I said NO! O zaręczynach bez potwierdzenia

I said NO! O zaręczynach bez potwierdzenia

Opublikowane w kategorii

W społeczeństwie bardzo mocno funkcjonuje przekonanie, że marzeniem każdej kobiety jest spotkanie mężczyzny swojego życia i jak najszybsze wyjście za mąż. Kiedy więc dochodzi do oświadczyn, mężczyzna klęka przed ukochaną i zadaje jej najważniejsze w życiu pytanie, szok w związku z odpowiedzią negatywną, jest wprost nie do opisania. Kiedy kobiety odpowiadają: „Nie” na oświadczyny partnera i jakie są tego powody – czyli wszystko o zaręczynach bez potwierdzenia.

I said NO – zaręczyny są ważniejsze od ślubu

Często zdarza się, że poznajemy swojego wymarzonego partnera, z którym chcemy spędzić resztę naszego życia. Razem rozmawiamy o swojej wspólnej przyszłości, ślubie i założeniu rodziny. Jako małe dziewczynki nie raz wyobrażałyśmy sobie swój wymarzony ślub, ale i ten moment, w którym nasz książę z bajki zada nam to najważniejsze w życiu pytanie: „Czy zostaniesz moją żoną?”. I choć wielu osobom wydaje się, że przyjęcie oświadczyn to zdecydowana norma to warto wiedzieć, że  coraz więcej kobiet mówi: „Nie”. Dlaczego tak się dzieje?

Dla wielu z nas zaręczyny są wydarzeniem ważniejszym od ślubu. To tu pojawia się element zaskoczenia, to podczas nich uświadamiamy sobie czy chcemy związać się z partnerem na całe życie, czy też nie.  Późniejszy ślub to już kwestia skrupulatnie przygotowanej uroczystości formalnej, gdzie jesteśmy już pewni odpowiedzi partnera na ślubnym kobiercu.

Jeśli zatem rozmawiamy z partnerem na temat naszych wymarzonych zaręczyn, oczekujemy od niego odpowiedniego momentu, okoliczności i formy, w których poprosi nas o rękę. Jeśli jednak nasz partner nie spełni naszych oczekiwań i zaplanuje oświadczyny po swojemu, czujemy rozczarowanie,  złość i frustrację. To także dla nas znak, że nasz ukochany nie liczy się z naszym zdaniem i naszymi potrzebami. Dlatego też bardzo często zdarza się, że kobiety odrzucają zaręczyny partnera, którego mimo wszystko kochają i chcą spędzić z nim resztę życia. Wiedzą one  doskonale, że jest to najważniejsza chwila w ich życiu i chcą, aby była ona idealna.

I said NO – zaręczyny zbyt szybko lub za późno

Odrzucenie zaręczyn przez kobietę może również wynikać z faktu, że decyzja o spędzeniu z partnerem całego życia jest zbyt pochopna. Istnieje wiele związków, w których to mężczyzna, mimo młodego wieku, pragnie ślubu i dzieci, z kolei kobieta chciałaby jeszcze skończyć studia, zrobić karierę lub zwyczajnie wyszaleć się i nie ma w tym nic złego.

Odrzucenie przez ciebie zaręczyn w takiej sytuacji, może uświadomić partnera, jakie są twoje plany na przyszłość i że być może oboje powinniście dać sobie więcej  czasu na podjęcie dojrzałej decyzji. Z drugiej strony, wielu mężczyzn postanawia oświadczyć się partnerce już po kilku tygodniach bycia w związku i często słyszą odmowę. Nie ma w tym nic dziwnego.  Mimo że kochacie się nawzajem i wiecie, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia, nie oznacza, że od razu musisz zgodzić się na bycie jego żoną. A pamiętajmy, że jest to bardzo ważna decyzja. Warto wówczas porozmawiać z partnerem i wytłumaczyć mu powód swojej odmowy. Jeśli zrozumie on twoje plany, o których może jeszcze na poważnie nie rozmawialiście, z pewność da ci potrzebny czas.

Ślub? –  Nigdy w życiu!

Często również zdarza się, że kobiety pozostają w długoletnim związku z partnerem, a temat ślubu lub zaręczyn zdążyły dokładnie omówić już w początkowych latach znajomości. Jednak, kiedy po kilku latach, pada najważniejsze pytanie, partnerzy są zszokowani, spotykając się z odmową. Okazuje się, że zbyt długie trwanie w związku, który nie zostanie sformalizowany, sprawia, że kobietom ślub przestaje być potrzebny.

Często są już one finansowo ustabilizowane i zrobiły karierę, a ślub, który wcześniej miał zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, przestaje być istotny. Owszem, chcą mieć dzieci z ukochanym, ale nie potrzebują już formalizowania związku, bo z wiekiem wiedzą, że niczego nie można być pewnym, a ślub to wiele obowiązków i formalności. Nie bez przyczyny mówi się, że im dłużej zwleka się ze ślubem, tym mniej się go chce. Dlatego tak istotne jest, aby partner nie czekał zbyt długo z oświadczynami, jeśli chce usłyszeć: „Tak”. W przeciwnym wypadku musi być przygotowany na możliwość odmowy.

Nieeee….

Odrzucenie zaręczyn nie jest jednak równoznaczne z rozpadem związku. Oczywiście mężczyzna, który się oświadczył, a w dodatku skrupulatnie się do tego przygotował, najczęściej poczuje się urażony i upokorzony odmową oraz może bezpowrotnie powziąć decyzję o zakończeniu związku. Jeśli jednak naprawdę nas kocha, przełknie swoją dumę, spyta nas o powód naszej decyzji i  następnym razem postara się przygotować swoje oświadczyny zgodnie z naszymi oczekiwaniami, istnieje spora szansa, że będzie to dla nas udany początek nowej drogi życia.

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również