Nie załamuj się jeszcze będzie normalnie - Portal kobiecy MyV

Nie załamuj się, jeszcze będzie normalnie!

Opublikowane w kategorii

2020 rok dał nam wszystkim popalić. Nawet osoby o stabilnej sytuacji finansowej odczuły negatywne skutki przyhamowania gospodarki. Zresztą ucierpiały też nasze relacje z bliskimi. Do tego napięcie i stres udzielały się właściwie wszystkim, bo nikt nie wiedział, jak dużo może namieszać w naszym codziennym i zawodowym życiu nowy szczep koronawirusa. Pomimo tego, że nie da się wraz z końcem 2020 roku zatrzasnąć z hukiem także wszystkiego, z czym musiałyśmy mierzyć się w trakcie pandemii, to nie oznacza, iż trzeba załamywać ręce. Przecież na pewno jeszcze będzie normalnie, a już teraz możesz skorzystać ze sprawdzonych sposobów, aby lepiej radzić sobie w trakcie pandemii, jeśli jednak odrobinę się ona przedłuży.

Odłącz się od świata… choć na moment

Bardzo ważne jest to, aby w tym całym szaleństwie informacji nie zwariować. Bezustanne zaczytywanie się w newsach na temat nowych zakażeń, zgonów czy obostrzeń sprawia, że ciągle żyjesz w napięciu i podenerwowaniu. Nie działa to korzystnie na Ciebie, na Twoją psychikę i nastrój. Dlatego też koniecznie ogranicz się do jednego serwisu informacyjnego dziennie. Wieczór z kolei spędź na odpoczynku i oderwaniu się od świata. Włącz interesujący film, sięgnij po nową książkę, a może porozmawiaj z partnerem czy dziećmi. Na pewno znajdziesz sposób, aby zapomnieć o pandemii i spokojnie przespać noc.

Postaw na samorealizację

Wiele osób w trakcie pandemii otwiera oczy na to, jak ważne jest ciągłe doskonalenie się i samorealizacja. W czasach, kiedy pracę zatrzymają tylko najlepsi to bardzo ważne. Zatem wykorzystaj ten czas na poszerzanie swojej wiedzy czy uczenie się czegoś nowego. Dzięki temu poczujesz większą pewność, że będziesz dla swojego pracodawcy zbyt cenna, aby mógł Cię zwolnić. Zresztą musisz też zdawać sobie sprawę z tego, że to także dobry czas, żeby dobrze przemyśleć swoją sytuację zawodową i być może postanowić wreszcie przejść na swoje. Własny biznes to sposób, aby nabrać wiatru w żagle i ukierunkować swoje życie dokładnie tak, jak tylko chcesz. To duży krok, który oczywiście trzeba przemyśleć, tym bardziej że w czasie pandemii masz sporo ograniczeń, a niektóre branże po prostu są zbyt ryzykowne. Jednak właśnie wtedy możesz sobie postanowić, że otwarcie firmy to będzie najlepsza droga dla Ciebie i stopniowo zacznij to planować.

Doceń bliskość przez Internet

Trzeba przyznać, że bardzo dużo osób musiało przekonać się do tego, że wideorozmowy mogą być alternatywą dla spotkań twarzą w twarz. Jeśli istnieje spore ryzyko, że zarazisz kogoś bliskiego, kto ma osłabiony organizm, to lepiej nie ryzykuj. Zamiast tego otwórz się na technologię. Najlepiej wykorzystaj do tego Skype czy Messenger i pozostań z członkami rodziny oraz z przyjaciółmi w stałym kontakcie. Każdy sposób jest dobry, aby móc porozmawiać z kimś bliskim i wesprzeć go w tych trudnych czasach. Wystarczy tylko kilka chwil, aby się tego nauczyć lub wytłumaczyć drugiej osobie, jak zainstalować Skype czy zarejestrować się na Messengerze i go uruchomić.

Zadbaj o formę

Pandemia to także doskonały powód, który powinien wręcz pchać Cię do uprawiania sportu. W końcu prowadzenie aktywnego trybu życia to najlepszy sposób, żeby podnieść swoją odporność, a przy tym zadbać o zdrowie psychiczne. Dlatego na początek zakup matę do ćwiczeń i znajdź trenera w sieci. Skorzystaj np. z serwisu YouTube, gdzie znajdziesz za darmo filmy z treningami. Kiedy wyrobisz w sobie nawyk do ćwiczeń, możesz iść o krok dalej, kup urządzenie do ćwiczeń – bieżnię, orbitrek czy rowerek stacjonarny. Możesz też oczywiście postawić na klasyczne bieganie czy też jazdę rowerem. Najważniejsze jest to, abyś regularnie się ruszała!

Oszczędzaj

Nie da się ukryć, że pandemia pokazała także, że nie mamy oszczędności. Przez co już jeden miesiąc bez pracy czy z małą liczbą zleceń sprawiły, że pojawiły się problemy finansowe. Dlatego koniecznie dowiedz się, czym jest poduszka finansowa i co miesiąc odkładaj jakiekolwiek kwoty na inne konto czy do skarpety. W ten sposób uzbierasz pieniądze na czarną godzinę, która może przydarzyć się w najmniej spodziewanym momencie.

Spróbuj przewidzieć przyszłość

Na koniec zabierz kryształową kulę do ręki i zastanów się, co może czekać na Ciebie w kolejnym roku. Oczywiście potraktuj to z przymrużeniem oka, bo 2020 rok pokazał wyraźnie, że nie da się przewidzieć takich rzeczy. Jednak to nie zmienia faktu, iż już teraz musisz brać pod uwagę, że wiele rzeczy będzie przebiegać nadal pod pryzmatem zaciskania pasa oraz pandemii. Zatem, jeśli marzyłaś od zawsze o otwarciu własnej pizzerii, to zatrzymaj ten cel dla siebie jeszcze na przynajmniej rok. Rozsądnym rozwiązaniem będzie teraz też zrezygnowanie z wielkich inwestycji, np. budowanie domu czy kupowanie samochodu za gotówkę. Dla większego bezpieczeństwa warto szczególnie szanować pieniądze, kiedy na horyzoncie wisi widmo kryzysu zarówno gospodarczego, jak i zdrowotnego.
Jednak mimo to nie załamuj rąk. Chłodna głowa, przedsiębiorczość i spostrzegawczość sprawią, że na pewno zauważysz światełko w tunelu. Zamiast skupiać się na czarnych myślach, znajdź swój sposób, aby pandemia zmieniała pozytywnie Twoje życie.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również