związek na odległość myv

Na odległość? Da się! – o związku i seksie na odległość

Opublikowane w kategorii

Jest trudny do utrzymania. Wymagający wiele wyrzeczeń. A jednocześnie cementujący uczucie i potwierdzający wzajemne zaufanie do siebie i stałość uczuć. Związek na odległość. Czy faktycznie taki straszny?

Statystycznie rzecz ujmując,

Związki na odległość mają małe szanse na przetrwanie. Tyle mówią twarde dane. W praktyce jednak bywa różnie. Zdarzają się pary, którym kompletnie nie przeszkadza fizyczny brak drugiej osoby i wystarczają jej codzienne poranne i wieczorne rozmowy przez telefon. Bywają również takie, dla których taka rozłąka w dłuższym czasie jest po prostu nie od przejścia. Zazwyczaj wtedy jedno z dwojga podejmuje decyzję o rozstaniu.

Żeby jednak nie było tak pesymistycznie, popatrzmy na jasną stronę tej relacji. Zazwyczaj gdy jedna z osób musi wyjechać, nie robi tego całkowicie z własnej woli. Być może to wyjazd na uczelnię, albo też do konkretnej pracy? Najczęściej nie jest to wyjazd na zawsze, ale na konkretny okres czasu. I zawsze można przyjechać w odwiedziny, prawda? Między jednym a drugim spotkaniem trzeba jednak coś robić, by podtrzymać ogień między wami. Jak to zrobić?

Pikantny język miłości

Pisz do niego o tym, co czujesz. Mogą to być krótkie wiadomości na komunikatorze, albo też listy pisane ręcznie i wysyłane metodą tradycyjną. Każda z nas inaczej wyraża swoje uczucie. Sprośne wiadomości to świetny wstęp do dalszych igraszek. Upewnij się jednak, że nadajecie na tych samych miłosnych falach. Nie każdy facet lubi taki sposób komunikowania się. Nie każdego zwyczajnie to kręci.

Jeżeli mowa o języku, to wszystko powinno zacząć się od jednej, najważniejszej kwestii. Od ustalenia tego, co dla was jest OK, a co nie do końca. Przesyłanie gorących fotek, smsy, filmiki, wszystko jest dla was. Pod jednym tylko warunkiem- oboje wyrażacie na to zgodę i czujecie się z tym w pełni komfortowo. Nie ma bowiem w miłości nic gorszego nad to, że robi się coś na siłę, bo tak wypada, bo druga strona tego chce. Mówicie więc o wszystkim, co was przeraża, bawi, rozśmiesza, podnieca. Bądźcie obecni w swoich rzeczywistościach. Nawet, jeżeli są one oddalone od siebie o tysiące kilometrów.

Idźcie razem na spacer

Na szczęście większość z nas ma darmowy pakiet połączeń, albo też nielimitowany internet. Nie ma więc większego problemu, by spacerować po parku i jednocześnie rozmawiać z drugą osobą. To nic, że jest oddalona od nas tysiące kilometrów. Wspólne oglądanie filmów w związku na odległość? Nie musicie iść do kina- po prostu wybierz film i udostępnij swój ekran drugiej osobie. Może nie będziecie się czule obejmować, ale zyskacie poczucie, że robicie coś razem.

Bo o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Bez względu na to, czy zasypiacie przy kamerce, czy też rozmawiacie przez telefon o poranku, spacerujecie, ćwiczycie lub czytacie książki. Poczucie, że robi się coś wspólnie jest najważniejsze. Buduje więź, bez której relacje stają się miałkie i bezosobowe. Związek jest jak ognisko, jeżeli nie będziesz dodawać tam drewna, ogień będzie coraz mniejszy, słabszy, tlący się miałkim żarem. Aż w końcu zgaśnie. Jeżeli ci na nim jednak zależy, nie rezygnuj z niego.

Co z tym seksem w związku na odległość?

Z pewnością czytałaś o nich w książkowych romansach. Takie rozmowy wieczorową porą, zaczynające się od „co masz na sobie?” Płynnie przechodzące w gorące opisy tego, co byśmy robiły z drugą osobą, a kończące się orgazmem. Tak jak chcesz, na Twoich warunkach. Seks rodzi się w głowie. Orgazm tak naprawdę też. Kobieca wyobraźnia ma całkiem sporo możliwości, tylko musisz jej pozwolić rozwinąć skrzydła. I pozbyć się pruderii.

Jeżeli chcesz zrobić to z kamerką, upewnij się tylko, że jesteś tylko ty i twój partner. Zafundujcie sobie maksimum komfortu. Możesz zacząć od zmysłowego tańca przed kamerką, który z pewnością rozpali zmysły partnera. Nie wahaj się użyć wibratora. Kup sobie taki, który w pełni zaspokoi wszystkie twoje potrzeby. Nierozładowana energia seksualna szybko przeradza się we frustrację i rozdrażnienie. A kiedy odwiedzasz partnera raz na trzy, cztery miesiące, musisz to jakoś odreagować.

Związek na odległość ma sens. Wymaga tylko odrobinę więcej kreatywności i starań. Jednak nic nie smakuje lepiej, niż długo wyczekiwany, gorący pocałunek.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również