Kobiecość w biznesie

Kobiecość w biznesie. Jak zachować spokój i równowagę w stresujących sytuacjach.

Opublikowane w kategorii

Każdy dzień to nowe wyzwanie. To niesamowite, z iloma przeciwnościami losu musi mierzyć się codziennie kobieta. Mając na głowie wymagającą pracę, dom, rodzinę, dzieci. A na dodatek bombardowane ze wszystkich stron informacjami o tym, jakie mamy być, w co mamy się ubierać. Strofowane o tym, co wypada a co nie. Czasem jedynym, co warto zrobić, to po prostu powiedzieć „dość!” I odnaleźć w sobie spokój równowagę na własnych zasadach. Jak to zrobić?

Nasza wspaniała kobieca siła – kobiecość w biznesie

My, kobiety mamy moc. Jesteśmy wrażliwe, emocjonalne, ale silne. W swoim biznesowym działaniu nie mamy problemu z mieszaniem kompetencji miękkich i twardych. To one są naszą tarczą ochronną, gdy chcemy zachować balans w stresujących sytuacjach, jakich w ciągu nie brakuje każdego dnia. Czasem jednak bywa, że pogrążone w twardym, męskim świecie, zwyczajnie o nich zapominamy. Warto jednak pielęgnować tą swoją kobiecą stronę biznesu, bo z niej wypływają same korzyści. Dla wszystkich.

Sposoby na spokój i równowagę

Jest ich kilka. Sprawdzone i przetestowane przez miliony kobiet na całym świecie. Od gospodyń domowych, przez pracownice niższego i średniego szczebla, aż po bizneswoman z najwyższych pięter korporacji. Wybierz odpowiednie dla siebie, a zauważysz różnicę bardzo szybko!

Codzienna medytacja

Jeżeli boisz się tej całej buddyjskiej otoczki, jaka niewątpliwie jest związana z medytacją, mam dobrą wiadomość. Możesz ją odrzucić. Nie wierzysz w mantry, czakry i tak dalej? Nie ma sprawy. Po prostu usiądź i bądź sama ze sobą. Chociaż na chwilę zamknij oczy. Wsłuchaj się w swoje ciało i oddech. Z pewnością będą cię nachodziły inne ważne myśli. Spróbuj się od nich zdystansować, pozwól im odpłynąć. Bez angażowania się w ich treść. Wystarczy 10 minut każdego dnia. O poranku, albo też wieczorem. Być może środek dnia to będzie dobry czas na zatrzymanie się?

Skupienie na jednej rzeczy

Już od dawna wiadomo, że tak zwany multitasking, tak bardzo popularny jeszcze dziesięć lat temu, robi jednak więcej złego niż dobrego. Nie da się bowiem skupić na wielu rzeczach na raz i jednocześnie każdą z nich robić perfekcyjnie. A presja, jaką ze sobą niesie jest niewspółmierna do oczekiwanych pozytywnych rezultatów. Zamiast więc robić kilka rzeczy na raz, skup się na jednej, ale wejdź w nią całą sobą. W ogólnym rozrachunku efekty bardzo dodatnio cię zaskoczą. Poświęcając uwagę wielu sprawom na raz, jednocześnie nie wciągasz się w żadną z nich. A to prosta droga do bylejakości w każdym aspekcie życia.

Słuchanie swojej intuicji

Kobiety mają niezwykłą intuicję, lecz zdecydowanie za rzadko z niej korzystają, szczególnie w biznesie. Wolimy oprzeć się, podobnie jak mężczyźni, na twardych danych, z których wnioski płynące decydują o decyzjach. I nie oszukujmy się, poparcie informacjami z szeregu statystycznych zestawień jest o wiele lepiej widziane niż poleganie na własnej intuicji. Czasem jednak warto wsłuchać się w to, co podpowiada ci wewnętrzny głos. Niejednokrotnie jest on o wiele lepszym doradcą niż całe stosy analiz. Poza tym, na poziomie podprogowym kobiety dokonują trafniejszych decyzji w kwestii chociażby związanych z HR. Warto mieć to na uwadze!

Zapytaj, czego chcesz ty

Stresujące sytuacje, zarówno w biznesie jak i w życiu codziennym nie wynikają z niczego. Kiedy żyjemy według ściśle ustalonego planu, gdzie nie ma miejsca na żadne korekty, możemy poczuć się zwyczajnie źle. A to przekłada się na codzienne, również te biznesowe sytuacje. Jak więc uniknąć tej wewnętrznej szamotaniny? Zapytaj siebie, czego tak naprawdę chcesz. Zatrzymaj się na chwile, oceń w którym momencie życia się znalazłaś i odpowiedz sobie na pytanie – czy tego naprawdę chcę? Jeżeli odpowiedź brzmi nie, idź krok dalej. Pomyśl co zrobić, by poczuć się dobrze, by znaleźć wyjście z sytuacji w jakiej się znalazłaś. Znajdź taką alternatywę, która cię zadowoli. I małymi krokami dąż do niej.

I ostatnia rada, wprowadzaj te zmiany stopniowo. Metoda małych kroczków idealnie sprawdza się na wszystkich polach działania. Będzie też dobrym przewodnikiem w chęci odnalezienia w sobie siły, spokoju i równowagi.

*Źródło: „Siła kobiet w biznesie” Aneta Chybicka, Elżbieta Zubrzycka

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również