jak decydujemy o tym kogo poslubimy

Jak decydujemy o tym, kogo poślubimy?

Opublikowane w kategorii

Zapewne marzyłaś o tym jako mała dziewczynka, a kto wie, czy nie jako dorosła kobieta. Zaręczyny w romantycznej scenerii – ogromny bukiet róż, pierścionek z wielkim brylantem i ten jedyny, wymarzony przyszły mąż. Z definicji na całe życie. Czy powiesz magiczne „tak”? Na wybór, kogo poślubimy, składa się kilka aspektów. Nie tylko tych finansowych.

Presja to najgorszy doradca

„Wyszłam za niego, bo rodzina mi kazała”, albo też „byłam już po trzydziestce, widmo staropanieństwa pukało do moich drzwi, to wyszłam za niego”. Kobiece fora internetowe są pełne opowieści tego typu. Musiała, nie miała wyboru…czy aby na pewno? Jeszcze kilka lat temu, jeżeli kobieta była w nieślubnej ciąży, stygmatyzowano ją, a rodzina robiła wszystko, by doprowadzić do ślubu z ojcem dziecka. Teraz na szczęście czasy są inne, społeczeństwo również poszło z duchem czasu.

Czasem taką presją faktycznie mogą być upływające lata. Zwłaszcza, jeżeli myśli się jeszcze o byciu matką. Jednak to w żadnym stopniu nie powinno być bezpośrednim czynnikiem decydującym o tym, że kogoś poślubimy. Taka presja, nieważne z jakiej konkretnej przyczyny, zazwyczaj negatywnie odbija się na późniejszym przyszłym wspólnym życiu. Nie tego przecież chcemy. Jak więc zdecydować?

Słuchaj serca

Lecz upewnij się, czy faktycznie jesteś zakochana w tym konkretnym mężczyźnie. Zakochanie łatwo pomylić z zauroczeniem. Jeżeli decydujesz się związać z kimś na całe życie, nie traktuj tego jako chwilową miłostkę czy przelotny romans. Mimo, że życie jest po to, aby się bawić, akurat tę sprawę potraktuj na poważnie. Serce będzie podpowiadać ci różne historie, z początku pełne euforii i planów na przyszłość, potem lekko stonowane, ale zawsze ślepe na racjonalne argumenty. Tych, nie wolno ci ignorować.

Nie ignoruj rozumu

Chłodna kalkulacja w tym przypadku jest na wagę złota. Nie chodzi jednak o to, by wyciągnąć od tej drugiej osoby ile się da, a realnie spojrzeć na całą sytuację. Z dystansu widzi się więcej, a dzięki spokojnemu zastanowieniu się nad pewnymi elementami, podjęcie nawet najtrudniejszej decyzji robi się o wiele łatwiejsze. Czy akceptujesz tę osobę ze wszystkimi jej wadami i zaletami? A może jeszcze nie dostrzegasz wad? Czy czujesz się przy nim bezpiecznie, a może wręcz przeciwnie, czegoś się obawiasz?

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy względem zachowania partnera, daj sobie czerwone światło na ten związek. Przemoc, zarówno fizyczna jak i ekonomiczna czy psychiczna, to jedna z najgorszych rzeczy. Gdy widzisz, że partner ma problem z agresją, relacjami z rodziną i najbliższymi, przyjrzyj się temu wszystkiemu uważniej. Bo prędzej czy później to ty i wasze przyszłe dzieci znajdą się na celowniku.

Kobieca intuicja

Zwykle nie zawodzi. Czasem tylko jest tak bardzo zagłuszana przez wszystko dookoła, że jej zwyczajnie nie słyszymy. I chociaż każdy racjonalista powie, że coś takiego jak podszepty kobiecej intuicji nie istnieją, ty w nie uwierz. Z pewnością miałaś tak nie raz, że nawet nie znając osoby, polubiłaś ją albo coś cię od niej odpychało. Intuicyjnie oceniasz, czy nawiążesz z kimś dobrą relację, czy też nie.

Czysta biologia

Naukowcy dowodzą, że kobieta wybiera swojego przyszłego partnera na podstawie oceny jego zdolności do utrzymania rodziny i potomstwa. Dzieje się to na poziomie podprogowym, nad tym akurat nie jesteśmy w stanie zapanować. Dlatego też, większym zaufaniem będą cieszyć się mężczyźni zaradni w życiu i uczciwi. Jeżeli jeszcze dysponują konkretną posturą, mogą liczyć na spore zainteresowanie.

Spójrz na was, jako parę

Za kilkanaście lat. Kogo widzisz? Idziecie razem trzymając się za rękę? Czy może każde osobno, działające na własny rachunek? Wspólne długoletnie życie jest piękne, lecz pełne niespodzianek, niekoniecznie tylko tych miłych. Dobrze mieć wokół siebie więc kogoś, na kogo możesz liczyć. W każdej sytuacji.

Jak widzisz, to, kogo poślubimy zależy od wielu spraw. I tak naprawdę, nigdy nie będziesz pewna na 100% czy podjęta decyzja była tą słuszną. Słuchaj swojej intuicji, serca i rozumu. Ufaj własnym osądom i przenigdy nie ulegaj presji, Ona jest najgorszym doradcą.

Dołącz do społeczności My V & Me

Polecane

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Buty ślubne polskich marek nie za miliony

Najpiękniejsze buty ślubne polskich marek

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety,…

Sylwia Nadomska 22 maja, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również