Związek idealny - czy taki istnieje

Związek idealny. Czy taki w ogóle istnieje?

Opublikowane w kategorii

Na początku wszystko wydaje się pięknie. Poznajecie się nawzajem, patrzycie na siebie przez różowe okulary. Wydaje się, że jesteście o krok od stworzenia związku idealnego. Czy taki w ogóle istnieje?

Zaufanie przede wszystkim

Pary, które deklarują zadowolenie ze swoich związków mówią zwykle, że to wszystko trzyma się na czymś, czego nie da się kupić. Na zaufaniu do drugiej osoby. Pytane, czy sprawdzają swoich partnerów, zwykle reagują śmiechem i odpowiadają stanowcze: nie. Zaufanie to z jednej strony bardzo solidny fundament, na którym można zbudować coś naprawdę silnego. Z drugiej strony, materia ta jest niezwykle krucha. Jakiekolwiek pęknięcia w postaci kłamstwa w związku czy zdrady, naruszają te podstawy. Gdy jest ich zbyt wiele, nawet najdłuższa stażem relacja nie przetrwa.

Warto rozmawiać i dobrze się bawić

Jeżeli z kimś potrafisz się dobrze bawić, to znaczy, że mu ufasz. Na tyle, by się odkryć i pokazać swoją prawdziwą twarz. Kolejną receptą na udany związek jest to, by wspólnie spędzony czas sprawiał ci radość. Bądź więc sobą i czerp z tej relacji wszystko co najlepsze.

Na początku nie możecie przestać ze sobą rozmawiać. Trudno rozłączyć telefon, czy rozstać się po spotkaniu. Wraz z upływem czasu, tematy jakie poruszacie sprowadzają się do życia codziennego. Jeżeli o to nie dbacie, w końcu może pojawić się złowroga cisza. Dlatego też, zawsze rozmawiajcie o wszystkim, co wam leży na sercu. Dzięki temu zachowanie klarowność w relacji. A ta, jest na wagę złota. I uwaga, namawiam, abyście się czasem pokłócili. Dlaczego?

Idealna para się nie kłóci?

Nic bardziej mylnego. Psycholodzy już od dawna otwarcie mówią, że gdy w związku nie ma miejsca na ostrzejszą wymianę zdań, to znaczy, że wszelkie emocje już dawno się wypaliły. Para jest miła dla siebie, szanuje nawzajem swoje zdanie i z zewnątrz wszystko prezentuje się idealnie. Jak jest naprawdę?

Gdy para się nie złości na siebie, może oznaczać dwie rzeczy. Pierwsza z nich, to fakt, że jedno z nich tłumi swoje potrzeby na rzecz drugiej osoby. A tym samym, zatraca siebie. Druga wynika z obojętności. Para właściwie jest ze sobą z przyzwyczajenia, jest wygodnie, nie chce nic zmieniać, więc nie dąży do eskalacji jakiegokolwiek konfliktu. Zobojętnienie na drugą osobę bywa bardziej krzywdzące, niż jakiekolwiek słowa. Skoro już ci nie zależy, to tak naprawdę, po co być razem?

Bywa również, że para unika kłótni, bo ma złe wzorce z domu rodzinnego, gdzie awantury były na porządku dziennym. Chowają więc swoje emocje, by nie powtórzyć błędów rodziców. Mogą również taką ostrzejszą wymianę zdań kojarzyć z początkiem rozpadu związku kogoś z ich otoczenia. Sami obawiając się tego, wolą zamieść problemy pod dywan. Mam nadzieję, że wiesz, że to najgorsze, co możesz zrobić dla związku.

Dobrze czujecie się razem

Ale lubicie również osobno spędzać czas. Bycie w związku z drugą osobą wcale nie oznacza, że musicie wszystko robić razem. On lubi wspinaczkę, ale ty masz lęk wysokości? Nie będziesz przecież zmuszać się i wspinać! Ty lubisz operę, a on przy niej ostentacyjnie ziewa? Miej coś tylko dla siebie. A już na pewno nie rezygnuj ze swoich pasji, bo druga strona ich nie aprobuje. Każdy z nas ma prawo mieć inne hobby. Grunt, to umieć to tak wszystko powiązać, by nie oddalić się od siebie emocjonalnie za daleko.

O związek dbaj jak o ognisko

Ta stara jak świat przenośnia jest wciąż aktualna. Wasz związek będzie świetny, jeżeli obie strony będą się starać. Prosta zasada, którą tak ciężko czasem utrzymać w praktyce. Bo dzieci. Bo praca. Bo rodzina. Bo…no właśnie. Wymówek, dlaczego to nam czasem umyka jest wiele. Odłóż je na bok i spraw, aby twój partner czuł się doceniony. Jestem pewna, że on odpłaci się tym samym. Gdyby jednak nie odczytał twoich zamiarów, zwyczajnie porozmawiajcie na ten temat. Nie bój się doprowadzić do konfrontacji. Taka rozmowa z pewnością oczyści atmosferę między wami.

Nie musisz tworzyć związku idealnego. Wraz ze swoim partnerem stwórz taką relację, w której będziecie czuć się komfortowo, po prostu dobrze. Gdzie jest miejsce na rozmowę, czułości, kłótnie, ale i wzajemne wsparcie. I co, wystarczy tylko tyle? Tak. Aż tyle.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również