Szczotkowanie-na-sucho-co-to-takiego

Szczotkowanie na sucho – co to takiego?

Opublikowane w kategorii

Być może już słyszałaś o tym, jak wiele korzyści możesz zyskać dzięki masażowi szczotką. W końcu dziś co druga celebrytka chwali tę metodę, ale też wiele trenerek otwarcie doceniają zalety szczotkowania. W czym tkwi fenomen masażu szczotką na sucho? Czas dowiedzieć się, czy naprawdę redukuje cellulit i pobudza krążenie oraz czy… boli.

Czy warto szczotkować skórę?

Szczotkowanie na sucho zawitało do nas z Azji. Jego popularność wynika stąd, że po prostu daje widoczne efekty, a przy tym zapewnia relaks. Już po paru dniach szczotkowania na sucho można nabrać takiej wprawy, że masaż całego ciała zajmie góra 5 minut.

Poznaj 3 kluczowe zalety szczotkowania na sucho:

Skuteczna walka z cellulitem

Przykra prawda głosi, że z cellulitem jest tak, że albo już z nim walczysz, albo za chwilę będziesz to robić. Po prostu dotyka on każdego, z tym że u niektórych słynna „pomarańczowa skórka” jest bardziej widoczna niż u innych. Duży wpływ na jej wygląd ma Twoja aktywność fizyczna oraz dieta. Na drogeryjnych półkach mnożą się preparaty, które mają pomóc w walce z cellulitem, ale prawda jest taka, że rzadko kiedy faktycznie przynoszą one jakieś zauważalne efekty. Szczotkowanie na sucho wyróżnia się na tle tych produktów, tym, że skóra staje się po nim widocznie jędrniejsza oraz bardziej napięta. Dzięki temu cellulit jest znacznie mniej widoczny. Dopiero wtedy zleca się sięgnąć po wysokiej jakości preparaty, aby prawidłowo zadbać o kondycję skóry.

Alternatywa dla peelingu

Ciągle zapominasz o peelingu całego ciała i skupiasz się tylko na peelingu twarzy? To bardzo częsty problem. Na szczęście szczotkowanie pełni też funkcję peelingu i pozwala pozbyć się martwego naskórka. Dobry produkt złuszczający można rozpoznać zazwyczaj po tym, czy kolejnego dnia czujesz wyraźne wygładzenie – w przypadku masażu szczotką skóra staje się nie tylko gładsza, ale też wyjątkowo miękka w dotyku.

Warto zaznaczyć, że lepiej zrezygnować z tej metody w bardzo wrażliwych miejscach lub tam, gdzie już odczuwamy ból.

Poprawia krążenie krwi

Dzięki szczotkowaniu na sucho możesz skutecznie poprawić krążenie krwi. W ten sposób zadbasz o wygląd swojej skóry – w szczególności o jej zdrowszy koloryt. Do tego na pewno zainteresuje Cię również fakt, że bardziej elastyczna oraz jędrna skóra jest znacznie mniej narażona na powstawanie rozstępów. Zatem, kiedy zależy Ci na uchronieniu się przed nimi, to zwróć uwagę właśnie na tę metodę.

Szczotkowanie na sucho – jak masować skórę szczotką?

Na początku muszę podkreślić, że istnieje wiele metod szczotkowania na sucho. Przez to, że stało się ono tak popularne, to doczekało się też wielu modyfikacji. Zawsze kluczem jest to, żeby znaleźć idealny dla siebie sposób, który przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Jednak najpopularniejsza metoda polega na wykonywaniu ruchów od dołu ku górze, a docelowym kierunkiem powinno być serce.

Nie potrzeba też bardzo dociskać szczotkę do skóry, a znacznie lepiej sprawdzi się tutaj delikatność – szczególnie kiedy dopiero zaczynasz! Szybko sama przekonasz się, jaki nacisk będzie najlepszy dla Twojej skóry.

Jakie części ciała można szczotkować?

Niemal wszystkie! Piersi, brzuch, szyję, uda, pośladki, stopy i wiele innych części ciała warto poddać masażowi przy użyciu szczotki na sucho. Różnica polega jednak na tym, że niektóre miejsca wymagają jeszcze ostrożniejszego traktowania. W szczególności piersi oraz brzuch potrzebują troski i delikatności. Warto też w tych okolicach zmienić metodę szczotkowania – lepiej sprawdzą się okrężne ruchy, zgodne z ruchem wskazówek zegara.

Bardziej zdecydowanie możesz przeprowadzić masaż na udach, pośladach czy na rękach.

Podczas szczotkowania bardzo ważna jest kolejność. Zaleca się, aby zaczynać od dłoni, później przejść do ramion, szyi oraz do piersi. Następnie masaż warto wykonać na brzuchu, udach, pośladkach i na całych nogach oraz na stopach.

Zapewne zastanawiasz się, kiedy zobaczysz pierwsze pozytywne efekty szczotkowania? Zazwyczaj to ok. 2 tygodnie. Jednak tylko wtedy, gdy będziesz sumienna, a masaż będziesz wykonywała regularnie – najlepiej codziennie.

Czy szczotkowanie na sucho boli?

Na samym początku Twojej przygody ze szczotkowaniem na sucho faktycznie możesz odczuwać lekki ból lub przynajmniej nieprzyjemne uczucie. Jednak, kiedy przetrwasz ten etap, to szybko przekonasz się, że Twoja skóra przyzwyczaja się do tego masażu. Czasem trwa to ok. 3 dni, a innym razem tydzień. Tak czy owak, po tym okresie nie tylko szczotkowanie nie będzie powodować grymasu na Twojej twarzy, ale wręcz masaż stanie się dla Ciebie przyjemny. Wiele osób, które regularnie wykorzystują tę metodę, np. do walki z cellulitem zwraca uwagę na to, że szczotkowanie jest dla nich relaksujące.

Kiedy lepiej zrezygnować ze szczotkowania na sucho?

Szczotkowanie nie będzie najlepszym wyborem, kiedy na Twoim ciele znajdują się podrażnienia oraz stany zapalne skóry. Poza tym sporym przeciwskazaniem są choroby skóry, np. łuszczyca oraz trądzik, ale też problemy z żylakami. Ważne jest też omijanie blizn czy pieprzyków.

Dowiedz się jak pielęgnować swoje ciało i dbać o zdrowie na My-V portal!

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również