Uroki-i-mroki-partnerstwa.-Partnerstwo.-My-V-portal-dla-kobiet-scaled-panorama1

Każdy medal ma dwie strony — o urokach (i mrokach) partnerstwa

Opublikowane w kategorii

Niektórzy wychwalają związki partnerskie, drudzy je demonizują. Jedno jest pewne — zawsze wzbudzają silne emocje, które w dodatku często przysłaniają prawdziwy obraz tego, w czym tkwi sedno związków partnerskich. Dlatego czas wreszcie przekonać się, jakie są zalety, ale też wady tego typu relacji.

Związki partnerskie domeną młodych osób

Współcześni dwudziesto- i trzydziestolatkowie pragną odmiany, łamania stereotypów i więcej wolności. Dlatego wielu spośród nich decyduje się na życie jako single. Z kolei Ci, którzy jednak postawią na związek, to chcą go budować po swojemu. Wyciąganie wniosków jest dobre i zdecydowanie warto w ten sposób postępować. Tym bardziej że głównym założeniem związków partnerskich jest to, aby dawać tyle samo, ile się dostaje. Dzięki temu każda ze stron ma być równa — ma mieć tyle samo praw, ile obowiązków. Łamie to całkowicie stereotyp związany z tym, że to kobieta jest opiekunką domu i rodziny, a mężczyzna zarządza wszystkim, zarabia oraz zajmuje się finansami. Skoro dziś zazwyczaj dwie osoby pracują, to i obie są odpowiedzialne za dom i rodzinę. To szczególnie trafia do nowoczesnych kobiet, które znają swoje wartości i nie dopuszczają możliwości, aby całe swoje życie podporządkować jedynie sprzątaniu i gotowaniu, a przy tym całkowicie zbagatelizować własne ambicje oraz potrzeby. Zatem widoczne staje się to, że związki partnerski zapewniają paniom więcej swobody, która chętnie wykorzystywana jest do samorealizacji. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta realizują swoje marzenia, co czyni ich szczęśliwszych, a to przecież jest celem każdego człowieka.

Najważniejsze jest to, że związki partnerskie wskazują na jedną niezwykle istotną kwestię — że czas przestać odgrywać ustalone wiele lat temu role, a po prostu zacząć żyć!

Dlaczego związki partnerskie nie zawsze się sprawdzają?

Nie ma jednego przepisu na udany związek, więc nie da się też założyć, że życie na zasadach partnerskich sprawdzi się u każdego. Pary, które próbowały żyć w ten sposób i które ostatecznie się rozstały, często wskazują na to, że największym zagrożeniem dla związku jest zbyt rygorystyczne trzymanie się podziału obowiązków. Szczególnie młodzi ludzie, gdy chcą wyciągać wnioski z życia swoich rodziców, chętnie dzielą się zadaniami — np. jedna osoba sprząta, zajmuje się finansami, wakacjami, a druga remontami, gotowaniem czy praniem. Na początku takie rozwiązanie wydaje się wprost idealne. W końcu nikt nie czuje się pokrzywdzony i każdy ma swoją rolę w związku czy w domu. Jednak przesadne trzymanie się tych wytycznych może doprowadzić do nieuchronnego, czyli do konfliktów. Nikt nie jest w stanie przez dłuższy czas żyć non stop według harmonogramu. Czasem po prostu zaczyna to denerwować, a wtedy nawet niewielka iskra powoduje wybuch. Kluczem w tym przypadku jest elastyczność. Życie niczym roboty sprawia, że jedynie ślepo realizujemy powierzone nam zadania, ale zapominamy, żeby czerpać z nich przyjemność czy pomagać sobie wzajemnie. W końcu może partner źle się czuje, miał natłok obowiązków w tym tygodniu lub tak po prostu zapomniał i nie był w stanie zająć się remontem czy zarezerwować nocleg na czas wakacji. Przy otwartej komunikacji można tak po prostu o tym powiedzieć i poprosić o pomoc. Jednak, kiedy ilość takich spraw zdążyła się już nawarstwić na przestrzeni lat, a do tego każda z osób tak rygorystycznie trzyma się ustalonego podziału, to nie może skończyć się niczym dobrym. Najczęściej to prosta droga do rozstania.

Istotą związku jest dopełnianie się i współodpowiedzialność za każdą sferę, dlatego robiąc z relacji czy z życia rodzinnego korporacji, szybko poczujemy się nieszczęśliwi, przemęczeni i zniechęci do tego, aby cokolwiek naprawiać. Jak zawsze kluczem do sukcesu musi być tutaj balans i kompromis oraz oczywiście dialog.

Szacunek, kompromisy i zaufanie — idee związków partnerskich

W tym szaleństwie obowiązków nie zapomnijmy o tym, że związek pomiędzy dwojgiem osób opiera się na uczuciu. Skoro dwie osoby czują do siebie coś na tyle silnego, że chcą spędzić ze sobą resztę życia, to powinny też znaleźć w sobie tyle determinacji, aby odkryć kompromis i uszanować swoje zdanie. Czy można jednocześnie zostać dwoma indywidualnościami i być w szczęśliwym związku? I tak i nie. Wiele zależy oczywiście od charakterów partnerów. Jeśli oba są zbyt mocne i silne, to znalezienie się gdzieś w połowie drogi może być naprawdę trudne. Jedynym ratunkiem będzie wtedy zaufanie sobie nawzajem, pomaganie oraz współdzielenie. W końcu ideą partnerstwa nie ma być ograniczenie kogokolwiek, a zrozumienie potrzeb drugiej osoby, przy jednoczesnym ukazywaniu własnych oczekiwań.

Kiedy związek partnerski opiera się na szacunku do ukochanej osoby, to zyskują na tym dwie strony i dzięki temu też czują się szczęśliwsze. Koniec z poczuciem niespełnienia, rywalizacją czy chorobliwym przemęczeniem spowodowanym dźwiganiem na swoich barkach wszystkich domowych obowiązków. Kluczem staje się to, aby znaleźć własną receptę na udany związek partnerski.

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również