Orgazm czy warto udawać

Czy warto udawać? – o orgaźmie

Opublikowane w kategorii

W szalonych latach 70-tych, w USA za sprawą jednego psychoanalityka przekreślono dążenie do orgazmu wielu kobiet. Powiedział on, popierając to twardymi danymi pseudo-naukowymi rzecz jasna, że jeżeli kobieta nie ma orgazmu, to wina leży po jej stronie. Coś nie tak jest bowiem z jej ciałem. I zalecał leczenie psychiatryczne. Jak myślisz, która kobieta, gospodyni domowa przyznała się po tym, że nie ma orgazmu? No właśnie. Z obawy przed wariatkowem, prawie żadna.

Szczerość w związku

popłaca. Na każdym poziomie. Czy to emocjonalnym, czy też fizycznym. Często jednak my, kobiety, chcąc sprostać wypróbowanym i nierealnym wymaganiom, udajemy. Po co? By podbudować ego partnera? By mieć spokój? Wpisz tu to, co przychodzi ci do głowy. Wszystko to jednak bzdury.

Jeżeli boisz się, że jesteś wybrakowana, bo nie odczuwasz orgazmu podczas seksu, uspokajam – wszystko z tobą w porządku. I nie jesteś w tym sama. W sieci znajdziesz tysiące poradników o tym, jak osiągnąć orgazm. Zapewne gdy zapytasz o to przyjaciółki, każda będzie miała inny patent.  I wszystkie będą miały rację. Ale ty musisz do orgazmu dojść sama. Zacznij od głowy.

Romanse i inne bajki

Każdy romans czy erotyk ma ten sam schemat. On i ona- on ją zaspokaja już za pierwszym razem, serwując całą gamę orgazmów, od których ona prawie mdleje. Z filmami dla dorosłych jest wszak tak samo. To wszystko iluzja, bajka, która ma nam poprawić humor i przenieść w inny świat. Od seksualnej strony, bohaterowie rzadko napotykają jakiekolwiek problemy. A szkoda. W prawdziwym życiu nie wszystko jest takie różowe. Wymaga też sporo pracy. Zaczynając od poznawania swojego kobiecego ciała.

Jak twój partner ma dać ci przyjemność, skoro sama nie wiesz gdzie tej przyjemności szukać? Religię, wychowanie i inne narzucone standardy zostaw za drzwiami. Przyglądnij się swojemu nagiemu ciału, dotykaj, pieść. Baw się sama z sobą. I ewentualnie za pomocą wibratora i lubrykantu. Stymuluj, badaj, co daje ci przyjemność. To początek drogi, która zawiedzie cię do orgazmu na twoich zasadach.

Gdy będziesz już zaznajomiona ze swoim ciałem, zaproś do zabawy swojego partnera. Pokaż mu, gdzie jest ci najprzyjemniej. Jego dotyk wywoła u ciebie zupełnie inne wibracje. A może odkryjesz orgazm? Takie wzajemnie poznawanie swoich ciał, to niesamowita gra wstępna. Nie zawsze wszystko się uda i będzie idealnie. Ale paradoksalnie właśnie to pogłębi więź między wami. Obawiasz się, że partner uzna twoje zachowanie za zbyt wyuzdane? czym prędzej wyrzuć tę myśl z głowy. Podpowiadasz mu tylko, co lubisz, on również może to zrobić. To naprawdę świetna zabawa.

A jeżeli udaję już od dawna?

Sytuacja w której przy leniwym sobotnim śniadaniu mówisz: „wiesz, jesteśmy ze sobą 5 lat a ja nigdy nie miałam orgazmu, to teraz poszukajmy go razem”, może partnera nieco wybić z rytmu. Co więcej, uzna, że okłamywałaś  go przez cały czas i nie jesteś z nim szczera. Przyjmij raczej zasadę małych kroczków. Skoro sama już znasz dobrze swoje ciało, nakieruj partnera na to, co faktycznie sprawia ci przyjemność. Otwórz się na nowe doznania i zaproś go do nich. Nic nie zabija miłości tak bardzo jak nuda, więc traktuj to w kategoriach urozmaicania współżycia.

Może się zdarzyć również, że partner nie do końca będzie chciał zaakceptować te zmiany. W myśl zasady, było dobrze, to po co zmieniać. Ale było dobrze dla niego, a teraz ma być również dla ciebie. Postaw siebie na pierwszym miejscu, nie rezygnuj ze zmian. Zawsze możesz powiedzieć, że zmieniły się twoje potrzeby i teraz chcesz inaczej. Zresztą, rzadko który mężczyzna oprze się kobiecie, która czerpie prawdziwą radość z seksu.

Myśl i kochaj (się)!

Satysfakcjonujące życie seksualne to wypadkowa wielu rzeczy, które najczęściej siedzą w naszych, kobiecych głowach. Zaakceptowanie siebie, polubienie swojego ciała, pewność siebie, to coś bez czego seks zawsze będzie jakby niepełny. Poczuj się seksownie we własnej skórze, a zadowolenie z życia łóżkowego będzie o wiele bardziej satysfakcjonujące. Myśl i fantazjuj o seksie.  I zdecydowanie nie rezygnuj z orgazmów! Pokochaj swój orgazm!

Zapraszamy Cię również do grupy My – V & Me w której poruszamy ważne tematy.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również