Majtki czy bez majtek – jak spać

Majtki czy bez majtek? – jak spać

Opublikowane w kategorii

Wielokrotnie zastanawiałam się, jak można spać bez majtek. Przecież to jakieś takie… niehigieniczne. Pochwa przez całą noc będzie ocierać się o prześcieradło i pościel, wszystko się ubrudzi, bo przecież śluz w każdej fazie cyklu wygląda nieco inaczej… Nie… To nie dla mnie. Z natury jestem jednak bardzo ciekawska. Wiele moich koleżanek mówiło – Spróbuj! To inna jakość życia. Moje wewnętrzne ja początkowo było rozdarte. Ostatecznie jednak wszystkie argumenty na nie przegrały z wrodzoną ciekawością. Spróbowałam. Odstawiłam majtki na parę dni. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć – Faktycznie, to zupełnie inna i milion razy lepsza jakość życia. W poniższym tekście postaram się opowiedzieć Ci o moich odczuciach i przekonać Cię do przejścia na bezmajtkową stronę mocy.

Spanie w majtkach a infekcje intymne

Okazuje się, że spanie w majtkach może przyczyniać się do częstszego pojawiania się infekcji intymnych. Pochwa to naturalnie ciepłe i wilgotne miejsce. Warunki te sprzyjają więc rozwojowi drożdży i bakterii. Z tego powodu warto regularnie wietrzyć miejsca intymne. W ciągu dnia oczywiście nie mamy takiej możliwości, ale za to w nocy nie istnieją żadne przeciwwskazania. Pozbądź się więc jednocześnie majtek w nocy i infekcji intymnych.

Mniejsza ilość śluzu

Mój pierwszy argument odnośnie zabrudzenia pościeli okazał się kompletnie bezzasadny. Wystarczyło przestać męczyć pochwę majtkami i wkładkami higienicznymi w nocy, a nagle śluzu było zdecydowanie mniej. Poczytałam o tym zjawisku trochę w sieci. Okazuje się, że nadmierna ilość śluzu produkowana jest właśnie w wyniku dotyku. Kawałek materiału, który permanentnie ociera się o pochwę cudownie nie wyeliminuje więc ciągłego uczucia nadprodukcji. Wystarczy więc odpuścić wybór majtek na noc, a życie intymne stanie się dużo prostsze.

A czy Twój partner powinien spać w majtkach?

Nasi mężczyźni również powinni zmienić nocne nawyki i zrezygnować z zakładania bielizny do spania. Utrzymywanie jąder w nieco niższej temperaturze sprzyja utrzymywaniu nasienia w nieco lepszej kondycji. Jeśli Twój partner nie chce jednak zrezygnować z bielizny podczas snu, możesz zaproponować mu wymianę propozycji na dzień na rzecz luźniejszych bokserek.

Co ze stanikiem?

Nie istnieją żadne badania potwierdzające czy spanie w staniku jest korzystne ze względów zdrowotnych. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, znam kobiety, które twierdzą, że spanie w staniku w młodości było błędem, ponieważ przyczyniło się do powstania delikatnego zwisu. Znam też jednak kobiety, które mają naturalnie duże piersi i spanie bez stanika w nocy jest dla nich wyjątkowo problematyczne, ponieważ nie są w stanie przyjąć wówczas odpowiednio wygodnej pozycji. Jedyne co mogę doradzić Ci w tej kwestii, to wsłuchanie się w swoje własne potrzeby. Dla mnie np. spanie w staniku jest dość niewygodne, dlatego rezygnuję z bielizny podczas snu całkowicie. Jeśli zaś w Twoim przypadku rezygnacja z biustonosza miałaby niekorzystnie wpłynąć na jakość snu, nie widzę sensu, abyś miała robić coś wbrew sobie.

A może warto iść o krok dalej i spać nago?

A właściwie dlaczego nie? Jest masę zalet takiego rozwiązania. Po pierwsze, dzięki temu wyśpisz się zdecydowanie lepiej i obudzisz się znacznie bardziej zrelaksowana. Podczas snu nic nie będzie bowiem krępowało Twoich ruchów. Po drugie, cała Twoja skóra będzie miała okazję pooddychać. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko wystąpienia grzybicy. Po trzecie, będziesz mieć lepsze samopoczucie. Spanie nago eliminuje ryzyko wystąpienia efektu przegrzania. Dzięki temu podczas snu nie wzrośnie poziom kortyzolu, a Ty obudzisz się spokojna i zadowolona. Po czwarte, zwiększysz swoją samoocenę. Będziesz miała naturalną okazję do przyjrzenia się swoim kształtom i zaakceptowania tego, jak one wyglądają. W ten sposób popracujesz nad pewnością siebie. I wreszcie po piąte, spanie nago sprzyja wytwarzaniu się większej ilości oksytocyny. Hormon ten podniesie Twoje libido i da Ci więcej powodów do zadowolenia w kontekście życia seksualnego. Chyba warto?

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Źródło

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również