Ekologiczne środki dla dzieci

Ekologiczne środki dla dzieci

Opublikowane w kategorii

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, świat staje na głowie. Mając na uwadze jego dobro, starasz się sięgać tylko po te produkty, co do których masz pewność, że są bezpieczne. Takim wyznacznikiem może być to, że jest ekologiczny. Czy to dobry wybór? Ekologiczne środki dla dzieci – czym się kierować?

 

Dlaczego ekologiczne?

Stoisz przed regałem – możesz sięgnąć po dojrzałe, apetyczne jabłko. Jedno jest z masowych upraw, aby wyrosło, zostało specjalnie genetycznie zmodyfikowane. Do tego podczas procesu przechowywania, wielokrotnie nanoszono na nie środki chemiczne, by wystarczyło na jak najdłuższy czas. Drugie jest z certyfikowanej, ekologicznej uprawy. Być może nie wygląda tak idealnie, jednak masz pewność, że nie ma w nim całej niepotrzebnej chemii. Które wybierzesz?

 

Produkty ekologiczne wychodzą naprzeciw konsumenta, który zwraca uwagę nie tyle na ilość spożywanego jedzenia, co na jego jakość. Ta, ma być najwyższa, zarówno w kosmetykach jak i żywności. Gdy w grę wchodzą produkty dla dzieci, poprzeczka jest postawiona jeszcze wyżej. Maluchy, ze względu na wrażliwy organizm oraz szybki rozwój, wymagają szczególnej troski. W duchu ekologii i zrównoważonego rozwoju.

 

Nie wszystko takie eko jak się wydaje

Od produktów z nazwą „eco” uginają się półki sklepowe. Jednak o tym, czy dana rzecz faktycznie jest ekologiczna, decyduje jej skład, a nie nazwa. Dlatego też, żelazną zasadą, jaką postaw sobie przy wyborze środków dla dzieci jest to, by ze zrozumieniem czytać składy. I nie godzić się na byle jakie działanie. Produkty dedykowane szczególnie małym dzieciom, z reguły są drogie. Nie inaczej jest z produktami ekologicznymi.

 

Jednak za najwyższą jakość warto zapłacić trochę więcej. By mieć pewność świadomej dbałości o skórę naszych podopiecznych. Szukając produktów eko na półce nie daj się zwieść chwytliwym nazwom „od bacy”, „wiejska”, „świeże” czy „od rolnika”. Mimo że nazwy sugerują wiele, może się okazać, że tak naprawdę ta żywność czy kosmetyki nie mają nic wspólnego z prawdziwym produktem eko. Szukaj zatem charakterystycznego logo z zielonym listkiem uformowanym z gwiazdek. To Europejskie Logo Żywności Ekologicznej, które jest jednym z najbardziej znanych certyfikatów. Gwarantuje najwyższą jakość.

 

Pamiętaj również, że produkt ekologiczny, z naturalnym składem, również może podrażnić. Producenci przekonują nas, że ekologiczne produkty są bezpieczne, właśnie dlatego, że mają w sobie moc naturalnych składników. Jednak one również działają w określony sposób na naszą skórę. Stosuj je więc z rozwagą. Jeżeli dziecko ma wrażliwą skórę, każdy nowy kosmetyk warto przetestować na mniejszej powierzchni, a dopiero potem na całym ciele.

 

Nie zawsze skuteczne eko

Produktom ekologicznym nie można odmówić skuteczności. Jednak są takie dziedziny, gdzie te zwyczajnie nie dają rady. Kiedy maluszek jeszcze nie chodzi, z łatwością wypierzemy jego ubranka, np. w ekologicznych orzechach piorących. Jednak z chwilą rozszerzania diety oraz zabaw na świeżym powietrzu, taka forma środka piorącego może już nie wystarczyć. Bez inwazyjnej chemii plamy z trawy, błota czy jedzenia po prostu się nie spiorą.

 

Kosmetyki ekologiczne dla dzieci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Skóra małego dziecka jest niezwykle wrażliwa. Dlatego też w pierwszej kolejności wyeliminuj wszystkie szkodliwe substancje chemiczne, takie jak:

  • Parabeny
  • SLES
  • PEG
  • SLS
  • EDTA
  • Barwniki
  • DEA

Każdy ekologiczny kosmetyk powinien zawierać jak najwyższy procent składników pochodzenia naturalnego. Wbrew pozorom, by stworzyć świetnie działający kosmetyk nie potrzebujesz wiele. Starannie wyselekcjonowane ekstrakty oraz soki z roślin gwarantują łagodne, ale skuteczne działanie.

 

Chemia gospodarcza

Najczęściej opiera się na prostych składnikach i działaniu o średniej mocy. Używając ich możesz być pewna, że nie ma w nim zbędnych wybielaczy, barwików i konserwantów. Szukając ekologicznej chemii gospodarczej zwróć uwagę na certyfikaty, jakie posiada dany produkt. Spośród najbardziej popularnych jest Ecolabel, przyznawany przez Komisję Europejską, a także Nordic Swan Ecolabel. Ten ostatni jest przyznawany przez Stowarzyszenie Ministrów Krajów skandynawskich: Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii i Islandii.

 

Ekologiczne środki dla dzieci to nie fanaberia. Wraz z nimi idzie filozofia, która wpojona już od małego, przyczyni się do ratowania naszej planety. Wychować dziecko w szacunku do natury to wielka sztuka. Jesteś na dobrej drodze, by to osiągnąć!

Podziel się swoimi przemyśleniami na grupie na Facebooku My V & Me lub na naszym Forum My-V. Dołącz do naszej społeczności.

Polecane

Kabazza - Singapurski pocałunek Na czym polega

Kabazza – Singapurski pocałunek Na czym polega?

Nazwa „Singapurski pocałunek” może być nieco myląca, bowiem technika Kabazza…

Anna Markowska 24 sierpnia, 2021
Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również