Majtki czy bez majtek?

W majtkach czy bez majtek – jak spać?

Opublikowane w kategorii

Wielokrotnie zastanawiałam się, jak można spać bez majtek. Przecież to jakieś takie… niehigieniczne. Pochwa przez całą noc będzie ocierać się o prześcieradło i pościel, wszystko się ubrudzi, bo przecież śluz w każdej fazie cyklu wygląda nieco inaczej… Nie… To nie dla mnie. Z natury jestem jednak bardzo ciekawska. Wiele moich koleżanek mówiło – Spróbuj! To inna jakość życia. Moje wewnętrzne ja początkowo było rozdarte. Ostatecznie jednak wszystkie argumenty na nie przegrały z wrodzoną ciekawością. Spróbowałam. Odstawiłam majtki na parę dni. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć – Faktycznie, to zupełnie inna i milion razy lepsza jakość życia. W poniższym tekście postaram się opowiedzieć Ci o moich odczuciach i przekonać Cię do przejścia na bezmajtkową stronę mocy.

Spanie w majtkach a infekcje intymne

Okazuje się, że spanie w majtkach może przyczyniać się do częstszego pojawiania się infekcji intymnych. Pochwa to naturalnie ciepłe i wilgotne miejsce. Warunki te sprzyjają więc rozwojowi drożdży i bakterii. Z tego powodu warto regularnie wietrzyć miejsca intymne. W ciągu dnia oczywiście nie mamy takiej możliwości, ale za to w nocy nie istnieją żadne przeciwwskazania. Pozbądź się więc jednocześnie majtek w nocy i infekcji intymnych.

Mniejsza ilość śluzu

Mój pierwszy argument odnośnie zabrudzenia pościeli okazał się kompletnie bezzasadny. Wystarczyło przestać męczyć pochwę majtkami i wkładkami higienicznymi w nocy, a nagle śluzu było zdecydowanie mniej. Poczytałam o tym zjawisku trochę w sieci. Okazuje się, że nadmierna ilość śluzu produkowana jest właśnie w wyniku dotyku. Kawałek materiału, który permanentnie ociera się o pochwę cudownie nie wyeliminuje więc ciągłego uczucia nadprodukcji. Wystarczy więc odpuścić wybór majtek na noc, a życie intymne stanie się dużo prostsze.

A czy Twój partner powinien spać w majtkach?

Nasi mężczyźni również powinni zmienić nocne nawyki i zrezygnować z zakładania bielizny do spania. Utrzymywanie jąder w nieco niższej temperaturze sprzyja utrzymywaniu nasienia w nieco lepszej kondycji. Jeśli Twój partner nie chce jednak zrezygnować z bielizny podczas snu, możesz zaproponować mu wymianę propozycji na dzień na rzecz luźniejszych bokserek.

Co ze stanikiem?

Nie istnieją żadne badania potwierdzające czy spanie w staniku jest korzystne ze względów zdrowotnych. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, znam kobiety, które twierdzą, że spanie w staniku w młodości było błędem, ponieważ przyczyniło się do powstania delikatnego zwisu. Znam też jednak kobiety, które mają naturalnie duże piersi i spanie bez stanika w nocy jest dla nich wyjątkowo problematyczne, ponieważ nie są w stanie przyjąć wówczas odpowiednio wygodnej pozycji. Jedyne co mogę doradzić Ci w tej kwestii, to wsłuchanie się w swoje własne potrzeby. Dla mnie np. spanie w staniku jest dość niewygodne, dlatego rezygnuję z bielizny podczas snu całkowicie. Jeśli zaś w Twoim przypadku rezygnacja z biustonosza miałaby niekorzystnie wpłynąć na jakość snu, nie widzę sensu, abyś miała robić coś wbrew sobie.

A może warto iść o krok dalej i spać nago?

A właściwie dlaczego nie? Jest masę zalet takiego rozwiązania. Po pierwsze, dzięki temu wyśpisz się zdecydowanie lepiej i obudzisz się znacznie bardziej zrelaksowana. Podczas snu nic nie będzie bowiem krępowało Twoich ruchów. Po drugie, cała Twoja skóra będzie miała okazję pooddychać. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko wystąpienia grzybicy. Po trzecie, będziesz mieć lepsze samopoczucie. Spanie nago eliminuje ryzyko wystąpienia efektu przegrzania. Dzięki temu podczas snu nie wzrośnie poziom kortyzolu, a Ty obudzisz się spokojna i zadowolona. Po czwarte, zwiększysz swoją samoocenę. Będziesz miała naturalną okazję do przyjrzenia się swoim kształtom i zaakceptowania tego, jak one wyglądają. W ten sposób popracujesz nad pewnością siebie. I wreszcie po piąte, spanie nago sprzyja wytwarzaniu się większej ilości oksytocyny. Hormon ten podniesie Twoje libido i da Ci więcej powodów do zadowolenia w kontekście życia seksualnego. Chyba warto?

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Źródło

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również