My-v-eko-srodki-do-higieny1

Jak być bardziej EKO podczas miesiączki?

Opublikowane w kategorii

Ekologiczny produkty to nie tylko ogólnoświatowy trend, to przede wszystkim sposób życia. Dzięki świadomym decyzjom i rozwiązaniom, które zmniejszą ilość odpadków, naprawdę wpłyniesz pozytywnie na stan środowiska naturalnego. To naprawdę łatwe – nawet podczas okresu. Dlatego przekonaj się, jak być bardziej eko w trakcie miesiączki!

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki do higieny intymnej?

Każda dorastająca lub dojrzała kobieta wie, jak ważny jest komfort i pewność w trakcie okresu. Do tej pory mogło Ci się wydawać, że jedynie tradycyjne środki czystości mogły Ci to zapewnić. Jednak zwróć uwagę na to, że wiele jednorazowych podpasek czy tamponów zawiera szkodliwe substancje, groźne chemikalia, a nawet rakotwórcze substancje. Poza tym środki higieniczny są też często bielone przy pomocy chloru, co znowu przyczynia się do powstawania toksycznych dioksyn. W konsekwencji działasz nie tylko wbrew środowisku naturalnemu, ale również swojemu organizmowi. Dlatego, jeżeli podczas okresu dostrzegasz u siebie wysypkę, odparzenia oraz zaczerwienia to po prostu znak od Twojego organizmu, że pora postawić na środki, które nie będą Ci szkodzić.

Ekologiczne środki do higieny intymnej – najpopularniejsze przykłady

Wielorazowe podpaski

Kolorowe, dopasowane, a przede wszystkim ekologiczne – tak najkrócej można opisać wielorazowe podpaski. Ta opcja na pewno Cię zadowoli, jeżeli szukasz rozwiązania przyjaznego dla środowiska naturalnego. Choć na początku możesz podchodzić sceptycznie do tego typu produkty, to jednak zwróć uwagę na ich skład. W końcu z łatwością znajdziesz wariant wykonany tylko z bawełny, model z dodatkową wkładką, a także opcję z PULem – to nieprzemakalna tkanina, zapobiegająca przeciekaniu. Po prostu wybierz model dostosowany do obfitości krwawienia oraz do Twojego własnego komfortu. Pamiętaj jednak, że w przypadku wielorazowych podpasek musisz bardzo mocno zadbać o ich właściwą higienę. Zatem po zużyciu spłucz podpaskę zimną wodą, następnie zapierz ręcznie i wrzuć do pralki. Najlepiej na min. 40 st. C. Jeżeli nadal dostrzegasz jakieś plamy, to skorzystaj z mydła galasowego lub wody utlenionej.

Ekologiczne jednorazowe podpaski

Czujesz, że każdorazowe mycie środków higienicznych, stosowanych podczas okresu, przekracza Twoją strefę komfortu? A może po prostu nie masz na to czasu? W takim przypadku nie musisz skazywać się na szkodliwe warianty. Po prostu wybierz wielorazowe podpaski, wykonane z naturalnych materiałów. Szczególnie zwróć uwagę na obecność bawełny organicznej – najlepiej, aby była certyfikowana. Wtedy zyskasz pewność, że Twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, a jednocześnie podpaska zaskoczy Cię swoją chłonnością. Taka opcja jest też ciekawa dla Ciebie, jeżeli masz skórę skłonną do podrażnień lub alergii. Zwróć również uwagę na to, iż ekologiczne jednorazowe podpaski są całkowicie biodegradowalne i kompostowalne. Dzięki temu masz pewność, że Twój komfort nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Kubeczki menstruacyjne

Ostatnimi czasy kubeczki menstruacyjne to bardzo popularne rozwiązanie. Ten trend wynika z dwóch rzeczy – ogromnej funkcjonalności i przyjazności dla środowiska naturalnego. Poza tym kubeczki z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb – obfitości krwawienia czy rozmiaru. Możesz nawet wybrać model w swoim ulubionym kolorze! Zastanawiasz się, jak działają kubeczek menstruacyjny? Musisz go ostrożnie wsunąć do swojego ciała – szczegółowe informacje dotyczące różnych technik lub najlepszego ułożenia kubeczka znajdziesz na opakowaniu. Aplikacja jest stosunkowo podobna do tamponów, więc jeśli korzystałaś z nich, to również z kubeczkiem nie będziesz miała problemów.

Zwróć uwagę na to, że kubeczki menstruacyjne są produkowane z bezpiecznego materiału, czyli ze sterylnego silikonu medycznego. Poza tym ich czyszczenie jest naprawdę proste. Wystarczy Ci do tego ciepła woda i delikatny – najlepiej ekologiczny i hipoalergiczny płyn. Później poczekaj, aż kubeczek będzie zupełnie suchy, a wtedy będziesz mogła go ponownie użyć. Zauważ, iż to rozwiązanie jest idealne dla zabieganych kobiet. W końcu niektóre kubeczki są na tyle pojemne, że możesz z nich korzystać nieprzerwanie nawet przez 10 godzin.

Ekologiczne tampony

Jesteś fanką tamponów i nie chcesz z nich rezygnować? To nie oznacza, że musisz zapomnieć o ekologicznych środkach higienicznych podczas miesiączki. Po prostu postaw na wielorazowe modele wykonane z bambusa lub naturalnej gąbki z dna Morza Śródziemnego. Takie tampony są naprawdę chłonne, a przede wszystkim bezpieczne dla organizmu. Pamiętaj jednak o tym, aby przed każdym użyciem nieco je zwilżyć. Dzięki temu tampony nabierają nieco objętość, a przede wszystkim ich aplikacja staje się jeszcze łatwiejsza. Oczywiście po każdym zużyciu musisz zadbać o prawidłową higienę takiego środka czystości. Najlepiej kieruj się tymi zasadami, co w przypadku wielorazowych podpasek. Pamiętaj również o tym, że takie tampony należy wymieniać przynajmniej co pół roku – szczególnie jeśli stawiasz na wariant, wykonany z gąbki.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również