Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Fundacje oraz organizacje dla kobiet początkujących w biznesie

Opublikowane w kategorii

Wydaje się, że gdy kobieta myśli o założeniu własnego biznesu, musi być pewna jego powodzenia w przynajmniej 90%. Najpierw będzie długo bić się z własnymi myślami, analizując wszystko krok po kroku. Potem dopiero, gdy zrobi ten pierwszy i kolejny krok w biznesie, będzie żałować, że nie zrobiła tego wcześniej. Zdobądź się na odwagę już dziś i zgłoś do odpowiedniej fundacji.

Fundacja? A po co?

Jeżeli myślisz o założeniu własnego biznesu, zapewne nie przychodzi ci do głowy szukanie wsparcia u ekspertek. Zbyt jesteś skupiona na wszystkich formalnościach związanych z własną działalnością. A pierwsze skrzypce gra u ciebie wszystko to, co jest związane z produktem lub usługą którą chcesz zaoferować potencjalnym nabywcom. Taka postawa nie jest zła, jednak tracisz w ten sposób szersze spojrzenie na cały projekt, które może być kluczowe w kryzysowych sytuacjach. Dlatego też, warto posłuchać rad ekspertów. A takich znajdziesz właśnie w organizacji dla kobiet początkujących w biznesie.

Daj sobie pomóc!

W fundacjach dla kobiet początkujących w biznesie, z reguły pracują osoby, które ten sukces już osiągnęły. Wykazują się na również na tyle dużą dojrzałością, że chcą pokazać innym, stawiającym dopiero pierwsze kroki, jak uniknąć pewnych błędów oraz jak w sposób przemyślany rozwijać swój biznes. Najczęściej więc zwracając się do takiej instytucji, otrzymujesz wsparcie w dopracowaniu pomysłu na biznes i praktyczną wiedzę popartą doświadczeniem. Poznajesz również nowe osoby, które jak ty, chcą rozwinąć skrzydła w biznesie, a także te, której już to zrobiły i służą pomocą.

W jaki sposób działają takie fundacje?

Najczęściej pierwszym krokiem jest rekrutacja. Musisz wysłać uzupełniony formularz zgodnie z wytycznymi. Przedstawiasz tam swój pomysł na projekt biznesowy. Opisujesz go krótko i zwięźle – na czym polega, czy to produkt czy usługa, jesteś właścicielką, czy planujesz prowadzić biznes z kimś. Zgłoszenie ma zazwyczaj limit znaków, więc napisz najważniejsze kwestie.

Jeżeli przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, zwykle pojawia się jeszcze jeden, w którym grono ekspertów sprawdza twój pomysł na biznes. Gdy jest innowacyjny i dobrze przemyślany, możesz liczyć na wsparcie fundacji. Na czym ono konkretnie polega?

Jednym słowem, to wsparcie na każdym kroku. Od tworzenia biznes planu i charakterystyki swoich usług, przez oceny szans i ryzyka, na elementach estetycznych marki kończąc. Zazwyczaj takie organizacje działają na zasadzie bezpośrednich spotkań z wybranymi mentorkami, oraz ogólnych wykładów na czysto biznesowe tematy. Możesz być pewna, że nie jest to czas stracony.

Gdzie szukać wsparcia?

Z pewnością na uwagę zasługuje projekt „Biznes w kobiecych rękach”, pod marką znanego wszystkim magazynu Forbes. Kolejny to „kobiety e-biznesu”, które swoim działaniem skupiają się głównie na biznesie prowadzonym w internecie. Misją fundacji jest dzielenie się wiedzą i wspieranie kobiet w rozwijaniu swoich kompetencji niezbędnych do wykonywania e-biznesu. Promują przy okazji innowację i pośredniczą we współpracy z innymi jednostkami.

Następna to Fundacja Liderek Biznesu. Ich misją z kolei jest pomóc wykorzystać w pełni potencjał kobiet w taki sposób, by służył im samym i społeczności w której żyją. Zajmują się rozwijaniem kompetencji przywódczych kobiet. Zmieniają sposób myślenia o ambicjach i aspiracjach kobiet. Wspierają kobiety w rozwoju kariery zawodowej poprzez programy mentoringowe i warsztaty.

Na uwagę zasługuje również fundacja „Twój startUP”, gdzie wszyscy, nie tylko kobiety ale również mężczyźni mogą otrzymać wsparcie prawne oraz księgowe dotyczące działalności firmy. Udział w tym start-upie jest płatny. W tym przypadku nie otrzymuje się wsparcia mentora. Pozwala on jednak na prowadzenie biznesu bez biurokracji i zbędnych kosztów.

Założenie własnej działalności to ogromny krok. Niesie za sobą wszystkie pozytywne i negatywne konsekwencje. Dobrze jest więc mieć wokół siebie pozytywne, mądre osoby, które odpowiednio nakierują i pomogą w trudnych wyborach. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to przestań i poszukaj swojego miejsca w wybranej fundacji. One są po to, by ci pomóc!

Dołącz do nas na Facebooku!
Przeczytaj więcej wpisów!

 

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również