Po raz pierwszy w historii aż 3 reżyserki nominowane do Złotych Globów 2021

Po raz pierwszy w historii aż 3 reżyserki nominowane do Złotych Globów 2021

Opublikowane w kategorii

Do tej pory w historii Złotych Globów nie zdarzyło się, aby większość nominowanych reżyserów stanowiły kobiety. Tym bardziej cieszy fakt, iż w 2021 roku aż trzy reżyserki otrzymały swoją szansę. Poznaj ich sylwetki i dowiedz się, jakie filmy spotkały się z uznaniem. Być może okaże się, iż warto wpisać je na listę pozycji godnych obejrzenia.

Emerald Fennell i „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”

Emerald Fennell to angielska aktorka, autorka, scenarzystka, producentka i reżyserka. Początkowo jej kariera skupiała się głównie wokół aktorstwa. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w serialu The Crown, którego zapowiedź wywołała w rodzinie królewskiej niemałe emocje.

„Obiecująca. Młoda. Kobieta” to debiut fabularny Emerald Fennell. Jest to amerykański thriller komediowy z pogranicza dramatu i kryminału.  Film spotkał się z pozytywnym odbiorem i otrzymał wiele pozytywnych recenzji. Oprócz nominacji do 78. Złotych Globów w kategorii reżyseria może pochwalić się on jeszcze trzema nominacjami w następujących kategoriach – scenariusz, film dramatyczny, aktorka w filmie dramatycznym. Główną bohaterką tego filmu jest trzydziestoletnia Cassie Thomas, która chce wymierzyć sprawiedliwość osobom odpowiedzialnym za gwałt na jej przyjaciółce Ninie w latach szkolnych. Chce, aby wszystkie osoby odpowiedzialne za tuszowanie sprawy poniosły karę. Rezygnuje ze swojej kariery medycznej pomimo ukończonych studiów. Jej misją jest pomszczenie bliskiej osoby i demaskowanie mężczyzn, którzy wykorzystują seksualnie pijane kobiety. Jak zakończy się walka o dobre imię Niny? Czy będzie nam dane zobaczyć klasyczny happy end, czy jednak zaskoczy nas nagły zwrot akcji? Zachęcam Cię do obejrzenia „Obiecującej. Młodej. Kobiety”. Jestem pewna, że film zrobi na Tobie ogromne wrażenie.

Regina King i „Pewnej nocy w Miami”

Regina King to amerykańska aktorka, która filmem „Pewnej nocy w Miami” zadebiutowała jako reżyserka. Jej kariera rozpoczęła się w 1985 roku, kiedy wystąpiła w serialu telewizyjnym „277”. Z pewnością kojarzysz ją z filmu „Małolaty u taty”, gdzie grała u boku Eddiego Murphy’ego oraz z filmu „Legalna Blondynka 2”, gdzie wcieliła się w rolę zimnej prawniczki wyzutej z uczuć.

„Pewnej nocy w Miami” otrzymał trzy nominacje do Złotych Globów w kategorii reżyseria, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepsza piosenka. Jest to amerykański dramat, który powstał na podstawie sztuki teatralnej Kempa Powersa. Akcja filmu toczy się w 1964 roku i przedstawia spotkanie głównych bohaterów Malcolma X, Muhammada Alego, Jima Browna i Sama Cooke’a. Panowie rozmawiają na temat segregacji rasowej oraz ewentualnych możliwości przeciwdziałania wykluczeniu. Film jest pełen ciekawych przemyśleń, dlatego polecam Ci obejrzenie tej filmowej pozycji, jeśli postulaty związane z walką o prawa do równego traktowania nie są Ci obojętne. „Pewnej nocy w Miami” z pewnością skłoni Cię do refleksji. Choć od spotkania czterech mężczyzn minęło wiele lat, to jednak w mojej ocenie w kwestii segregacji rasowej niewiele się zmieniło. Zobacz i zastanów się, jak Ty odbierasz ewentualne zmiany w tym temacie. Jestem bardzo ciekawa Twoich spostrzeżeń.

Chloé Zhao i”Nomadland”

Chloé Zhao to chińska reżyserka, znana głównie z niezależnych filmów amerykańskich. Niemal wszystkie stworzone przez nią filmy fabularne spotkały się z pozytywnym odbiorem i zostały nominowane do wielu prestiżowych nagród. Niekwestionowanie jej kolejnym sukcesem jest film „Nomadland”, za który otrzymała nagrodę Złotego Globu w kategorii reżyseria, jako druga kobieta i pierwsza Azjatka w historii.

„Nomadland” opowiada historię sześćdziesięcioletniej kobiety, która po stracie dobytku decyduje się wybrać życie współczesnego nomady. Główna bohaterka, Fern, spotyka na swojej drodze innych nomadów i na podstawie ich doświadczeń uczy się umiejętności przetrwania i samowystarczalności. Film ten to podróż w nieznane. Dzięki niemu można zrozumieć wyjątkową prawdę życiową, iż nie jest ważne to co posiadamy, lecz to kim jesteśmy. Polecam Ci ten film, nie tylko dlatego iż jego reżyserka otrzymała główną nagrodę. Dzięki niemu na nowo docenisz wartość życia, bo w końcu nie to co materialne, ale to co duchowe jest sensem naszego istnienia.

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również