Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Opublikowane w kategorii

Wydaje się, że gdy kobieta myśli o założeniu własnego biznesu, musi być pewna jego powodzenia w przynajmniej 90%. Najpierw będzie długo bić się z własnymi myślami, analizując wszystko krok po kroku. Potem dopiero, gdy zrobi ten pierwszy i kolejny krok w biznesie, będzie żałować, że nie zrobiła tego wcześniej. Zdobądź się na odwagę już dziś i zgłoś do odpowiedniej fundacji.

Fundacja? A po co?

Jeżeli myślisz o założeniu własnego biznesu, zapewne nie przychodzi ci do głowy szukanie wsparcia u ekspertek. Zbyt jesteś skupiona na wszystkich formalnościach związanych z własną działalnością. A pierwsze skrzypce gra u ciebie wszystko to, co jest związane z produktem lub usługą którą chcesz zaoferować potencjalnym nabywcom. Taka postawa nie jest zła, jednak tracisz w ten sposób szersze spojrzenie na cały projekt, które może być kluczowe w kryzysowych sytuacjach. Dlatego też, warto posłuchać rad ekspertów. A takich znajdziesz właśnie w organizacji dla kobiet początkujących w biznesie.

Daj sobie pomóc!

W fundacjach dla kobiet początkujących w biznesie, z reguły pracują osoby, które ten sukces już osiągnęły. Wykazują się na również na tyle dużą dojrzałością, że chcą pokazać innym, stawiającym dopiero pierwsze kroki, jak uniknąć pewnych błędów oraz jak w sposób przemyślany rozwijać swój biznes. Najczęściej więc zwracając się do takiej instytucji, otrzymujesz wsparcie w dopracowaniu pomysłu na biznes i praktyczną wiedzę popartą doświadczeniem. Poznajesz również nowe osoby, które jak ty, chcą rozwinąć skrzydła w biznesie, a także te, której już to zrobiły i służą pomocą.

W jaki sposób działają takie fundacje?

Najczęściej pierwszym krokiem jest rekrutacja. Musisz wysłać uzupełniony formularz zgodnie z wytycznymi. Przedstawiasz tam swój pomysł na projekt biznesowy. Opisujesz go krótko i zwięźle – na czym polega, czy to produkt czy usługa, jesteś właścicielką, czy planujesz prowadzić biznes z kimś. Zgłoszenie ma zazwyczaj limit znaków, więc napisz najważniejsze kwestie.

Jeżeli przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, zwykle pojawia się jeszcze jeden, w którym grono ekspertów sprawdza twój pomysł na biznes. Gdy jest innowacyjny i dobrze przemyślany, możesz liczyć na wsparcie fundacji. Na czym ono konkretnie polega?

Jednym słowem, to wsparcie na każdym kroku. Od tworzenia biznes planu i charakterystyki swoich usług, przez oceny szans i ryzyka, na elementach estetycznych marki kończąc. Zazwyczaj takie organizacje działają na zasadzie bezpośrednich spotkań z wybranymi mentorkami, oraz ogólnych wykładów na czysto biznesowe tematy. Możesz być pewna, że nie jest to czas stracony.

Gdzie szukać wsparcia?

Z pewnością na uwagę zasługuje projekt „Biznes w kobiecych rękach”, pod marką znanego wszystkim magazynu Forbes. Kolejny to „kobiety e-biznesu”, które swoim działaniem skupiają się głównie na biznesie prowadzonym w internecie. Misją fundacji jest dzielenie się wiedzą i wspieranie kobiet w rozwijaniu swoich kompetencji niezbędnych do wykonywania e-biznesu. Promują przy okazji innowację i pośredniczą we współpracy z innymi jednostkami.

Następna to Fundacja Liderek Biznesu. Ich misją z kolei jest pomóc wykorzystać w pełni potencjał kobiet w taki sposób, by służył im samym i społeczności w której żyją. Zajmują się rozwijaniem kompetencji przywódczych kobiet. Zmieniają sposób myślenia o ambicjach i aspiracjach kobiet. Wspierają kobiety w rozwoju kariery zawodowej poprzez programy mentoringowe i warsztaty.

Na uwagę zasługuje również fundacja „Twój startUP”, gdzie wszyscy, nie tylko kobiety ale również mężczyźni mogą otrzymać wsparcie prawne oraz księgowe dotyczące działalności firmy. Udział w tym start-upie jest płatny. W tym przypadku nie otrzymuje się wsparcia mentora. Pozwala on jednak na prowadzenie biznesu bez biurokracji i zbędnych kosztów.

Założenie własnej działalności to ogromny krok. Niesie za sobą wszystkie pozytywne i negatywne konsekwencje. Dobrze jest więc mieć wokół siebie pozytywne, mądre osoby, które odpowiednio nakierują i pomogą w trudnych wyborach. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to przestań i poszukaj swojego miejsca w wybranej fundacji. One są po to, by ci pomóc!

Dołącz do nas na Facebooku!
Przeczytaj więcej wpisów!

 

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również