Pielęgnacja waginy – przegląd kosmetyków dostępnych na rynku

Pielęgnacja waginy – przegląd kosmetyków dostępnych na rynku

Opublikowane w kategorii

Wagina zmienia się wraz z kobietą. I tak jak każda z nas jest inna, tak i nasze waginy również będą się od siebie różnić. Bez względu na to, jak wyglądają, są piękne. I trzeba o nie należycie dbać. Jakich kosmetyków używać? Pielęgnacja waginy.

Higiena intymna

To temat, który jest ważny bez względu na płeć. Jednak to kobiety maja większe pole manewru w tej kwestii. Już dawno minęły czasy, w których jedynym kosmetykiem do tej strefy było zwykłe mydło. Do wyboru mamy o wiele łagodniejsze środki myjące i pielęgnujące zarazem. Dlatego przy wyborze zdecydowanie zwróć uwagę na skład. Doskonale sprawdza się tu zasada, im krótszy, tym lepszy. Warto również zwrócić uwagę na to, że inny środek do higieny intymnej będzie dla nastolatki, inny dla kobiety po porodzie, a jeszcze inny, dla kobiety w okresie menopauzalnym.

O ile gdy myjemy skórę ciała, raczej zwracamy uwagę na to, by środek myjący zmywał nawet największy brud, o ile w przypadku okolic waginy, to nie jest już priorytet. Zwykłe kosmetyki naruszają delikatną florę bakteryjną okolic waginy, zabijając tym samy zdrowe bakterie chroniące przed infekcjami. Dlatego też tak ważne jest, by stosować specjalne środki do higieny intymnej, które nie zmienią naturalnego pH pochwy i nie szkodzą florze bakteryjnej.

Kosmetyki pielęgnujące – przegląd

  • Emulsje i płyny do higieny intymnej – idealne do codziennego stosowania. Służą do mycia oraz pielęgnacji krocza. Działają również ochronnie przeciw wszystkim podrażnieniom.
  • Żele intymne – najczęściej służą do wspomagania przy leczeniu infekcji w jej wczesnej fazie rozwoju. Zazwyczaj stosuje się je miejscowo, np w przypadku suchości pochwy. Często używa się ich do nawilżenia okolic intymnych przed współżyciem.
  • Balsamy i kremy – to już wyższy stopień pielęgnacji. Nie są to środki do mycia, lecz bardziej do pielęgnacji. Najczęściej zmniejszają suchość, łagodzą podrażnienia i zwiększają elastyczność skóry. Dedykowane w dużej mierze kobietom w okresie menopauzalnym, przy odczuwaniu suchości pochwy.
  • Oliwki – specjalne antyseptyczne oliwki są przeznaczone również dla kobiet, które mają problem z suchością pochwy. Ich działanie jest przeciwzapalne i pielęgnacyjne.
  • Dezodoranty intymne – to coś, co nie do końca jeszcze jest u nas popularne. Jednak z pewnością sprawdzi się w gorące dni, zwłaszcza w czasie okresu. Kosmetyk ten odświeża i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Stosuje się go bezpośrednio na waginę albo też na bieliznę. Taki kosmetyk powinien być w każdej damskiej torebce.
  • Puder do higieny intymnej – idealnie sprawdzi się u tych kobiet, które mają nadmierny problem z potliwością okolic intymnych. Łagodzi również skutki odparzeń spowodowanych noszeniem nieodpowiedniej bielizny i wkładek higienicznych.
  • Mokre chusteczki- to kolejny kosmetyk, który powinien być w torebce. I to nie tylko na wakacyjne czy weekendowe wyjazdy. Chusteczki, nasączone delikatnym preparatem dedykowanym okolicom intymnym, oczyści i zapewni uczucie świeżości. Mała uwaga, używając ich, przecierajmy w kierunku od pochwy do odbytu. Nigdy w drugą stronę!

Kosmetyki poprawiające wygląd waginy

Walka o idealny wygląd ma miejsce również w okolicach intymnych. Producenci wyczuli nowy trend, co rusz wymyślając coś nowego. Obecnie, jednymi z najpopularniejszych kosmetyków poprawiających wygląd waginy są:

  • Neauvia Rejuvenation Rose Gel – krem do codziennej pielęgnacji waginy. Jego działanie oparte jest w dużej mierze na bazie kwasu hialuronowego, który ma nawilżać i odmładzać wargi sromowe. Przyspiesza również regenerację po zabiegach ginekologii estetycznej. Producent obiecuje również wzmocnienie i ochronę błony śluzowej.
  • The Perfect V – linia pielęgnacyjna do okolic intymnych. W jej skład wchodzą żel do mycia, krem, serum, mgiełka oraz rozświetlacz do waginy. Ten ostatni, o nazwie Very V Liminizer ma za zadanie pielęgnować, rozjaśniać i zabarwiać strefę bikini.
  • My New Pink Button – to z kolei firma oferująca specjalne pigmenty w różnych odcieniach różu, do makijażu waginy.

Strefy intymne, to również miejsca zasługujące na naszą specjalną troskę. Dbajmy o nie każdego dnia!

Dołącz do nas na Facebooku!
Przeczytaj więcej artykułów!

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również