów znajdziecie również m.in. zestawy do krępowania, korki analne, masażery prostaty czy zestawy do elektrostymulacji. Ciekawym urozmaiceniem są także wibratory sterowane na odległość, dzięki czemu bliskość z partnerem można odczuwać nawet w trakcie rozłąki.

MySex

Najnowsze