Stosunek podczas menstruacji

Stosunek podczas menstruacji – Dlaczego warto?

Opublikowane w kategorii

W latach rozrodczych mniej więcej raz w miesiącu każda kobieta doświadcza miesiączki. O ile nie jesteś szczególnie wrażliwa, nie musisz unikać aktywności seksualnej podczas miesiączki. Chociaż seks miesiączkowy może być nieco niechlujny, jest bezpieczny. A uprawianie seksu podczas menstruacji może w rzeczywistości przynieść kilka korzyści, w tym złagodzić skurcze menstruacyjne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jakie korzyści może przynieść stosunek podczas menstruacji, ale również jakie są jego skutki uboczne i jak im zaradzić.

Jakie są korzyści? Uprawianie seksu w okresie ma kilka zalet…

Ulga od skurczów

Orgazmy mogą złagodzić skurcze menstruacyjne. Skurcze menstruacyjne są wynikiem kurczenia się macicy w celu uwolnienia jej wyściółki. Kiedy osiągasz orgazm, kurczą się również mięśnie macicy, po czym się rozluźniają. To rozluźnienie powinno przynieść ulgę w skurczach menstruacyjnych.

Seks wyzwala również uwalnianie substancji chemicznych zwanych endorfinami, które poprawiają samopoczucie. Ponadto angażowanie się w aktywność seksualną zajmuje Twój umysł, co może pomóc złagodzić dyskomfort menstruacyjny.

Krótszy okres

Seks może skrócić Twoje miesiączki. Skurcze mięśni podczas orgazmu szybciej wypychają zawartość macicy. Może to skutkować krótszymi okresami.

Zwiększony popęd seksualny

Twoje libido zmienia się przez cały cykl menstruacyjny z powodu wahań hormonalnych. Podczas gdy wiele kobiet twierdzi, że ich popęd seksualny zwiększa się podczas owulacji, czyli około dwa tygodnie przed miesiączką, inne zgłaszają, że podczas okresu czują się bardziej podekscytowane. W tym wypadku stosunek podczas menstruacji może być dla Ciebie tym bardziej przyjemniejszy.

Naturalne nawilżenie

Na czas miesiączki możesz odłożyć wszelkie preparaty na nawilżenie pochwy. Krew działa jak naturalny lubrykant.

Stosunek podczas menstruacji może złagodzić ból głowy

Około połowa kobiet podczas miesiączki zmaga się z migrenowymi bólami głowy. Chociaż większość kobiet z migreną menstruacyjną unika seksu podczas ataków, wiele z tych, które uprawiają seks, twierdzi, że częściowo lub całkowicie łagodzi on bóle głowy.

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Bałagan

Największym minusem uprawiania seksu w okresie jest bałagan. Krew może dostać się na Ciebie, Twojego partnera i prześcieradło, zwłaszcza jeśli Twoje miesiączki są obfite. Oprócz brudzenia łóżka, krwawienie może wywoływać uczucie skrępowania. Lęk przed robieniem bałaganu może odebrać część lub całość przyjemności.

Infekcje przenoszone drogą płciową

Innym zmartwieniem związanym z uprawianiem seksu w okresie jest ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji przenoszonej drogą płciową, takiej jak HIV lub zapalenie wątroby. Wirusy te żyją we krwi i mogą rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z zakażoną krwią menstruacyjną. Używanie prezerwatyw za każdym razem, gdy uprawiasz seks, może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się lub złapania choroby przenoszonej drogą płciową.

Utknięcie tamponu

Jeśli planujesz uprawiać seks w trakcie miesiączki i nosisz tampon, musisz go wcześniej zdjąć. Zapomniany tampon może zostać wepchnięty do pochwy tak daleko podczas seksu, że będziesz musiała udać się do lekarza, aby go usunąć.

 

Czy możesz zajść w ciążę?

Jeśli nie próbujesz aktywnie zajść w ciążę, stosowanie ochrony jest dobrym pomysłem, bez względu na to, w jakiej części cyklu miesiączkowego się znajdujesz. Twoje szanse na poczęcie są niższe w trakcie miesiączki, ale nadal istnieje możliwość zajścia w ciążę w tym czasie.

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje podczas owulacji, która ma miejsce około 14 dni przed rozpoczęciem miesiączki. Jednak długość cyklu każdej kobiety jest inna, a długość cyklu może zmieniać się co miesiąc. Jeśli masz krótki cykl menstruacyjny, ryzyko zajścia w ciążę w trakcie miesiączki jest większe.

Weź również pod uwagę, że plemniki mogą pozostać żywe w Twoim ciele do siedmiu dni. Tak więc, jeśli masz 22-dniowy cykl i owulujesz wkrótce po wystąpieniu miesiączki, istnieje szansa, że ​​uwolnisz komórkę jajową, podczas gdy plemniki są nadal w drogach rozrodczych.

 

Czy potrzebujesz ochrony?

Korzystanie z prezerwatyw ochroni Cię również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie tylko możesz zarazić się chorobą przenoszoną drogą płciową w trakcie miesiączki, ale także łatwiej ją przekazać partnerowi, ponieważ wirusy takie jak HIV żyją we krwi menstruacyjnej.

Poproś partnera, aby nosił lateksową prezerwatywę za każdym razem, gdy uprawiasz seks, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową. Jeśli Ty lub Twój partner jesteście uczuleni na lateks, możecie skorzystać z innych form ochrony. Możesz poprosić farmaceutę lub lekarza o zalecenia.

 

Wskazówki dotyczące seksu podczas okresu

Oto kilka wskazówek, dzięki którym stosunek podczas menstruacji będzie wygodniejszym i mniej niechlujnym doświadczeniem:

– Bądź otwarta i szczera ze swoim partnerem. Powiedz mu, co myślisz o uprawianiu seksu w trakcie okresu i zapytaj, co o tym myśli. Jeśli któreś z Was się waha, porozmawiajcie o przyczynach dyskomfortu.

– Jeśli masz tampon, zdejmij go, zanim przejdziesz do rzeczy.

– Rozłóż na łóżku ciemny ręcznik, aby złapać wyciek krwi. Lub uprawiaj seks pod prysznicem, aby całkowicie uniknąć bałaganu.

– Trzymaj mokrą ściereczkę lub mokre chusteczki przy łóżku, aby później posprzątać.

– Niech Twój partner założy lateksową prezerwatywę. Chroni ona przed nieplanowanym zajściem w ciążę i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

– Jeśli Twoja zwykła pozycja seksualna jest niewygodna, spróbuj czegoś innego. Na przykład możesz spróbować położyć się na boku z partnerem za sobą.

 

Nie pozwól, aby miesiączka zatrzymała Twoje życie seksualne

Jeśli poświęcisz chwilę czasu na odpowiednie przygotowania, seks może być tak samo przyjemny przez te pięć dni, jak przez resztę miesiąca. Zachowaj otwarty umysł, a możesz być pozytywnie zaskoczona, gdy odkryjesz, że seks potrafi być nawet bardziej ekscytujący podczas okresu niż podczas zwykłych dni.

 

Więcej artykułów o nas kobietach na My-V.pl. Nie bój się rozmawiać, dołącz też do naszej grupy na Facebook’u.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Poliamoria

Związki poliamoryczne. Czym są i dlaczego nie dla każdego?

Poliamoria – kochanie kilku osób w tym samym czasie –…

Anna Augustyn-Protas 11 maja, 2022
Anorgazmia

Anorgazmia, a brak orgazmu. Problem z ciałem czy psychiką?

Nawet jedna na pięć kobiet ma kłopot z osiągnięciem rozkoszy….

Anna Augustyn-Protas 8 maja, 2022
9 pytań do astrolożki

9 pytań do astrolożki

W czasach niepokojów lawinowo rośnie zainteresowanie astrologią. Jeśli też myślisz…

Anna Augustyn-Protas 4 maja, 2022
niepłodność

Niepłodność

Kiedy mówimy o niepłodności ? Niepłodność jest w dzisiejszych czasach…

Medbabki (@medbabki) 30 kwietnia, 2022
Kontrowersyjne składniki

Kontrowersyjne składniki w kosmetykach

Na opakowaniach kosmetyków często można zauważyć komunikaty „bez parabenów”, „bez…

Karina Faber (@gazellecare) 27 kwietnia, 2022
Dlaczego sie starzejemy

Dlaczego się starzejemy?

Oczywistą prawdą jest, że nasze organizmy zmieniają się w ciągu…

Medbabki (@medbabki) 24 kwietnia, 2022
Doomsurfing

Doomsurfing. Jak mu się nie dać?

Doomsurfing (albo: doomscrolling) to nałóg czytania wiadomości, które mają zły…

Anna Augustyn-Protas 20 kwietnia, 2022
Wysoka wrażliwość

Czy jesteś wysoko wrażliwa?

Mocno przeżywasz stresy, łatwo cię zranić? Za to więcej czujesz…

Anna Augustyn-Protas 15 kwietnia, 2022
Sprawdź również
Sprawdź również