Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Opublikowane w kategorii

Wydaje się, że gdy kobieta myśli o założeniu własnego biznesu, musi być pewna jego powodzenia w przynajmniej 90%. Najpierw będzie długo bić się z własnymi myślami, analizując wszystko krok po kroku. Potem dopiero, gdy zrobi ten pierwszy i kolejny krok w biznesie, będzie żałować, że nie zrobiła tego wcześniej. Zdobądź się na odwagę już dziś i zgłoś do odpowiedniej fundacji.

Fundacja? A po co?

Jeżeli myślisz o założeniu własnego biznesu, zapewne nie przychodzi ci do głowy szukanie wsparcia u ekspertek. Zbyt jesteś skupiona na wszystkich formalnościach związanych z własną działalnością. A pierwsze skrzypce gra u ciebie wszystko to, co jest związane z produktem lub usługą którą chcesz zaoferować potencjalnym nabywcom. Taka postawa nie jest zła, jednak tracisz w ten sposób szersze spojrzenie na cały projekt, które może być kluczowe w kryzysowych sytuacjach. Dlatego też, warto posłuchać rad ekspertów. A takich znajdziesz właśnie w organizacji dla kobiet początkujących w biznesie.

Daj sobie pomóc!

W fundacjach dla kobiet początkujących w biznesie, z reguły pracują osoby, które ten sukces już osiągnęły. Wykazują się na również na tyle dużą dojrzałością, że chcą pokazać innym, stawiającym dopiero pierwsze kroki, jak uniknąć pewnych błędów oraz jak w sposób przemyślany rozwijać swój biznes. Najczęściej więc zwracając się do takiej instytucji, otrzymujesz wsparcie w dopracowaniu pomysłu na biznes i praktyczną wiedzę popartą doświadczeniem. Poznajesz również nowe osoby, które jak ty, chcą rozwinąć skrzydła w biznesie, a także te, której już to zrobiły i służą pomocą.

W jaki sposób działają takie fundacje?

Najczęściej pierwszym krokiem jest rekrutacja. Musisz wysłać uzupełniony formularz zgodnie z wytycznymi. Przedstawiasz tam swój pomysł na projekt biznesowy. Opisujesz go krótko i zwięźle – na czym polega, czy to produkt czy usługa, jesteś właścicielką, czy planujesz prowadzić biznes z kimś. Zgłoszenie ma zazwyczaj limit znaków, więc napisz najważniejsze kwestie.

Jeżeli przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, zwykle pojawia się jeszcze jeden, w którym grono ekspertów sprawdza twój pomysł na biznes. Gdy jest innowacyjny i dobrze przemyślany, możesz liczyć na wsparcie fundacji. Na czym ono konkretnie polega?

Jednym słowem, to wsparcie na każdym kroku. Od tworzenia biznes planu i charakterystyki swoich usług, przez oceny szans i ryzyka, na elementach estetycznych marki kończąc. Zazwyczaj takie organizacje działają na zasadzie bezpośrednich spotkań z wybranymi mentorkami, oraz ogólnych wykładów na czysto biznesowe tematy. Możesz być pewna, że nie jest to czas stracony.

Gdzie szukać wsparcia?

Z pewnością na uwagę zasługuje projekt „Biznes w kobiecych rękach”, pod marką znanego wszystkim magazynu Forbes. Kolejny to „kobiety e-biznesu”, które swoim działaniem skupiają się głównie na biznesie prowadzonym w internecie. Misją fundacji jest dzielenie się wiedzą i wspieranie kobiet w rozwijaniu swoich kompetencji niezbędnych do wykonywania e-biznesu. Promują przy okazji innowację i pośredniczą we współpracy z innymi jednostkami.

Następna to Fundacja Liderek Biznesu. Ich misją z kolei jest pomóc wykorzystać w pełni potencjał kobiet w taki sposób, by służył im samym i społeczności w której żyją. Zajmują się rozwijaniem kompetencji przywódczych kobiet. Zmieniają sposób myślenia o ambicjach i aspiracjach kobiet. Wspierają kobiety w rozwoju kariery zawodowej poprzez programy mentoringowe i warsztaty.

Na uwagę zasługuje również fundacja „Twój startUP”, gdzie wszyscy, nie tylko kobiety ale również mężczyźni mogą otrzymać wsparcie prawne oraz księgowe dotyczące działalności firmy. Udział w tym start-upie jest płatny. W tym przypadku nie otrzymuje się wsparcia mentora. Pozwala on jednak na prowadzenie biznesu bez biurokracji i zbędnych kosztów.

Założenie własnej działalności to ogromny krok. Niesie za sobą wszystkie pozytywne i negatywne konsekwencje. Dobrze jest więc mieć wokół siebie pozytywne, mądre osoby, które odpowiednio nakierują i pomogą w trudnych wyborach. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to przestań i poszukaj swojego miejsca w wybranej fundacji. One są po to, by ci pomóc!

Dołącz do nas na Facebooku!
Przeczytaj więcej wpisów!

 

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również