Związek przez Internet. Czy jest możliwy?

Związek przez Internet. Czy jest możliwy?

Opublikowane w kategorii

Czy można być w związku z kimś, kogo nigdy nie widziało się na żywo? Okazuje się, że tak. Wiele udanych związków zaczęło się od słów wpisanych w klawiaturę. Zwykłe „hej, pogadamy?”, przemienia się w codzienne rozmowy a te prowadzą nieuchronnie do…spotkania na żywo. I co wtedy?

 

Bezpieczna anonimowość

Dlaczego? Zawsze możesz się wylogować i zniknąć. Może nie jest to takie proste jak kiedyś, ale jednak. Wirtualny świat kusi aby lekko podkolorować swoją rzeczywistość. Stare przysłowie mówi, że kłamstwo ma krótkie nogi i tu sprawdzi się idealnie. Gdy zaczynasz tworzyć siebie na nowo w wirtualnej rzeczywistości, możesz być pewna, że kiedyś będziesz musiała stawić czoła prawdzie. I przyznać się do kłamstwa. Budowanie na tym intymnej relacji to coś, co właściwe przekreśla ją na samym starcie. Czy więc naprawdę warto?

 

Z drugiej strony to świetna alternatywa dla osób nieśmiałych i takich, które panicznie boją się kompromitacji. Internetowa przestrzeń tworzy wrażenie niesamowitej bliskości, gdzie można swobodnie wyrażać swoje myśli i emocje. Nie ma obaw, że zostanie się wyśmianym czy zranionym. Wystarczy się przecież wylogować i po sprawie. Jednak uczucia, jakie nami kierują nie są wirtualne. Potrafią dodać skrzydeł ale i boleśnie ściągnąć w dół.

 

Pozornie znany nieznajomy

Rozmawiasz z kimś już długo. Czujesz, że znasz go lepiej niż ktokolwiek inny. Wymieniacie dziesiątki maili, dzielicie się wrażeniami z każdego dnia. A może nawet już wymieniliście się swoimi zdjęciami? Trochę nieostre, ale już wiesz, jak wygląda. Być może już pierwsza rozmowa przez telefon za wami. Czy jesteś pewna, że go naprawdę znasz?

 

Z drugiej strony patrząc, życie bywa na tyle przewrotne, że czasem nie znamy dobrze osób z którymi spotykamy się w realu. Budowanie swojej fałszywej tożsamości to nie tylko bolączka związków przez Internet. Dlatego też nie warto przekreślać ich od razu. Trzeba jednak wyznaczyć określone granice, których się nie przekroczy przed spotkaniem na żywo.

 

Co z tym seksem?

Kiedy dwoje osób jest sobą kompletnie zafascynowanych i w grę wchodzą uczucia, rośnie również temperatura między wami. Pożądanie osoby, której nigdy się nie widziało na żywo może opierać się na zupełnie innych bodźcach niż wzrok i dotyk. Seksowne rozmowy to przecież nie jest nic nowego. Jednak, nim wyślesz rozbierane zdjęcia swojemu internetowemu ukochanemu, zastanów się dwa razy.

 

Jeżeli masz pewność co do jego intencji, może to być cudowny wstęp do seksu przez Internet. Musisz jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę nie znasz osoby po tej drugiej stronie. I nie wiesz, co on zrobi z otrzymanymi fotkami. Niestety, w znajomości przez Internet nie ma raczej fizycznej możliwości, aby ta druga osoba rozładowała twoje napięcie seksualne. Jeszcze nie wymyślono dotyku na odległość, o zmysłowych pocałunkach już nie wspominając. Z pomocą przyjdą tu wszelkie gadżety erotyczne, z dobrym wibratorem na czele.

 

Spotkanie w realu

To zazwyczaj przełomowy moment dla każdego związku przez Internet. Co innego codzienne długie rozmowy. Nawet te przez telefon. A co innego, spotkanie na żywo. Z osobą, z którą przegadało się tysiące minut. Pamiętasz każdy napisany mail i każdą krótką wiadomość na komunikatorze. Masz teraz okazję zobaczyć, jaka jest naprawdę. I odsłonić siebie. Zdobędziesz się na ten krok?

 

Psycholodzy mówią, że związki mające początek w Internecie, a które przeszły do realu, mają bardzo duże szanse na przetrwanie. Pozorna anonimowość w globalnej sieci daje nam większą przestrzeń do pokazywania tego, jakim jest się naprawdę. Dlatego też, chociaż te pary nie widziały siebie przez długi czas na żywo, to wiedzą o sobie bardzo wiele. Nawet, w tych najbardziej intymnych kwestiach. Jest tylko jeden warunek. Muszą być ze sobą od początku szczere.

 

Związek przez Internet, który nigdy nie znalazł swojego finału w postaci spotkania w rzeczywistości, po jakimś czasie zostanie wyparty przez coś bliższego, bardziej realnego. Niezwykle trudno jest być parą dla kogoś, kto nigdy nie stanie się realną częścią naszej fizycznej codzienności. Miej to gdzieś z tyłu głowy, zaczynając taką znajomość. Nie każda z nich kończy się happy endem. Ale zawsze warto próbować!

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również