Z włosem czy pod włos Jak się golić w miejscach intymnych

Z włosem czy pod włos? Jak się golić w miejscach intymnych

Opublikowane w kategorii

Moda na idealnie gładkie ciało wśród polskich kobiet wciąż króluje. Większość wykonuje golenie również miejsc intymnych, co jednak w przypadku niejednej z nas nierzadko kończy się pojawieniem w tych okolicach bolesnych i nieestetycznych ranek i podrażnień. Pewnie nie raz zastanawiałaś się, jak więc golić miejsca intymne, aby uniknąć tego typu przypadłości. Znalazłam złoty środek, którym chętnie się z Tobą podzielę. Usiądź wygodnie i zapoznaj się z moimi wskazówkami.

Golenie miejsc intymnych a kwestie zdrowotne

Zanim zdradzę Ci mój sekret i przejdziemy do tematu właściwego, poruszę jedną wyjątkowo istotną kwestię. Chodzi oczywiście o aspekt zdrowotny, który ściśle wiąże się z tematem depilacji miejsc intymnych. Na ten temat powstała już nieskończona ilość mitów, dlatego uznałam, że nie mogę go pominąć w tym tekście.

Obecnie funkcjonują dwa sprzeczne stanowiska. Jedno z nich mówi, iż pozbywanie się włosów łonowych może być przyczyną częstszego pojawiania się infekcji intymnych. W ten sposób pozbawiamy się bowiem naturalnej bariery ochronnej. Drugie stanowisko zaś mówi o tym, iż włosy rosnące w miejscach intymnych same w sobie są siedliskiem bakterii i również mogą prowadzić do częstszego pojawiania się infekcji.

Nie istnieje więc jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy depilacja w tych okolicach jest szkodliwa, czy też całkowicie bezpieczna. W 2016 roku zostały co prawda przeprowadzone badania w tej sprawie. Naukowcy z Uniwersytetu w San Francisco przebadali próbę ponad 7 500 osób. Wynik badania okazał się miażdżący dla wielbicieli gładkich miejsc intymnych. Okazało się bowiem, iż wraz z utratą włosów łonowych prawdopodobieństwo wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową wzrasta aż o 80%. Brzmi to dość przerażająco, aczkolwiek wyłącznie do czasu, kiedy zdasz sobie sprawę, iż w badaniach tych nie przeanalizowano takich danych, jak chociażby ilość odbytych stosunków w konkretnym okresie, zmiany partnerów seksualnych czy chociażby formy zabezpieczenia podczas współżycia. Badania te nie mogą więc potwierdzać tezy, że depilacja w tych konkretnych okolicach będzie źródłem pojawienia się kłopotów zdrowotnych.

Reasumując – wybór należy wyłącznie do Ciebie. Jeśli jesteś fanką totalnie gładkiego miejsca intymnego, śmiało możesz pozbyć się niepotrzebnych w Twojej ocenie włosów łonowych. Jeżeli jesteś amatorką wymyślnych fryzur intymnych – eksperymentuj. Nie wyobrażasz sobie, że miałabyś depilować się w tamtych okolicach – ciesz się tym, co stworzyła matka natura. I pamiętaj o najważniejszym! Decyzję o pozbywaniu się włosów łonowych podejmujesz wyłącznie dla siebie i dla własnego komfortu, a nie dla wygody partnera w sypialni. Golenie nie jest Twoim obowiązkiem!

Instrukcja golenia miejsc intymnych

Skoro omówiłam już z Tobą aspekt zdrowotny i doszłyśmy do wspólnego wniosku, że decyzja w kwestii tworzenia intymnej fryzury należy wyłącznie do Ciebie, możemy przejść do tematu właściwego. Poniżej zdradzę Ci wszystkie sekrety związane z depilacją miejsc intymnych, dzięki którym już nigdy nie będziesz borykać się z przykrymi konsekwencjami pozbywania się włosów łonowych.

Weź do ręki odpowiedni sprzęt

Przede wszystkim wybierając maszynkę, zdecyduj się na taką, która będzie miała minimum dwa ostrza i specjalny pasek nawilżający. Po każdym użyciu pamiętaj, aby zadbać o jej czystość. Ja, każdorazowo odkażam ostrza i nie dopuszczam do tego, aby maszynka po depilacji pozostawała mokra i wysychała sama. Co najważniejsze – nigdy nie golę innych części ciała tą samą maszynką.

Najważniejsze zasady depilacji

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, zwilż skórę. Golenie na sucho prawie zawsze zakończy się wystąpieniem bolesnych podrażnień. Podczas depilacji korzystam z dedykowanego kremu do pozbywania się niechcianych włosków w miejscach intymnych. Włosów łonowych pozbywam się goląc je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos. Wybierając drugi sposób, zwiększasz ryzyko zacięcia i wystąpienia podrażnień. Po depilacji zawsze dbam o odpowiednie nawilżenie. Zwykle w tym celu wykorzystuję krem aloesowy, który jednocześnie koi i niweluje zaczerwienienia.  

Mam nadzieję, że pomogłam Ci rozwiać wszelkie wątpliwości, a depilacja miejsc intymnych nie będzie już dla Ciebie przykrą koniecznością. Nie zapomnij zastosować się do wszystkich moich wskazówek. I pamiętaj – to jaką fryzurę intymną wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Dołącz do nas na Facebooku!
Przeczytaj najnowszy artykuł!

Źródło: https://sti.bmj.com/content/93/3/162.short

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również