Joga twarzy - naturalny pogromca zmarszczek

Joga twarzy – naturalny pogromca zmarszczek

Opublikowane w kategorii

Widmo zmarszczek to zmora każdej z nas. Okazuje się jednak, że aby ustrzec przed nimi swoją twarz lub wyeliminować powstałe już zmiany, nie trzeba wykorzystywać niebywale drogich kremów odmładzających lub korzystać z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Receptą na młody wygląd jest regularne gimnastykowanie twarzy. Zainteresowana? Pozwól, że przybliżę Ci, na czym polega joga twarzy i jakie korzyści możesz dzięki niej uzyskać.

Na czym polega joga twarzy?

Joga twarzy to wyjątkowo prosty sposób na młodszy wygląd. Polega ona na codziennym trenowaniu mięśni twarzy, dzięki którym skóra stanie się bardziej napięta, jędrna i elastyczna. Ćwiczenia należy wykonywać codziennie przez 10 minut rano i wieczorem, ponieważ regularność jest podstawą pojawienia się zadowalających efektów. Trening twarzy może wykonywać każdy, niezależnie od wieku. Warto jednak zacząć już w młodości, w okolicach 20 roku życia, aby później móc cieszyć się jak najdłużej zdrową cerą i młodym wyglądem.

Dlaczego powinnaś zacząć?

Twarz jest zbudowana z mięśni, podobnie jak każda inna część ciała. Dlaczego więc regularnie wykonujemy ćwiczenia na pośladki lub brzuch, a zapominamy o tym co równie istotne? Regularne ćwiczenia są w stanie napiąć i uelastycznić skórę. W przypadku jogi twarzy wykorzystuje się więc dokładnie te same mechanizmy, co w przypadku chociażby brzucha, w którym znajduje się zaledwie 7 mięśni. W przypadku twarzy jest ich aż 50. Z pewnością znasz przypadki kobiet, które całe życie zmagały się z fałdkami na brzuchu i które po wielu latach walki w końcu cieszą się piękną kratką w tych partiach ciała. Twarz też jest do tego zdolna. Choć najlepiej zapobiegać niż leczyć, a co za tym idzie – trenować twarz zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczęła w momencie, w którym zauważasz już widoczne zmiany na twarzy.

Podstawowe ćwiczenia

Ćwiczeń składających się na jogę twarzy jest całe mnóstwo, dlatego możesz wybrać swoje ulubione, które najbardziej przypadną Ci do gustu. Ja najczęściej rozpoczynam trening od dużego O, ponieważ oddziałuje ono na niemal wszystkie mięśnie – policzków, podbródka i ust. Jest to nieskomplikowane ćwiczenie. Wystarczy otworzyć usta, tak jakbyś chciała powiedzieć „o”, pilnować, aby czoło się nie zmarszczyło, a twarz nie była nadmiernie napięta i policzyć do 10. Dla wzmocnienia efektu możesz też przyłożyć dłonie do policzków, co zadziała na nie liftingująco.

Następnie przechodzę do nieco bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Zwykle polegają one na imitowaniu przeżuwania, posyłaniu całusów, podnoszeniu kącików ust, nadymaniu policzków, wyciąganiu głowy do sufitu przy jednoczesnym wysunięciu żuchwy i wyciąganiu szyi z ustami ułożonymi w dziubek. Taki prosty zestaw pozwala mi ćwiczyć wymagane 10 minut i zadbać o wszystkie najważniejsze mięśnie twarzy oraz wyeliminować ryzyko pojawienia się drugiego podbródka. Wieczorny rytuał wieńczę masażem wałkiem jadeitowym z różowego kwarcu oraz wklepaniem kremu przeciwzmarszczkowego lub ujędrniającego i poprawiającego elastyczność.

Efekty jogi twarzy

Pierwsze efekty wykonywanych treningów można zaobserwować najczęściej już po upływie trzech tygodni. Oczywiście najważniejszym i najbardziej pożądanym rezultatem uzyskanym dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom jest brak zmarszczek i naturalny lifting twarzy. Niemniej jednak nie jest to jedyna zaleta stosowania tej metody. Oprócz tego można wpłynąć także pozytywnie na wygląd twarzy i sprawić, iż nasza aparycja będzie nieco bardziej przyjemna. Joga poprawia bowiem owal twarzy, usuwa opuchliznę, przywraca naturalny uśmiech, daje efekt nieco powiększonych oczu i łagodzi rysy. Dzięki temu możemy zyskać lepszy, promienny wygląd i stać się przyjemniejsze w odbiorze.

Oprócz tego joga wpłynie korzystnie również na Twoją jakość życia. Regularny trening twarzy poprawia bowiem samopoczucie i pozytywnie wpływa na samoocenę. Redukcja zmarszczek to automatycznie lepsza prezencja, a jak wiadomo, dla wielu z nas promienny wygląd równa się lepszy humor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Polecane

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Buty ślubne polskich marek nie za miliony

Najpiękniejsze buty ślubne polskich marek

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety,…

Sylwia Nadomska 22 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również