Portrait of confident tattoed businesswoman looking at camera while sitting at desk in office, copy space

Silna kobieta to silna marka – zaryzykuj

Opublikowane w kategorii

Marzysz o własnej firmie? Chcesz wreszcie wyrwać ze szponów szefa i korporacyjnej machiny? Jeśli odpowiedziałaś tak na oba pytania, to znaczy, że przez Twoją głowę zapewne nie raz przewinęła się myśl o otwarciu czegoś własnego i rzuceniu obecnej pracy, która nie daje Ci tyle satysfakcji, ile byś chciała. Rozwiązanie jest jedno — zacznij działać i dołącz do grona samozatrudnionych. Jak tego dokonać? Oto kilka wskazówek.

Dlaczego powinnaś zostać własną szefową?

Z roku na rok wzrasta liczba kobiet, które decydują się założyć własną firmę. Nic dziwnego, że wizja rozporządzania własnym czasem, obowiązkami i kierowania karierą w dowolnym kierunku tak bardzo kusi. Jeśli masz wiedzę, doświadczenie lub po prostu chęci do nauki i zaangażowania się w nowy etap swojego życia, to ta droga jest dla Ciebie. Musisz jedynie pozbyć się myśli, które ciągle Cię hamują i odbierają pewność siebie. Od razu przygotuj się na to, że w trakcie prowadzenia własnej firmy raz będzie lepiej, a innym razem liczba klientów odrobinę się zmniejszy. To całkowicie naturalne, ale będzie motywowało Cię to do dalszego działania i rozwijania firmy. Jednak każdy sukces, nawet ten najmniejszy, przyniesie Ci sporo satysfakcji i będzie napawało Cię taką dumę, że wtedy zdasz sobie sprawę z tego, że naprawdę było warto podjąć to ryzyko.

5 kroków do własnego biznesu – silna kobieta to silna marka

Spójrz na swoje finanse

Istnieje bardzo mało biznesów, które nie będą wymagały od Ciebie posiadania środków finansowych. Po prostu musisz coś zainwestować, aby później zacząć czerpać z tego profity. Nie załamuj rąk i nie rezygnuj, gdy nie masz na koncie odłożonych środków na własną działalność. W końcu istnieje kilka kroków, na które możesz się zdecydować, np.:

  • skorzystaj z dotacji z PUP,
  • postaw na Fundusze Europejskie — chodzi tutaj zarówno o dotacje, jak i o nisko oprocentowane pożyczki,
  • pożycz pieniądze od rodziny,
  • stwórz plan oszczędzania — jeśli co miesiąc będziesz odkładała wybraną część wynagrodzenia, to w dłuższej lub krótszej perspektywie czasowej uzbierasz potrzebną na sam początek kwotę bądź przynajmniej jej część, aby mniej pieniędzy pożyczać.

Znajdź pomysł na biznes

W tym samym czasie, kiedy będziesz zajmowała się kwestiami finansowymi, musisz bezustannie zastanawiać się nad pomysłem na biznes. Nie jest to prosta sprawa. W sieci z pewnością znajdziesz wiele podpowiedzi. Inną wskazówką będą Twoje zainteresowania, umiejętności czy wykształcenie. Najpierw zacznij od zdecydowania się, jaka branża najbardziej Cię interesuje, a później czy to ma być handel, czy może usługi. Przejrzyj konkurencję z innych miast, aby znaleźć inspirację. Rozejrzyj się także wokół siebie, popytaj znajomych lub członków rodziny, czego im brakuje.

Oczywiście nie możesz opierać swojego pomysłu na biznes jedynie na intuicji i na swoich zainteresowaniach. Konieczne staje się badanie rynku, stworzenie biznesplanu, a w tym wykonanie analizy SWOT. W Internecie znajdziesz wiele wskazówek na ten temat, dzięki czemu na pewno dasz radę. Ewentualnie znajdź specjalistę, który zrobi to za Ciebie. Nie załamuj rąk, tylko działaj, żeby ktoś inny nie odebrał Ci pomysłu na biznes Twojego życia!

Wyznacz termin

Skoro czujesz w tym momencie zbyt wiele obaw, to nie musisz podejmować decyzji o założeniu firmy z dnia na dzień. Zresztą rzadko kiedy takie działanie przynosi korzyści. Najważniejsze jest jednak to, abyś zdecydowała się, że naprawdę chcesz to zrobić i obmyśliła plan, dzięki któremu wreszcie staniesz się własną szefową. Gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie kwestie, o których była mowa powyżej, zrozumiesz, że decyzja o otwarciu własnej firmy wymaga czasu i zaangażowania. Jednak, aby obawy znów nie przysłoniły Twojego celu, ustal sobie termin otwarcia działalności. Uwzględnij, jak szybko jesteś w stanie wykonać analizę, zebrać fundusze czy ewentualnie uzyskać pieniądze z dotacji. I już nie będzie ucieczki, a jedynie trafisz na autostradę, która prowadzi do realizacji celu, o którym tak długo myślisz.

Zorganizuj sobie biuro

Nie zapomnij, że musisz też dysponować miejscem, w którym będziesz realizowała swoje zawodowe cele. Na samym początku większość osób otwierających jednoosobową działalność gospodarczą, pracują w domu. Jeśli Ty również chcesz tak działać, wydziel przestrzeń i odpowiednio ją zagospodaruj. Dzięki temu znacznie łatwiejsze stanie się oddzielenie życia zawodowego od prywatnego.

Zarejestruj firmę

Ostatni krok to już samo założenie firmy. Dziś właściwie nie potrzebujesz do tego ani dużo wiedzy, a już tym bardziej czasu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i wypełnisz wniosek. Bardzo często przy tych czynnościach może pomóc Ci księgowy, którego oczywiście musisz wcześniej znaleźć. Poza tym niezbędne będzie także założenie Profilu Zaufanego, aby wszelkie formalności wykonywać przez Internet.

I już. Jeśli tylko chcesz, możesz już wkrótce zostać Panią swojego życia i rozpocząć samodzielną walkę o zlecenia, klientów i coraz wyższe zarobki. Niech przestaną ograniczać Cię jedynie własne wątpliwości i strach.

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również