Wszystko o kursach ceramiki i garncarstwa

Wszystko o kursach ceramiki i garncarstwa

Opublikowane w kategorii

Każdy z nas bez względu na obowiązki i wiek powinien znaleźć takie hobby, które pozwoli mu odetchnąć od codzienności oraz miło i pożytecznie spędzić czas wolny. Takim pomysłem może być sztuka garncarstwa i ceramiki. Jakie są ich zalety i kto może się na nie zapisać, czyli wszystko o kursach ceramiki i garncarstwa.

Współczesna moda na kursy ceramiki i garncarstwa

Kursy z ceramiki i garncarstwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są to zajęcia, w których niezwykle istotne są wyobraźnia, zdolności manualne, czyli praca dłoni oraz sposób posługiwania się materiałem, jakim jest glina. Już w starożytności wyroby ceramiczne służyły jako narzędzia do gotowania i przechowywania żywności, ale i stanowiły przejaw sztuki najwyższych lotów. Obecnie ceramikę produkuje się głównie w fabrykach na masową skalę.  Czasem jednak podczas podróży udaje nam się odnaleźć perełki ręcznego ludowego rzemiosła. Jeśli lubisz tego typu naczynia, interesują cię pracę manualne oraz pragniesz zaspokoić swoją naturalną potrzebę tworzenia rzeczy pięknych i wyjątkowych być może kursy ceramiki i garncarstwa są właśnie dla ciebie.

Dla kogo?

Kursy ceramiki i garncarstwa to idealny pomysł, jeśli poszukujesz hobby, które wyciszy cię i uspokoi. Za pomocą pracy własnych rąk będziesz mogła stworzyć piękne i niepowtarzalne przedmioty z gliny do użytku domowego lub wykorzystać je jako prezent dla bliskich. Pamiętaj, że choć jest to świetny sposób na naukę czegoś nowego, sztuka ta wymaga mnóstwa cierpliwości i motywacji. Stąd też osoby najbardziej zainteresowane odbyciem takich kursów to prawdziwi pasjonaci ceramiki i garncarstwa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś sama zanurzyła się w ten wspaniały świat, który idealnie wpisuje się w styl slow-life. Jeśli pragniesz pobudzić swoją wyobraźnię, zrelaksować się i dać upust swoim artystycznym zapędom, a przy tym zapewnić sobie doskonałą porcję rozrywki oraz poznać nowych ciekawych ludzi, koniecznie dowiedz więcej o kursach ceramiki i garncarstwa.

Wszystko o kursach ceramiki i garncarstwa, czyli co wybrać?

Kursy garncarstwa i ceramiki przygotowane są z myślą o twoich indywidualnych potrzebach. Możesz wybrać kursy jednodniowe, na których odkryjesz rąbka tajemnicy pracy z gliną i zdecydujesz, czy jest to zajęcie dla ciebie. Dostępne są również kursy kilkudniowe, na których zapoznasz się z wiedzą praktyczną i teoretyczną dotyczącą sztuki tworzenia naczyń glinianych.  Podczas tych warsztatów dowiesz się m.in.: jak wygląda praca z gliną krok po kroku, jak przygotować materiał do pracy, jak tworzyć poszczególne naczynia czy też zobaczysz pracę koła garncarskiego na własne oczy. Poznasz także metody wypalania naczyń garncarskich oraz sposobów na to, jak je efektownie ozdobić, aby zachwycały swoim niepowtarzalnym pięknem.

Kursy ceramiki i garncarstwa jednodniowe to koszt około 50 zł za godzinę, dlatego musisz przeznaczyć na nie kilkaset złotych. Możesz także wybrać warsztaty z bardziej zaawansowaną grupą, które zrzeszają miłośników tej sztuki i spotykać się z nimi przez trzy lub więcej dni z rzędu. Koszt takich kursów to wydatek około 1500 złotych.

Gdzie ich szukać?

Kursy ceramiki i garncarstwa wciąż nie są tak popularną formą sztuki, jak tańce czy zajęcia muzyczne, dlatego najczęściej odbywają się w postaci jednodniowych kursów lub kilkudniowych warsztatów w większych miastach. Bardzo często organizują je pasjonaci tej sztuki, którzy obcują z nią na co dzień, łącząc swoją pracę z pasją. Równie często są organizowane przez lokalne pracownie ceramiczne i plastyczne. Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości lub na wsi możesz także znaleźć placówki poświęcone sztuce i dawnej kulturze rzemieślniczej czy zajęcia organizowane przez lokalne domy kultury. Dzięki kursom ceramiki i garncarstwa zdobędziesz wiedzę od fachowców w tej dziedzinie. Instruktorzy szybko zarażą cię swoją pasją i w sposób interesujący przekażą ci wiedzę dotyczącą kolejnych etapów produkcji jedynych w swoim rodzaju talerzy, garnków, mis, waz, dzbanków i filiżanek. Profesjonalne kursy ceramiki i garncarstwa umożliwiają także zakup zestawów do produkcji naczyń glinianych, dzięki którym będziesz mogła samodzielnie zajmować się tą sztuką w zaciszu własnego domu.

Brałeś kiedyś udział w takim kursie? Opowiedz nam o tym!

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również