Postaw na zmiany i zaryzykuj w 2021 Portal MyV

Postaw na zmiany i zaryzykuj w 2021!

Opublikowane w kategorii

Koniec roku to czas podsumowań. Ze wstydem wspominamy wszystkie cele, z których zrezygnowaliśmy szybciej, niż na dobre rozkręcił się 2020 rok. Jednak nie zawsze tak musi być! Zazwyczaj szybkie porzucanie postanowień i chęci zmian bierze się stąd, że nasze cele nie są zbyt konkretne. Jeśli czujesz, że coś w Twoim życiu Ci nie odpowiada, to po prostu to zmień. Początek roku jest do tego najlepszym czasem. Poznaj sprawdzone porady, aby 2021 rok należał właśnie do Ciebie!

Zmień swoje życie w 2021 roku! 5 wskazówek

Znajdź skuteczną motywację

Tak naprawdę tylko naprawdę ważne dla nas postanowienia i cele mają szansę na ich zrealizowanie. Dlaczego? Bo, nawet kiedy dopada nas zwątpienie, czarne myśli i lenistwo, to i tak mamy motywację, żeby robić to dalej. Zatem można uznać, ze kluczową sprawą jest tutaj odpowiednie nastawienie i motywacja. Jak zatem znaleźć taką, która będzie nam pomagać w dłuższej perspektywie czasowe?

Przede wszystkim motywacją nie powinny być pieniądze czy dobra materialne. Nie wystarczy komuś obiecać, że kupisz mu nowy samochód, aby skończył studia z wyróżnieniem. Po prostu to zbyt długi okres czasowy, podczas którego wielokrotnie pojawią się wątpliwości oraz alternatywne rozwiązania, które sprawią, że nagle zobaczysz drogę na skróty, aby stać się właścicielem tego samochodu. W takiej sytuacji Twoim celem nie ma być auto, a ukończenie studiów z jak najlepszym wynikiem, aby znalezienie wymarzonej pracy było odrobinę łatwiejsze.

Dlatego w pierwszej kolejności podziel swój cel na wiele etapów, a to sprawi, że także motywacji może być więcej. Słyszałaś kiedyś o metodzie kija i marchewki? Dzięki temu, że będziesz wynagradzała się za wykonanie kolejnego małego celu, to zyskasz większą motywację, aby nie zwalniać i dalej stawiać na swój rozwój oraz bycie szczęśliwą. Pamiętaj też, aby dobrze przemyśleć swój cel, gdyż tylko ten, który jest zgodny z Twoimi zainteresowaniami, oczekiwaniami oraz z Twoim charakterem sprawi, że jego realizacja będzie możliwa.

Nie odkładaj zmian na jutro

Ile razy chciałaś nauczyć się nowego języka obcego czy np. programowania, aby więcej zarabiać, ale za każdym razem najpierw pojawiała się w Twojej głowie myśl – zacznę od poniedziałku. Koniec z tym! Nie trać czasu i zacznij przynajmniej planować dziś, aby jutro już na dobre ruszyć ze zmianami, które są dla Ciebie ważne. Oczywiście zawsze kiepskim doradcą jest słomiany zapał, bo zazwyczaj szybko stygnie, a Ty czujesz się zniechęcona do kolejnych zmian.

Planuj, działaj i nie szukaj wymówek – w końcu tutaj chodzi o Twoje szczęście!

Bądź słowna względem siebie

Nie oszukuj siebie, bo to nie tylko nieuczciwe, ale też bezcelowe. Co Ci to da, że wmówisz sobie, że już umiesz wyznaczone na dziś hiszpańskie słówka, jeśli w rzeczywistości to nieprawda. To Ty tak naprawdę na tym stracisz i nikt inny. Zatem jedną z Twoich naczelnych zasad powinna być uczciwość względem siebie samej. Zamiast się oszukiwać, to przyznaj się, że dziś wyjątkowo czujesz się na tyle zmęczona po pracy i po innych obowiązkach, że nie masz już siły na naukę. Znajdź najbliższy dogodny termin i przełóż naukę. Ważne, abyś nie robiła tego notorycznie.

Kluczowe jest zatem wcześniejsze przejrzenie swojego harmonogramu, aby ustalić, jakiego dnia masz najwięcej czasu i siły na samorealizację. To także znacząco przyczyni się do realizacji Twojego celu, gdyż nie będziesz odkładać swoich zadań na później, a dzięki temu zbudujesz pewną rutynę.

Wyciągaj wnioski z czarnych myśli

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że życie nie składa się tylko z samych sukcesów. Zapewne nie raz i nie dwa razy potkniesz się i zaliczyć sporą porażkę. To normalne, a często nawet nie mamy na to wpływu. Jednak czy to oznacza, że nie warto się starać? Wręcz przeciwnie! Dzięki temu zwiększamy swoje szanse na sukces, o którym tak uporczywie marzymy.
Wiele z nas twierdzi, że najtrudniejszą chwilą podczas wdrażania w życie znaczących dla nas zmian jest ta chwila, kiedy zaczynamy myśleć racjonalnie, a przez nasze myśli przewijają się miliony scenariuszy na temat tego, jakie skutki przyniosą nasze działania. Oczywiście głównie to czarne myśli i strach.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nauka podważania tych myśli. Zacznij ze sobą wewnętrzny dialog, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, jeśli tylko poświęcisz trochę swojego czasu. Nasz umysł nie lubi zmian, a Ty jesteś już coraz bliżej tego, żeby zrobić coś przełomowego w swoim życiu, więc nic dziwnego, że pewna część Twojej podświadomości broni się przed tym, czego nie zna.

Przezwycięż to!

Zaryzykuj i działaj!

Nie każda zmiana jest łatwa i możliwa do zrealizowania w ciągu kilku dni, tygodni czy nawet miesięcy. Jednak, kiedy będziesz się jej trzymać, to w końcu zrealizujesz swój cel. Nie od razu Rzym zbudowano, ale kiedy już to nastąpiło, uzyskano niesamowity efekt. Z Twoim celem może być podobnie. Masz prawo przynajmniej raz w życiu postawić wszystko na jedną kartę i podążać za swoimi marzeniami, tego właśnie życzymy Ci w tym nowym 2021 roku!

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Poliamoria

Związki poliamoryczne. Czym są i dlaczego nie dla każdego?

Poliamoria – kochanie kilku osób w tym samym czasie –…

Anna Augustyn-Protas 11 maja, 2022
Anorgazmia

Anorgazmia, a brak orgazmu. Problem z ciałem czy psychiką?

Nawet jedna na pięć kobiet ma kłopot z osiągnięciem rozkoszy….

Anna Augustyn-Protas 8 maja, 2022
9 pytań do astrolożki

9 pytań do astrolożki

W czasach niepokojów lawinowo rośnie zainteresowanie astrologią. Jeśli też myślisz…

Anna Augustyn-Protas 4 maja, 2022
niepłodność

Niepłodność

Kiedy mówimy o niepłodności ? Niepłodność jest w dzisiejszych czasach…

Medbabki (@medbabki) 30 kwietnia, 2022
Kontrowersyjne składniki

Kontrowersyjne składniki w kosmetykach

Na opakowaniach kosmetyków często można zauważyć komunikaty „bez parabenów”, „bez…

Karina Faber (@gazellecare) 27 kwietnia, 2022
Dlaczego sie starzejemy

Dlaczego się starzejemy?

Oczywistą prawdą jest, że nasze organizmy zmieniają się w ciągu…

Medbabki (@medbabki) 24 kwietnia, 2022
Doomsurfing

Doomsurfing. Jak mu się nie dać?

Doomsurfing (albo: doomscrolling) to nałóg czytania wiadomości, które mają zły…

Anna Augustyn-Protas 20 kwietnia, 2022
Wysoka wrażliwość

Czy jesteś wysoko wrażliwa?

Mocno przeżywasz stresy, łatwo cię zranić? Za to więcej czujesz…

Anna Augustyn-Protas 15 kwietnia, 2022
Sprawdź również
Sprawdź również