Siła kobiet – Książki które złamały kobiece tabu - My V Kobiecy portal

Siła kobiet – Książki, które złamały kobiece tabu

Opublikowane w kategorii

Tematy tabu istnieć będą tak długo, dopóki ktoś ich nie przełamie. Liczy się głos każdej z nas, a to co dla nas kobiet ważne nie powinno być dłużej zamiatane pod dywan. Dlatego przedstawiamy Wam trzy przykłady wspaniałych, odważnych kobiet, które swoimi książkami przełamały tabu i umocniły znaczenie siły kobiecości w dzisiejszym świecie.

 

Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina – Jodi Kantor, Megan Twohey

Trzymający w napięciu zapis śledztwa, prosto od nagrodzonych Pulitzerem dziennikarek z The New York Times, które ujawniły całą szokującą prawdę o molestowaniach i wykorzystywaniach seksualnych Harveya Weinsteina, jednego z najbardziej wpływowych producentów filmowych w Stanach Zjednoczonych. Jodi Kantor i Megan Twohey, przedstawiają przejmującą i nieopowiedzianą historię ich śledztwa oraz jego konsekwencje dla ruchu #MeToo.

5 października 2017 The New York Times opublikował artykuł Jodi Kantor i Megan Twohey – i wtedy świat się zmienił. Kantor i Twohey od miesięcy prowadziły poufne rozmowy z czołowymi aktorkami, byłymi pracownikami Weinsteina i innymi źródłami, dowiadując się o niepokojących, od dawna ukrywanych zarzutach, z których część była zatuszowywana przez rozmaite ugody prawne. Dziennikarki skrupulatnie przeszukiwały sieci tajnych wypłat sprzed dziesięcioleci oraz umów o nieujawnianiu prawdy. Naciskały niektóre z najsłynniejszych kobiet na świecie, aby zaryzykowały ujawnienie informacji i stawiły czoła Weinsteinowi, jego drogo opłacanego zespołowi obrońców oraz prywatnych śledczych.

Jednak nic nie mogło ich przygotować na to, co nastąpiło po publikacji ich historii. W ciągu kilku dni otwarto prawdziwą Puszkę Pandory pełną wyznań kobiet dotkniętych molestowaniem i wykorzystywaniem seksualnym. Kobiety, które od pokoleń cierpiały w milczeniu, zaczęły przemawiać, ufając, że świat zrozumie ich historie. W ciągu następnych dwunastu miesięcy setki mężczyzn z różnych dziedzin życia i przemysłu zostali zwolnieni za złe traktowanie swoich współpracownic. Ale czy zmieniło się za dużo – czy za mało? Te pytania zainspirowały dwie dziennikarki do zrelacjonowania niektórych z ich najbardziej zaskakujących odkryć.

Dzięki doskonałej szczegółowości, wnikliwości i dziennikarskiej ekspertyzie, Kantor i Twohey po raz pierwszy zabierają nas w samo serce tej zmiany społecznej. Wraz z czytelnikami przeżywają na nowo to wszystko, co trzeba było zrobić, aby dokopać się do sedna prawdy. „Powiedziała” to niezwykle ważna książka o władzy, która deprawuje, o wyzwalaniu się z roli ofiary i walce prawdy z kłamstwem. Opisująca zaskakujące doświadczenia tych, które zabrały głos – dla dobra innych kobiet, przyszłych pokoleń i dla siebie – by zmiany na lepsze mogły się dokonać w świecie, w którym żyjemy.

 

Wagina. Sekretna historia kobiecej siły – Catherine Blackledge

Wagina jest powszechnym symbolem kobiecej mocy. Jest naszą siłą seksualną, twórczą i zapobiegającą krzywdom. Jednak zbyt długo prawdziwy zakres znaczenia waginy i jej siły był ignorowany, ukrywany lub przeinaczany.

Wagina. Sekretna historia kobiecej siły ujawnia ten rewolucyjny pogląd na kobiece genitalia i wskazuje drogę do nowego zrozumienia, co to znaczy być kobietą. Pochwa, będąca inspiracją od tysiącleci, jest w rzeczywistości muskularnym cudem inżynierii – wrażliwą i silną, płynną i elastyczną. Żeńskie genitalia, dalekie od bycia biernym naczyniem, kontrolują najważniejszą rolę ze wszystkich: przetrwanie gatunku.

Jesteś dumną posiadaczką waginy? “Wagina” to coś więcej niż powierzchowne spojrzenie na tak istotną część naszego ciała. Jest to wspaniały portret najskrytszych jego tajemnic, jak również bezpruderyjny obraz kobiecej seksualności w każdym jej aspekcie. Autorka łamie w swej książce wszystkie tabu i serwuje nam żywiołowy manifest kultu kobiecości, radość i dumę z posiadania waginy.

 

Seksuolożki. Sekrety gabinetów – Marta Szarejko

O seksie i własnej seksualności chciałybyśmy wiedzieć wszystko, ale nadal boimy się zapytać. W książce Seksuolożki. Sekrety gabinetów seks jest porównany do papierka lakmusowego relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? Na odpowiedzi na te pytania nakierować może Cię nie kto inny, jak właśnie seksuolog.

Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka podejmuje się szczerej, wnikliwej rozmowy z kobietami seksuolożkami. Wraz ze swoimi rozmówczyniami autorka odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych, a tym samym zgłębia temat kobiecej seksualności.

– Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu?

– Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła?

– To możliwe, by kobiety mogły mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów?

– Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”?

– Czy masturbacja jest powodem do wstydu?

– Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie?

– Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym?

– Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie?

– Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu?

Przeczytaj książkę i poznaj odpowiedzi na pytania, nad którymi zastanawiasz się od dawna, ale do tej pory nie miałaś kogo zapytać.

Zapoznaj się z innymi artykułami na My-V.pl i dołącz do naszej grupy na Facebook’u.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również