Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Opublikowane w kategorii

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki. Najbardziej ucierpiały branża: turystyczna, gastronomiczna hotelarska, szkoleniowa, transportowa, eventowa oraz beauty wiele innych. Wiele firm nie wytrzymało lockdownu i ogłosiło zawieszenie swojej działalności lub całkowitą upadłość. Jednak te, którym udało się przetrwać na rynku, zastanawiają się, jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Najlepsze wskazówki na to, jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Pandemia Covid 19 na zawsze odmieniła oblicze światowej gospodarki. Tradycyjne metody sprzedaży stacjonarnej z dnia na dzień ustąpiły sprzedaży przez Internet. Niektóre firmy na stałe przeniosły swoje usługi do sieci. Jednak te zajmujące się usługami z oczywistych powodów nie mogą tego uczynić. Bez względu jednak na to, w jakiej branży działasz, istnieje kilka sposobów na to, jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie.

Znajdź nowe kanały dystrybucji

Jeśli zajmujesz się sprzedażą produktów, powinnaś unowocześnić swojej kanały ich promocji. Nawet jeśli nie posiadasz sklepu internetowego, z powodzeniem możesz wykorzystać do tego celu Facebook. Obecnie możliwości kupowania i sprzedawania w Internecie są nieograniczone. Sam Facebook jest wykorzystywany do codziennej komunikacji z klientem przez większość firm, dlatego szybko możesz zniknąć ze swoją ofertą wśród tak licznej konkurencji. Natomiast nowym, niezwykle ciekawym dla klienta i dobrze rokującym dla firm sposobem sprzedaży stają się prezentacje produktów za pomocą video. Możesz do każdego produktu systematycznie nagrywać filmiki video, w których omówisz jego zalety. Dzięki czemu zaprezentujesz swoją ofertą w bardziej przystępny sposób niż zwykły opis i zdjęcie produktu. Sprawdza się to nie tylko w branży związanej z modą, ale i w branży kosmetycznej, szkoleniowej, a nawet w sprzedaży sprzętu gospodarstwa domowego.

Postaw na vouchery

Możliwości zakupu voucherów przez twoich klientów sprawdzi się zarówno w trakcie lockdownu, jak i po nim. Dzięki nim możesz sprzedawać swoje usługi np.: kosmetyczne, fryzjerskie czy szkoleniowe w trakcie zamknięcia gospodarki, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na opłacenie lokalu czy pracowników. Takie kupony do wykorzystania przez okres kilka miesięcy pozwolą ci utrzymać się w najcięższych czasach. Są one również odpowiedzią na pytanie, jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie. Możesz rozdać vouchery i kupony rabatowe swoim klientom, którzy następnie przekażą je swoim znajomym. To natomiast w krótkim czasie pozwoli ci zyskać nowych klientów.

Jak rozwinąć firmę? Szukaj nowych możliwości

Dywersyfikacja swojego biznesu to najlepsza rzecz, jeśli szukasz rozwiązania na to,  jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie. Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny, może czas zatrudnić fryzjerkę i odwrotnie — jeśli do tej pory prowadziłaś jedynie usługi fryzjerskie, rozszerz zakres swojej działalności o ofertę manicure, pedicure lub makijażu. Z pewnością pozwoli ci to zyskać o wiele więcej klientów i zysków po lockdownie. Dodatkowo możesz również umówić z innym przedsiębiorcą, że twoi klienci dostaną u ciebie rabat, jeśli skorzystają z usług poleconego przez ciebie lokalu gastronomicznego czy pobliskiego solarium, a firmy te odwdzięczą ci się tym samym.

Porady online

W momencie zamknięcia gospodarki wygodnym sposobem na zarabianie dla wielu firm szkoleniowych, prawniczych czy psychologicznych stały się porady online. Bez wychodzenia z domu specjaliści z różnych dziedzin mogą połączyć się ze swoimi stałymi oraz nowymi klientami za pomocą video spotkań. Wiele firm szkoleniowych lub też coachingowych oferuje swoje usługi dzięki zapisom na płatne webinary. Spotkania odbywające się “na żywo” otwarte dla wszystkich chętnych, którzy na bieżąco mogą zdawać pytania i uzyskać na nie odpowiedzi. A zatem jeśli zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie sposób na to jest bardzo prosty – zamień swoje biuro lub gabinet na miejsce porad, rozmów i szkoleń online. Co więcej, możesz całkowicie zrezygnować z  wynajmu lokalu. Zarówno ty, jak i twoi pracownicy możecie pracować przez Internet ze swojego domu.

Zadbaj o swoją obecność w Internecie

Jeśli do tej pory nie posiadasz strony WWW lub choćby konta na Facebook najwyższa pora to zmienić. Obecna pandemia jak nigdy wcześniej przeniosła nasze życie do Internetu. Nawet najstarsze osoby, które przed koronawirusem nie korzystały z sieci, szybko musiały się tego nauczyć. Jeśli posiadasz nawet jednoosobową firmę, koniecznie musisz być widoczna w Internecie. Wiele branż po odmrożeniu gospodarki przeżyje prawdziwe oblężenie dlatego, abyś mogła wygrać z konkurencją, twoi potencjalni klienci muszą posiadać aktualne informacje o tym, gdzie znajduje się siedziba twojej firmy. W jakich godzinach jest ona otwarta, co dokładnie oferujesz i w jakiej cenie. Klienci muszą wiedzieć, jak się z tobą skontaktować. Obowiązkowo też załóż profil swojej firmy w Google Moja Firma, a jeśli już go posiadasz, upewnij się, że informacje na nim są aktualne.

Dołącz na My V & Me i podziel się swoimi doświadczeniami.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Buty ślubne polskich marek nie za miliony

Najpiękniejsze buty ślubne polskich marek

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety,…

Sylwia Nadomska 22 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również