Fetysz

Stopy, nogi, pupa – o męskich fetyszach

Opublikowane w kategorii

Fetysz. Samo to słowo nie brzmi za dobrze. Kojarzy się zazwyczaj z czymś nie do końca przyjemnym, a już z pewnością społecznie nieakceptowalnym. Jednak między zwykłym fetyszem a tym wynikającym z zaburzeń psychicznych, jest subtelna granica.

Fetysz fetyszowi nie równy

Naukowcy z Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego określili fetysz jako zaburzenie seksualne. Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych zaklasyfikowała go jako zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania. Przekreśliła tym samym pojęcie normalnego, niepopartego chorobą psychiczną fetyszu.

I w sumie ma to sens, w przypadku tak niespodziewanych fetyszy jak np. koprofilia, czyli podniecenie na kontakt z kałem, albo też ozolagnia, gdzie źródłem podniecenia jest intensywny zapach narządów rodnych. Dendrofila będzie podniecać kontakt z drzewem, a mysofila z brudem.Te dziwaczne fantazje i potrzeby seksualne noszą znamiona zaburzeń impulsywny- kompulsywnych. Co ciekawe, osoby które na nie chorują, często nie zdają sobie sprawy, że coś jest niestosownego w ich działaniu. Jednak patrząc statystycznie, częściej takim czynnikiem pobudzającym są części kobiecego ciała albo też konkretne części ubioru, takie jak gorsety czy koronki.

Najpopularniejsze męskie fetysze

Pierwszym z nich są stopy i buty na wysokim obcasie. Dzięki nim właśnie nogi wyglądają na dłuższe, a cała postawa kobiety jest bardziej seksowna. Ale to stopy są zwieńczeniem. Jednym podobają się pulchne, drugim bardziej kościste. Są wielbiciele małych i dużych stóp. Łączy ich jedno – będą wybierać swoje partnerki nie pod względem piękności twarzy, ale wyglądu ich stóp.

Kolejnym są same nogi. Mężczyźni uwielbiają długie nogi w koronkowych pończochach. Albo też świetnie wyeksponowanych przez gorset i wysokie obcasy. O ile chcą widzieć cię taką w intymnych chwilach, o tyle ogromnie się buntują, gdy chcesz pokazać się tak publicznie. Chcą, by ten fetysz był zachowany tylko dla nich,

Pośladki. To coś, co z pewnością kręci każdego faceta. Nie ma tu znaczenia, czy są jędrne i wysportowane, czy też miękkie w dotyku. Mężczyzna rzadko zwraca uwagę na takie detale jak cellulit i pomarańczowa skórka. Zresztą, większość z nich zapewne nie wie nawet co to jest. Dlatego swoje pośladki noś z dumą. Bo są piękne. Podobnie ma się rzecz z kobiecymi piersiami. Tu rozmiar, ani kształt nie ma większego znaczenia. Zazwyczaj mężczyzna szuka konkretnego rodzaju i nie będzie to zawsze rozmiar D lub większy.

Kiedy fetysz robi się niebezpieczny?

O ile nie ma nic dziwnego w tym, że mężczyzna zachwyca się konkretną partią ciała kobiety, o tyle problem pojawia się w momencie, gdy to przedmiot fetyszu podnieca bardziej mężczyznę niż sama kobieta. Dajmy na to, do spełnienia seksualnego facet potrzebuje nie kobiety np. w lateksowych butach, ale samych butów. I to myśl o tych butach, a nie o partnerce która je ubrała, jest tak naprawdę czymś co go kręci. Kiedy zobaczysz, że wasza relacja oparta na fetyszu idzie we właśnie taką stronę, zastanów się poważnie nad kontynuowaniem takiej znajomości. Nawet oparta tylko na seksie, w pewnym momencie może wymknąć się spod racjonalnej kontroli i pójść w stronę, która nie do końca będzie tobie odpowiadać.

Czy twój mężczyzna ma fetysz?

Spytaj go o to! Jeżeli nie przyznaje się do nich otwarcie, to może podczas niewinnych pytań się wygada? To może podnieść temperaturę waszych doznań o kilkanaście stopni. I z pewnością sprawi, że fantazje o wspólnych igraszkach miłosnych szybko was nie opuszczą. Warunek jednak jest jeden – oboje musicie się na to zgadzać. Sytuacja w której tylko jedna ze stron czerpie radość, a druga czuje się upokorzona lub w każdy inny sposób czuje dyskomfort, jest nie do przyjęcia. Nigdy się na nią nie zgadzaj. Nawet, jeżeli chcesz poświęcić się dla partnera.

Niewinna zabawa z fetyszami w roli głównej może ożywić wasz związek. To również fajny początek w kierunku szczerej rozmowy o fantazjach seksualnych, Każdy z nas je ma, lecz zdecydowanie za rzadko o nich rozmawiamy. Czas to zmienić!

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również