I said NO! O zaręczynach bez potwierdzenia

I said NO! O zaręczynach bez potwierdzenia

Opublikowane w kategorii

W społeczeństwie bardzo mocno funkcjonuje przekonanie, że marzeniem każdej kobiety jest spotkanie mężczyzny swojego życia i jak najszybsze wyjście za mąż. Kiedy więc dochodzi do oświadczyn, mężczyzna klęka przed ukochaną i zadaje jej najważniejsze w życiu pytanie, szok w związku z odpowiedzią negatywną, jest wprost nie do opisania. Kiedy kobiety odpowiadają: „Nie” na oświadczyny partnera i jakie są tego powody – czyli wszystko o zaręczynach bez potwierdzenia.

I said NO – zaręczyny są ważniejsze od ślubu

Często zdarza się, że poznajemy swojego wymarzonego partnera, z którym chcemy spędzić resztę naszego życia. Razem rozmawiamy o swojej wspólnej przyszłości, ślubie i założeniu rodziny. Jako małe dziewczynki nie raz wyobrażałyśmy sobie swój wymarzony ślub, ale i ten moment, w którym nasz książę z bajki zada nam to najważniejsze w życiu pytanie: „Czy zostaniesz moją żoną?”. I choć wielu osobom wydaje się, że przyjęcie oświadczyn to zdecydowana norma to warto wiedzieć, że  coraz więcej kobiet mówi: „Nie”. Dlaczego tak się dzieje?

Dla wielu z nas zaręczyny są wydarzeniem ważniejszym od ślubu. To tu pojawia się element zaskoczenia, to podczas nich uświadamiamy sobie czy chcemy związać się z partnerem na całe życie, czy też nie.  Późniejszy ślub to już kwestia skrupulatnie przygotowanej uroczystości formalnej, gdzie jesteśmy już pewni odpowiedzi partnera na ślubnym kobiercu.

Jeśli zatem rozmawiamy z partnerem na temat naszych wymarzonych zaręczyn, oczekujemy od niego odpowiedniego momentu, okoliczności i formy, w których poprosi nas o rękę. Jeśli jednak nasz partner nie spełni naszych oczekiwań i zaplanuje oświadczyny po swojemu, czujemy rozczarowanie,  złość i frustrację. To także dla nas znak, że nasz ukochany nie liczy się z naszym zdaniem i naszymi potrzebami. Dlatego też bardzo często zdarza się, że kobiety odrzucają zaręczyny partnera, którego mimo wszystko kochają i chcą spędzić z nim resztę życia. Wiedzą one  doskonale, że jest to najważniejsza chwila w ich życiu i chcą, aby była ona idealna.

I said NO – zaręczyny zbyt szybko lub za późno

Odrzucenie zaręczyn przez kobietę może również wynikać z faktu, że decyzja o spędzeniu z partnerem całego życia jest zbyt pochopna. Istnieje wiele związków, w których to mężczyzna, mimo młodego wieku, pragnie ślubu i dzieci, z kolei kobieta chciałaby jeszcze skończyć studia, zrobić karierę lub zwyczajnie wyszaleć się i nie ma w tym nic złego.

Odrzucenie przez ciebie zaręczyn w takiej sytuacji, może uświadomić partnera, jakie są twoje plany na przyszłość i że być może oboje powinniście dać sobie więcej  czasu na podjęcie dojrzałej decyzji. Z drugiej strony, wielu mężczyzn postanawia oświadczyć się partnerce już po kilku tygodniach bycia w związku i często słyszą odmowę. Nie ma w tym nic dziwnego.  Mimo że kochacie się nawzajem i wiecie, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia, nie oznacza, że od razu musisz zgodzić się na bycie jego żoną. A pamiętajmy, że jest to bardzo ważna decyzja. Warto wówczas porozmawiać z partnerem i wytłumaczyć mu powód swojej odmowy. Jeśli zrozumie on twoje plany, o których może jeszcze na poważnie nie rozmawialiście, z pewność da ci potrzebny czas.

Ślub? –  Nigdy w życiu!

Często również zdarza się, że kobiety pozostają w długoletnim związku z partnerem, a temat ślubu lub zaręczyn zdążyły dokładnie omówić już w początkowych latach znajomości. Jednak, kiedy po kilku latach, pada najważniejsze pytanie, partnerzy są zszokowani, spotykając się z odmową. Okazuje się, że zbyt długie trwanie w związku, który nie zostanie sformalizowany, sprawia, że kobietom ślub przestaje być potrzebny.

Często są już one finansowo ustabilizowane i zrobiły karierę, a ślub, który wcześniej miał zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, przestaje być istotny. Owszem, chcą mieć dzieci z ukochanym, ale nie potrzebują już formalizowania związku, bo z wiekiem wiedzą, że niczego nie można być pewnym, a ślub to wiele obowiązków i formalności. Nie bez przyczyny mówi się, że im dłużej zwleka się ze ślubem, tym mniej się go chce. Dlatego tak istotne jest, aby partner nie czekał zbyt długo z oświadczynami, jeśli chce usłyszeć: „Tak”. W przeciwnym wypadku musi być przygotowany na możliwość odmowy.

Nieeee….

Odrzucenie zaręczyn nie jest jednak równoznaczne z rozpadem związku. Oczywiście mężczyzna, który się oświadczył, a w dodatku skrupulatnie się do tego przygotował, najczęściej poczuje się urażony i upokorzony odmową oraz może bezpowrotnie powziąć decyzję o zakończeniu związku. Jeśli jednak naprawdę nas kocha, przełknie swoją dumę, spyta nas o powód naszej decyzji i  następnym razem postara się przygotować swoje oświadczyny zgodnie z naszymi oczekiwaniami, istnieje spora szansa, że będzie to dla nas udany początek nowej drogi życia.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również