My-v-eko-srodki-do-higieny1

Jak być bardziej EKO podczas miesiączki?

Opublikowane w kategorii

Ekologiczny produkty to nie tylko ogólnoświatowy trend, to przede wszystkim sposób życia. Dzięki świadomym decyzjom i rozwiązaniom, które zmniejszą ilość odpadków, naprawdę wpłyniesz pozytywnie na stan środowiska naturalnego. To naprawdę łatwe – nawet podczas okresu. Dlatego przekonaj się, jak być bardziej eko w trakcie miesiączki!

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki do higieny intymnej?

Każda dorastająca lub dojrzała kobieta wie, jak ważny jest komfort i pewność w trakcie okresu. Do tej pory mogło Ci się wydawać, że jedynie tradycyjne środki czystości mogły Ci to zapewnić. Jednak zwróć uwagę na to, że wiele jednorazowych podpasek czy tamponów zawiera szkodliwe substancje, groźne chemikalia, a nawet rakotwórcze substancje. Poza tym środki higieniczny są też często bielone przy pomocy chloru, co znowu przyczynia się do powstawania toksycznych dioksyn. W konsekwencji działasz nie tylko wbrew środowisku naturalnemu, ale również swojemu organizmowi. Dlatego, jeżeli podczas okresu dostrzegasz u siebie wysypkę, odparzenia oraz zaczerwienia to po prostu znak od Twojego organizmu, że pora postawić na środki, które nie będą Ci szkodzić.

Ekologiczne środki do higieny intymnej – najpopularniejsze przykłady

Wielorazowe podpaski

Kolorowe, dopasowane, a przede wszystkim ekologiczne – tak najkrócej można opisać wielorazowe podpaski. Ta opcja na pewno Cię zadowoli, jeżeli szukasz rozwiązania przyjaznego dla środowiska naturalnego. Choć na początku możesz podchodzić sceptycznie do tego typu produkty, to jednak zwróć uwagę na ich skład. W końcu z łatwością znajdziesz wariant wykonany tylko z bawełny, model z dodatkową wkładką, a także opcję z PULem – to nieprzemakalna tkanina, zapobiegająca przeciekaniu. Po prostu wybierz model dostosowany do obfitości krwawienia oraz do Twojego własnego komfortu. Pamiętaj jednak, że w przypadku wielorazowych podpasek musisz bardzo mocno zadbać o ich właściwą higienę. Zatem po zużyciu spłucz podpaskę zimną wodą, następnie zapierz ręcznie i wrzuć do pralki. Najlepiej na min. 40 st. C. Jeżeli nadal dostrzegasz jakieś plamy, to skorzystaj z mydła galasowego lub wody utlenionej.

Ekologiczne jednorazowe podpaski

Czujesz, że każdorazowe mycie środków higienicznych, stosowanych podczas okresu, przekracza Twoją strefę komfortu? A może po prostu nie masz na to czasu? W takim przypadku nie musisz skazywać się na szkodliwe warianty. Po prostu wybierz wielorazowe podpaski, wykonane z naturalnych materiałów. Szczególnie zwróć uwagę na obecność bawełny organicznej – najlepiej, aby była certyfikowana. Wtedy zyskasz pewność, że Twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, a jednocześnie podpaska zaskoczy Cię swoją chłonnością. Taka opcja jest też ciekawa dla Ciebie, jeżeli masz skórę skłonną do podrażnień lub alergii. Zwróć również uwagę na to, iż ekologiczne jednorazowe podpaski są całkowicie biodegradowalne i kompostowalne. Dzięki temu masz pewność, że Twój komfort nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Kubeczki menstruacyjne

Ostatnimi czasy kubeczki menstruacyjne to bardzo popularne rozwiązanie. Ten trend wynika z dwóch rzeczy – ogromnej funkcjonalności i przyjazności dla środowiska naturalnego. Poza tym kubeczki z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb – obfitości krwawienia czy rozmiaru. Możesz nawet wybrać model w swoim ulubionym kolorze! Zastanawiasz się, jak działają kubeczek menstruacyjny? Musisz go ostrożnie wsunąć do swojego ciała – szczegółowe informacje dotyczące różnych technik lub najlepszego ułożenia kubeczka znajdziesz na opakowaniu. Aplikacja jest stosunkowo podobna do tamponów, więc jeśli korzystałaś z nich, to również z kubeczkiem nie będziesz miała problemów.

Zwróć uwagę na to, że kubeczki menstruacyjne są produkowane z bezpiecznego materiału, czyli ze sterylnego silikonu medycznego. Poza tym ich czyszczenie jest naprawdę proste. Wystarczy Ci do tego ciepła woda i delikatny – najlepiej ekologiczny i hipoalergiczny płyn. Później poczekaj, aż kubeczek będzie zupełnie suchy, a wtedy będziesz mogła go ponownie użyć. Zauważ, iż to rozwiązanie jest idealne dla zabieganych kobiet. W końcu niektóre kubeczki są na tyle pojemne, że możesz z nich korzystać nieprzerwanie nawet przez 10 godzin.

Ekologiczne tampony

Jesteś fanką tamponów i nie chcesz z nich rezygnować? To nie oznacza, że musisz zapomnieć o ekologicznych środkach higienicznych podczas miesiączki. Po prostu postaw na wielorazowe modele wykonane z bambusa lub naturalnej gąbki z dna Morza Śródziemnego. Takie tampony są naprawdę chłonne, a przede wszystkim bezpieczne dla organizmu. Pamiętaj jednak o tym, aby przed każdym użyciem nieco je zwilżyć. Dzięki temu tampony nabierają nieco objętość, a przede wszystkim ich aplikacja staje się jeszcze łatwiejsza. Oczywiście po każdym zużyciu musisz zadbać o prawidłową higienę takiego środka czystości. Najlepiej kieruj się tymi zasadami, co w przypadku wielorazowych podpasek. Pamiętaj również o tym, że takie tampony należy wymieniać przynajmniej co pół roku – szczególnie jeśli stawiasz na wariant, wykonany z gąbki.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również