peeling kawitacyjny

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego w domu

Opublikowane w kategorii

Dokładne oczyszczanie skóry to jedno z najważniejszych punktów codziennej pielęgnacji skóry. Żele, pianki, peelingi i maseczki już na stałe wpisały się w naszą kosmetyczną codzienność. Ostatnio swoje pięć minut ma peeling kawitacyjny zrobiony w domu, za pomocą niewielkiego, poręcznego urządzenia. Czy sprawdzi się u wszystkich?

Przeciwskazania do peelingu kawitacyjnego

Generalnie ten zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Nie znaczy to jednak, że może wykonywać go każdy. Dlatego też, jeżeli masz jakiekolwiek problemy z krążeniem lub ciśnieniem albo tarczycą, wybierz inny sposób oczyszczania skóry. Kolejnym przeciwskazaniem są zaskórniki ropne, zapalenie żył i ciąża. Zwróć uwagę również na wszelkiego rodzaju reakcje uczuleniowe związane z materiałami z jakich jest zbudowane urządzenie do kawitacji. Bezwzględnie zrezygnuj z zabiegu, gdy masz jakikolwiek stan zapalny, w tym nawet opryszczkę. Nie zaleca się również stosowania tego zabiegu w przypadku nerwicy wegetatywnej i osteoporozie.

Niezbędnik kosmetyczny

Przygotowując się do przeprowadzenia zabiegu peelingu kawitacyjnego w domu, pod ręką musisz mieć kilka kosmetyków. Od razu cię jednak uspokoję – z pewnością masz je w swojej kosmetyczce. Poza tym, nie kosztują więcej niż 30,00 zł. Nawet te profesjonalne. Co więc potrzebujesz?

  • preparat do demakijażu – z racji tego, że peeling najczęściej wykonywany jest na twarzy, należy przede wszystkim usunąć z niej resztki makijażu i nadmiar sebum. Dobrze sprawdzi się tu żel do mycia twarzy albo płyn micelarny. Na koniec zawsze użyj toniku, by przywrócić właściwe pH skóry.
  • Specjalistyczny płyn – możesz wybrać kosmetyki z tej linii specjalnie dedykowane peelingowi kawitacyjnemu. Na ich korzyść przemawia fakt, że prócz oczywistej funkcji, czyli utrzymania mokrej powierzchni skóry, dodatkowo ją pielęgnują. Oczyszczona skóra z chęcią przyjmie każde dobre składniki odżywcze. Zwykle jednak preparaty te są dość drogie
  • Ampułki – najczęściej do kupienia w specjalistycznych sklepach kosmetycznych. Zawarte w nich składniki są o wiele bardziej skoncentrowane niż w przypadku płynu.
  • Tonik, mgiełkę a nawet samą wodę – przy wyborze odpowiedniego produktu liczy się jedna kluczowa rzecz – musi nawilżać skórę, pozostawiając mokry ślad. Dlatego też dobrze sprawdzi się tu również tonik czy mgiełka. Istotne jest jednak, by podczas zabiegu powtarzać efekt moczenia skóry. Tylko z reakcją z wodą, ten zabieg ma sens.
  • Waciki kosmetyczne – przydadzą się do nawilżania skóry, a także do oczyszczania urządzenia do kawitacji z zanieczyszczeń.
  • Płyn do dezynfekcji – przed rozpoczęciem zabiegu, koniecznie zdezynfekuj urządzenie, nawet jeżeli używasz go tylko ty. To samo zrób po zakończeniu oczyszczania.
  • Maseczka nawilżająca – skóra po dogłębnym oczyszczeniu aż prosi się o intensywną pielęgnację. A taką z pewnością zapewni jej dobra maseczka.
  • Krem nawilżający – na nic będą starania dotyczące odpowiedniego odżywiania skóry, jeżeli całość nie przykryjemy ochronnym płaszczem zapobiegającym szybkiej utracie wody przez skórę. A takie właśnie właściwości ma każdy dobry krem nawilżający.

Czy peeling kawitacyjny w domu jest bezpieczny?

Nie da się ukryć, że każdy zabieg z wykorzystaniem zaawansowanej technologii może być niebezpieczny. Jednak w przypadku peelingu kawitacyjnego, ewentualne podrażnienia mogą wyniknąć raczej tylko w przypadku niewłaściwego używania danego urządzenia. Żelazną zasadą jest fakt, że zabieg należy wykonywać na nawilżonej wcześniej odpowiednim preparatem skórze. Metalowa część urządzenia musi się ślizgać po skórze, pod kątem 45 stopni.

Kolejną istotną kwestią jest ruch jakim prowadzimy urządzenie. Muszą to być krótkie, zdecydowane pociągnięcia. Należy dbać o to, by nie pozostać w jednym miejscu zbyt długo. Prowadzi to do czasem bardzo bolesnych podrażnień. Zadbaj również o właściwą częstotliwość wykonywania zabiegu. Optymalnie jest robić go raz na dwa tygodnie.

Peeling kawitacyjny w domu to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tego typu zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Mimo początkowej inwestycji związanej z zakupem urządzenia, zwraca się ona już po kilku pierwszych zabiegach. Jeżeli lubisz profesjonalne zabiegi wykonane w domowym zaciszu, to będzie strzał w dziesiątkę.

Dołącz do grupy na Facebooku My V & Me!

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również