W 2021 idź do psychologa. Terapia psychologiczna jako inwestycja w siebie

W 2021 idź do psychologa. Terapia psychologiczna jako inwestycja w siebie

Opublikowane w kategorii

Rok 2020 odbił się głębokim piętnem na każdej z nas. Niepokój o zdrowie, swoich bliskich i zabezpieczenie finansowe towarzyszy nam co dnia. Ten czas nas zmienił. Zdystansował do tego, co faktycznie nie było tak ważne. Skupił za to na najważniejszych aspektach naszej codzienności. Statystyki alarmują, że jeszcze nigdy tak jak obecnie, nie byliśmy tak bardzo zestresowani i zwyczajnie zagubieni. Jak sobie z tym poradzić? Terapia psychologiczna to właściwy wybór w tej sytuacji. 

Psycholog to nie wstyd!

Żyjemy w XXI wieku, a czasem mam wrażenie, że mentalnie nadal tkwimy w średniowiecznym zacofaniu. Psycholog czy psychiatra to lekarz jak każdy inny. I tak jak w przypadku problemów z sercem, idziesz do kardiologa, tak jeżeli boli cię dusza, to idziesz do psychologa. Proste, a jednak tak trudne do zrozumienia dla wielu osób z naszego otoczenia, często nawet najbliższego. Absolutnie nie daj sobie wmówić, że jak idziesz to psychologa, to coś z tobą nie tak. Problem ma raczej osoba, od której to słyszysz.

Pandemia otworzyła przed nami nowe możliwości jeżeli chodzi o porady lekarskie. Telewizyta już na dobre wpisała się w naszą codzienność. Porada kardiologiczna, internistyczna czy neurologiczna, często odbywa się przez internet lub telefon. Wizyta psychologiczna również. Nie musisz więc dojeżdżać do gabinetu, to on pojawi się w twoim telefonie lub laptopie. Musisz tylko zadbać o właściwe warunki. Wyłącz inne rozpraszacze, postaraj się być sama w pokoju. Zapewnij sobie maksimum komfortu. Będziesz mówić o rzeczach, które cię mentalnie bolą. A to nigdy nie jest łatwe.

Kiedy warto wybrać się do psychologa?

Z pewnością, gdy targają tobą zaburzenia lękowe oraz masz objawy nerwicy i depresji. Gdy męczą cię uzależnienia, lub jakiekolwiek zaburzenia odżywiania i fobie. Pretekstem mogą być również zaburzone relacje rodzinne i społeczne, a także trudności w budowaniu związków. Świadoma izolacja od świata zewnętrznego lub brak kontaktu z rzeczywistością wraz z uczuciem odrealnienia to kolejne dobre powody. Generalnie z psychologiem możesz pogadać właściwie o wszystkich bolączkach, związanych z problemami z partnerem, pracą czy rodziną. Te problemy nie wzięły się znikąd i dobrze wiedzieć, dlaczego musimy zmagać się z taką a nie inną sytuacją. Dzięki temu również łatwiej nam znaleźć odpowiedź i wyjście z całej sytuacji.

Pogadaj od serca

Idąc do psychologa masz pewność, że zostaniesz wysłuchana. Gdy wyrzucisz z siebie to, co ci w duszy gra, z pewnością poczujesz ulgę. Nie musisz się obawiać, że ktoś będzie cię oceniał. Psycholog zada kilka pytań, dzięki którym spojrzysz na wszystko co cię dręczy, w trochę lepszym świetle. Razem poszukacie rozwiązania.

Psychoterapeuta dokona diagnozy i na tej podstawie pomoże ci rozwiązać twoje problemy. Uściślając, nie zrobi tego za ciebie, ale wskaże konkretne, skuteczne sposoby. Zrobi to znając twoje dobre i mocne strony. Doradzi jak radzić sobie ze stresem każdego dnia. Popchnie do działania, udzieli wsparcia. Pomoże w samorozwoju. O to w tym wszystkim chodzi najbardziej.

Zainwestuj w siebie

Sesje terapeutyczne swoje kosztują. Jedna wizyta waha się od 80,00 do nawet 300,00 złotych. Wszystko zależy od indywidualnego cennika konkretnych psychoterapeutów. Jednak chwile spędzone na rozmowie z psychologiem to najlepsza rzecz, jaką możesz sobie zafundować. Ten wydatek zwróci się z pewnością. Weź pod uwagę, że wszystko zaczyna się od ciebie. Jeżeli nie zadbasz w pierwszej kolejności o siebie, przeznaczając tym samym czas i energię na zajmowanie się innymi, dla ciebie pozostanie już niewiele. Postaw więc siebie na pierwszym miejscu, stawiając swoje podstawowe potrzeby jako priorytetowe.

Każdego dnia świat wymaga od nas nowych rzeczy, na które z różnych przyczyn możemy nie czuć się w pełni gotowy. Te wyzwania dotyczą większości dziedzin naszego życia. Od tych zawodowych, przez rodzinne, a na rozwojowych kończąc. Im lepiej poznasz siebie i to, dlaczego masz przed sobą takie a nie inne problem, tym lepiej. Jedno dobre pytanie z ust psychologa może wywrócić twój wewnętrzny świat do góry nogami. Na lepsze. Spróbuj zapisać się na terapię psychologiczną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również