Rollery do twarzy. Jaka jest pielęgnacja twarzy rollerami do twarzy

Rollery – domowa forma relaksu twarzy

Opublikowane w kategorii

Rollery zyskują coraz większą popularność. Panie chętnie korzystają z tego typu gadżetów, ponieważ są one źródłem relaksu i odprężenia. Ponadto takie wałki pięknie się prezentują, pozwalają wytworzyć w łazience atmosferę SPA, a dodatkowo mają wiele właściwości korzystnych dla zdrowia i urody. O fenomenie tego wynalazku przeczytasz w poniższym artykule.

Rodzaje rollerów

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji wałków do twarzy. Najczęściej do produkcji rollerów wykorzystuje się kwarc i jadeit. Są to kamienie szlachetne, którym przypisuje się metafizyczne właściwości. Zalety wykorzystywania obydwu produktów są jednak takie same, więc niezależnie od tego na który ostatecznie się zdecydujesz, możesz być pewna, że masaż przyniesie wymierne efekty. Rollery najczęściej składają się z rączki i dwóch kamieni, po jednym na każdym końcu. Większy kamień służy do masowania całej twarzy, zaś mniejszy do rolowania miejsc trudniej dostępnych, np. podczas masowania skóry w okolicach oczu. Roller możesz wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami w kwestii kolorystyki. Najbardziej wytrzymałe masażery wykonane są z różowego złota i metalu odpornego na korozję.

O tym musisz pamiętać podczas wykonywania masażu twarzy!

Aby stosowanie rollera było skuteczne, musisz zastosować się do kilku istotnych wskazówek. Przede wszystkim wałeczek przechowuj w lodówce, dzięki czemu rezultaty będą jeszcze bardziej zadowalające. Rollera nie powinnaś jednak trzymać w zamrażalniku, ponieważ może to skutkować popękaniem naczynek. Podczas masażu zachowaj szczególną ostrożność i uważaj na siłę nacisku. Zbyt intensywny masaż może spowodować, iż na Twojej twarzy pojawią się sińce i obrzęki. Masaż zacznij od środkowej części twarzy i kieruj się do części zewnętrznych. Aby rezultaty były zadowalające, wałek jadeitowy lub kwarcowy powinnaś wykorzystywać do codziennej pielęgnacji przez kilka minut, najlepiej do momentu, aż wałek uzyska temperaturę skóry. Roller możesz używać do rozprowadzenia kremu lub jako ostatni etap pielęgnacji. Po użyciu wałek umyj pod bieżącą wodą lub przetrzyj wilgotną ściereczką.

Zalety rollerów i masowania twarzy

Masaż twarzy z wykorzystaniem rollera pozwala zredukować stres. Pielęgnacja z wykorzystaniem pięknie prezentującego się gadżetu poprawia jędrność i elastyczność skóry, zmniejsza obrzęk oraz pozytywnie wpływa na napięcie mięśni twarzy. Wałki okazują się także pomocne podczas rozprowadzania kremów lub innych ulubionych produktów kosmetycznych, ponieważ dzięki takim masażom ich właściwości są lepiej wchłaniane przez skórę. Rollery pozwalają także opóźnić moment pojawienia się pierwszych oznak starzenia oraz zredukować widoczne już zmarszczki, ponieważ pozytywnie wpływają one na stymulację włókien kolagenowych. Wałki do rolowania działają także odprężająco i relaksująco. Dzięki niewielkiemu gadżetowi możesz więc zorganizować w swoim domu prywatne SPA.

Czy warto wykorzystywać roller do codziennej pielęgnacji?

W mojej ocenie jak najbardziej warto. Osobiście posiadam wałek z kwarcu w kolorze różowego złota i jestem wyjątkowo zadowolona z efektów, jakie udało mi się dzięki niemu uzyskać. Skóra twarzy jest wyraźnie odprężona. Nie towarzyszy mi już uczucie napięcia, a sińce pod oczami zniknęły raz na zawsze. Oczywiście nie będę udawać, iż jestem wyjątkowo systematyczna. Czasem zdarza mi się, że zamiast wykorzystywać wałek, traktuję go jako ozdobę łazienki lub stałe wyposażenie lodówki. Niemniej jednak staram się, wykorzystywać roller zgodnie z przeznaczeniem zawsze, kiedy tylko mam czas, ponieważ wiem, jak ważna jest w tej materii regularność. To co lubię w tych masażach najbardziej, to możliwość stworzenia wyjątkowej atmosfery. Uwielbiam dni, w których mam czas na pełen rytuał. Pielęgnacja z wykorzystaniem ulubionych kosmetyków i pięknie prezentującego się wałka sprawia, że jestem wyjątkowo zrelaksowana i odprężona. Tobie także polecam takie rytuały. Gwarantuję Ci, że efekty pozytywnie Cię zaskoczą, a masowanie twarzy stanie się jedną z przyjemniejszych rzeczy, jaka czeka Cię w ciągu dnia.

Dołącz do grupy My V & Me.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również