peeling kawitacyjny

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego w domu

Opublikowane w kategorii

Dokładne oczyszczanie skóry to jedno z najważniejszych punktów codziennej pielęgnacji skóry. Żele, pianki, peelingi i maseczki już na stałe wpisały się w naszą kosmetyczną codzienność. Ostatnio swoje pięć minut ma peeling kawitacyjny zrobiony w domu, za pomocą niewielkiego, poręcznego urządzenia. Czy sprawdzi się u wszystkich?

Przeciwskazania do peelingu kawitacyjnego

Generalnie ten zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Nie znaczy to jednak, że może wykonywać go każdy. Dlatego też, jeżeli masz jakiekolwiek problemy z krążeniem lub ciśnieniem albo tarczycą, wybierz inny sposób oczyszczania skóry. Kolejnym przeciwskazaniem są zaskórniki ropne, zapalenie żył i ciąża. Zwróć uwagę również na wszelkiego rodzaju reakcje uczuleniowe związane z materiałami z jakich jest zbudowane urządzenie do kawitacji. Bezwzględnie zrezygnuj z zabiegu, gdy masz jakikolwiek stan zapalny, w tym nawet opryszczkę. Nie zaleca się również stosowania tego zabiegu w przypadku nerwicy wegetatywnej i osteoporozie.

Niezbędnik kosmetyczny

Przygotowując się do przeprowadzenia zabiegu peelingu kawitacyjnego w domu, pod ręką musisz mieć kilka kosmetyków. Od razu cię jednak uspokoję – z pewnością masz je w swojej kosmetyczce. Poza tym, nie kosztują więcej niż 30,00 zł. Nawet te profesjonalne. Co więc potrzebujesz?

  • preparat do demakijażu – z racji tego, że peeling najczęściej wykonywany jest na twarzy, należy przede wszystkim usunąć z niej resztki makijażu i nadmiar sebum. Dobrze sprawdzi się tu żel do mycia twarzy albo płyn micelarny. Na koniec zawsze użyj toniku, by przywrócić właściwe pH skóry.
  • Specjalistyczny płyn – możesz wybrać kosmetyki z tej linii specjalnie dedykowane peelingowi kawitacyjnemu. Na ich korzyść przemawia fakt, że prócz oczywistej funkcji, czyli utrzymania mokrej powierzchni skóry, dodatkowo ją pielęgnują. Oczyszczona skóra z chęcią przyjmie każde dobre składniki odżywcze. Zwykle jednak preparaty te są dość drogie
  • Ampułki – najczęściej do kupienia w specjalistycznych sklepach kosmetycznych. Zawarte w nich składniki są o wiele bardziej skoncentrowane niż w przypadku płynu.
  • Tonik, mgiełkę a nawet samą wodę – przy wyborze odpowiedniego produktu liczy się jedna kluczowa rzecz – musi nawilżać skórę, pozostawiając mokry ślad. Dlatego też dobrze sprawdzi się tu również tonik czy mgiełka. Istotne jest jednak, by podczas zabiegu powtarzać efekt moczenia skóry. Tylko z reakcją z wodą, ten zabieg ma sens.
  • Waciki kosmetyczne – przydadzą się do nawilżania skóry, a także do oczyszczania urządzenia do kawitacji z zanieczyszczeń.
  • Płyn do dezynfekcji – przed rozpoczęciem zabiegu, koniecznie zdezynfekuj urządzenie, nawet jeżeli używasz go tylko ty. To samo zrób po zakończeniu oczyszczania.
  • Maseczka nawilżająca – skóra po dogłębnym oczyszczeniu aż prosi się o intensywną pielęgnację. A taką z pewnością zapewni jej dobra maseczka.
  • Krem nawilżający – na nic będą starania dotyczące odpowiedniego odżywiania skóry, jeżeli całość nie przykryjemy ochronnym płaszczem zapobiegającym szybkiej utracie wody przez skórę. A takie właśnie właściwości ma każdy dobry krem nawilżający.

Czy peeling kawitacyjny w domu jest bezpieczny?

Nie da się ukryć, że każdy zabieg z wykorzystaniem zaawansowanej technologii może być niebezpieczny. Jednak w przypadku peelingu kawitacyjnego, ewentualne podrażnienia mogą wyniknąć raczej tylko w przypadku niewłaściwego używania danego urządzenia. Żelazną zasadą jest fakt, że zabieg należy wykonywać na nawilżonej wcześniej odpowiednim preparatem skórze. Metalowa część urządzenia musi się ślizgać po skórze, pod kątem 45 stopni.

Kolejną istotną kwestią jest ruch jakim prowadzimy urządzenie. Muszą to być krótkie, zdecydowane pociągnięcia. Należy dbać o to, by nie pozostać w jednym miejscu zbyt długo. Prowadzi to do czasem bardzo bolesnych podrażnień. Zadbaj również o właściwą częstotliwość wykonywania zabiegu. Optymalnie jest robić go raz na dwa tygodnie.

Peeling kawitacyjny w domu to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tego typu zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Mimo początkowej inwestycji związanej z zakupem urządzenia, zwraca się ona już po kilku pierwszych zabiegach. Jeżeli lubisz profesjonalne zabiegi wykonane w domowym zaciszu, to będzie strzał w dziesiątkę.

Dołącz do grupy na Facebooku My V & Me!

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również