Niezależność w związku czy to możliwe

Niezależność w związku czy to możliwe?

Opublikowane w kategorii

Czy decydując się na poważny związek, musisz zrezygnować z siebie? Wydaje się, że w ferworze miłosnych uniesień, wszystko inne przestaje mieć sens. Jednak o swoją niezależność dbaj, jak o najcenniejszy skarb. Przyda ci się na każdym etapie życia. Również w relacji z partnerem. Niezależność w związku czy to możliwe? 

Anatomia związku

Nie da się ukryć, że każdy związek jest inny. Ma swoje cienie i blaski, które łączy jedno – chcecie być razem. Czasem musisz odpuścić, a bywa, że to partner składa broń. Kłótnie to coś najnormalniejszego pod słońcem, nieobce żadnej parze. Psychologowie wręcz namawiają, by rozmawiać i się spierać. Wtedy pokazujemy, że nam jeszcze na związku zależy. A co, gdy para jest nierozłączna i praktycznie mówi jednym głosem?

W każdej grupie znajomych jest taka. Przychodzą razem, siedzą i bawią się na imprezie tylko ze sobą. Mają wspólne konta w social media, a gdy chcesz porozmawiać, to od razu z dwójką, bo osobno nigdzie się nie pojawiają. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce na początku związku, wszystko można położyć na karb wzajemnej fascynacji. Jednak w sytuacji, gdy para działa tak przez kilka lat bycia razem, wchodzi w grę coś więcej niż tylko silna więź z partnerem. Szczerzę wątpię, aby osoby w tym związku były niezależne.

(Nie)zależne związki

Kiedy dwoje ludzi chce ze sobą stworzyć związek, zaczyna się swego rodzaju próba sił. Być może macie inne hobby czy też różny sposób na spędzanie wolnego czasu. W początkowych fazach związku mieliście ochotę większość rzeczy robić razem. Gdy związek ewoluuje, naturalną rzeczą jest fakt, że nie jesteście ze sobą przez całą dobę. Ważne, by nie stracić z oczu najważniejszego – że chcecie być ze sobą i wspólnie budować swoją przyszłość.

Jeżeli jesteście ze sobą wiele lat, nieuchronne są wzloty i upadki. Życie różnie się plecie. Być może któreś z was będzie czasowo bez pracy. Wtedy ciężko o niezależność finansową. Albo też, pojawi się choroba, która uniemożliwi przez pewien czas niezależność obu stron. Wtedy do gry wchodzi wasza dojrzałość emocjonalna. Takie życiowe zakręty są zazwyczaj sprawdzianem dla waszego związku. To, czy wyjdziecie z tego cało, zależy tylko od was.

Dlaczego niezależność jest dobra?

Sprawnie funkcjonujący związek dwojga ludzi najczęściej jest oparty na czymś, czego się nie da kupić. Na zaufaniu. To solidny fundament, który idealnie wpisuje się w definicję niezależności w związku. Ufasz partnerowi, a partner ufa tobie. Spędzacie czas razem, ale nie ma nic złego w tym, że każde z was spotyka się ze swoimi przyjaciółmi osobno. Lubicie wyjeżdżać razem, lecz wpisujecie w swoje życie również samotne wyprawy.

Macie odrębne finanse, każde z was jest z drugą osobą bo tego chce, a nie, bo musi czy chce czerpać jakieś korzyści. Rozmawiacie otwarcie o swoich potrzebach, również o tych w zaciszu sypialni. Czujecie się ze sobą komfortowo, odważnie bronicie swoich racji, ale i walczycie o swój związek. Szanujecie siebie nawzajem i wierzycie, że wasza relacja ma niesamowity potencjał. W taki związek, niezależność jest niejako wpisana z automatu. Co jednak, gdy źle pojmiecie wolność w związku?

Kiedy autonomia w związku jest problemem

Ustaliliście już, że dzielicie się obowiązkami, macie odmienne zainteresowania w które zabierają wam coraz więcej czasu. Niby jesteście razem, ale coraz częściej osobno. Zamiast śmiechu i radości ze wspólnych chwil, jest cisza, lub też rozmowy o niczym. Przeprowadzone na dodatek gdzieś w biegu. Zapewne widzisz już, do czego może to zmierzać.

Całkowite poczucie niezależności daje wiele możliwości. Nic nie szkodzi, aby spędzać czas osobno, realizować swoje pasje i hobby. Zbyt wielka niezależność powoduje jednak, że magia wspólnego czasu gdzieś znika. W skrajnych przypadkach, można czuć się tak, jak gdyby było się ponownie singlem. My rozmyło się na ty, on. Bez „i” między wami. Poczucie niezależności w skrajnej formie może być początkiem końca nawet najbardziej udanego związku. Para zamiast dbać o relacje, walczy o swoją własną autonomię. Tylko, czy to będzie jeszcze związek?

Niezależność w związku jest sexy. Jesteś pewną siebie kobietą, która po prostu decyduje się wejść w związek z mężczyzną. Świadoma swoich zalet i wad, nie udajesz nikogo, kim nie jesteś. Jasno stawiasz granice, ciesząc się każdą chwilą spędzoną z ukochanym. Czyż to nie recepta na udane relacje? Takich ci właśnie życzę!

Dołącz do naszej społeczności My-V & Me!

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również