Jak znaleźć nowa przyjaciółkę po czterdziestce

Jak znaleźć nowa przyjaciółkę po czterdziestce

Opublikowane w kategorii

Czy ty również masz wrażenie, że wraz z upływem lat, przybywa ci obowiązków, a maleje czas na własne przyjemności i spotkania z przyjaciółkami? Kiedyś, to przecież było takie proste. A teraz, gdy na głowie multum obowiązków, ciężko jest się zwyczajnie spotkać. Nowa przyjaciółka po czterdziestce, jak to z nią jest?

Wspaniałe czasy edukacji

Wiem. Jeżeli masz kiepskie wspomnienia z tego okresu, z pewnością teraz prychasz pod nosem, że wcale tak fajnie znowu nie było. Lecz patrząc obiektywnie, w tym czasie miałaś o wiele więcej znajomych i przyjaciółek od serca. Może nawet miałaś swoją paczkę, bez której nie mogłaś żyć? Gdy czasy podstawówki i szkoły średniej odeszły do przeszłości, a w zamian zapukała do naszej codzienności dorosłość, wiele się zmieniło. Wyjazdy na studia były pierwszym większym sprawdzianem młodzieńczych relacji.

Praca, dom, dzieci, obowiązki. Znasz to zapewne. Na osobistej liście priorytetów dbanie o przyjaźń schodziło na coraz niższe poziomy. Bo mąż, bo jestem matką. Wymagająca praca, spełnianie swoich osobistych aspiracji. Przyjaźń, jak każda relacja, nie jest ze stali. Rozmywa się, gdy nie jest pielęgnowana. Kiedy suche „spotkajmy się kiedyś” zawisa między tobą a przyjaciółką, podskórnie już wiesz, że z tej relacji niewiele wyniknie. Rozpłynie się, jak wiele innych z przeszłości.

Jak znaleźć przyjaciół?

Aby nie było tak pesymistycznie, poniżej zebrałam rady, dzięki którym odnajdziesz przyjaciółkę bez względu na wiek. Umówmy się – po czterdziestce może być trudniej, ale wychodząc ze swojej strefy komfortu, z pewnością poznasz nowe osoby. A może i nowych przyjaciół?

  • rozejrzyj się w miejscu pracy

Stare powiedzenie mówi, że w miejscu pracy znajdziesz wszystko, tylko nie przyjaciół. Myślę jednak, że jest to odrobinę krzywdzące stwierdzenie. Owszem, gdy pracujesz w środowisku, w którym „wyścig szczurów” jest normą, to o prawdziwą przyjaźń trudno. Nie poddawaj się jednak, być może wokół ciebie jest jakaś przyjazna dusza?

  • Zapisz się na wolontariat

Jeżeli mieszkasz w obcym mieście i chcesz poznać nowe osoby, z pewnością akcje wolontariatu będą dobrym pomysłem. Nie tylko pomożesz w słusznej sprawie, ale też poznasz wiele bardzo ciekawych osób, z kompletnie różnych środowisk.

  • Spełniaj swoje pasje

Regularnie ćwiczysz w domu? Wybierz się na fitness. Może siłownia bardziej wpisuje się w twoje gusta? Jeżeli nie aktywność fizyczna, to może różnego rodzaju szkolenia, webinary – one naprawdę potrafią zbliżyć ludzi zakręconych na punkcie określonych dziedzin.

  • Facebook

Czego by nie mówić o tej platformie, złego czy dobrego, niesamowicie zbliża ludzi i umożliwia kontakt na wielu poziomach. Poszukaj różnych grup tematycznych z twojego miasta lub regionu. Z pewnością znajdziesz tam kogoś ciekawego.

Dbaj o przyjaźń

Jak o każdą inną relację w twoim życiu. To nie musi wyglądać tak, jak w popularnych serialach o perypetiach bliskich sobie osób. Każdy przecież rozumie, że codzienne wielogodzinne rozmowy i spotkania są nie do zrealizowania. Jest jednak na to sposób: wspólne rytuały. Umówcie się, że spędzacie ze sobą wspólne piątkowe wieczory. Oglądacie razem filmy, albo idziecie na zakupy. Zarezerwuj ten czas z dużym wyprzedzeniem, aby nic nie wybiło cię z tego rytmu.

Musisz się trochę wysilić. Gdy zmęczona po całym dniu padasz na fotel i jedyne na co masz ochotę, to ciepła kąpiel i sen, nie za bardzo chce się jeszcze wychodzić na spotkanie. Albo logować na spotkanie on-line. Jednak warto. Chociażby dlatego, żeby spotkać się z osobą lub osobami na których ci zależy. Poza tym wprowadzisz coś nowego do swojej szarej prozy życia, co zaowocuje poprawą samopoczucia. Nie do podrobienia jest również uczucie szczęścia i bycia potrzebnym.

Bez przyjaźni życie jest miałkie i bez wyrazu. Nie bez przyczyny powiedziano kiedyś, że człowiek jest istotą stadną i potrzebuje drugiej osoby. Chociaż po czterdziestce, znalezienie przyjaciółki jest trudniejsze niż w nastoletnich latach, warto podjąć ten trud i spróbować ją znaleźć. Wbrew pozorom, my, kobiety, potrafimy się wspierać i dogadać we wszystkim. Wystarczy spróbować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Przeczytaj więcej artykułów!

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również