E-sport, dlaczego nie uważamy go za pracę; esport

E-sport, dlaczego nie uważamy go za pracę?

Opublikowane w kategorii

E-sport – rywalizacja, podczas której gracze komputerowi ściągają przed ekrany miliony widzów z całego świata, zatacza coraz szersze kręgi popularności. Profesjonalizm i precyzja, z jaką miłośnicy gier przechodzą kolejne levele gry potrafi wzbudzić niezwykle silne emocje równe tym towarzyszącym rozgrywkom tradycyjnych sportów.  Mimo to wiele osób dalej nie traktuje e-sportu, jako pełnoprawnej pracy, na której można całkiem nieźle zarobić.

Czym jest e-sport?

E-sport to rywalizacja poprzez gry komputerowe, która może odbywać się rekreacyjnie lub też w formie turniejów zakrojonych na wielkie widowiska. Najpopularniejsze  rozgrywki e-sportu to League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II, Hearthstone i World of Tanks.  Gracze dalej wielu osobom kojarzą się z otyłymi nastolatkami, pełnymi kompleksów bez życia prywatnego. Jest to bardzo krzywdząca opinia. Gracze, którzy chcą się zajmować nim zawodowo, a więc zarabiać na tego typu wydarzeniach, muszą poświecić mnóstwo czasu i energii na perfekcyjne opanowanie konkretnej gry. Ich zadaniem jest stale dążyć do osiągania jak najlepszych wyników. Wielu zawodowych graczy regularnie uczęszcza na siłownie, przynależy do konkretnej drużyny, posiada własnego trenera. Uczestniczą w dokładnie zaplanowanych planach treningowych. Natomiast zmagania poszczególnych drużyn ściąga coraz więcej fanów przed ekrany oraz na areny, na których mogą obejrzeć graczy na żywo. Same turnieje potrafią osiągać zawrotne pule dla zwycięzców sięgające nawet kilka milionów złotych!

Jaki sprzęt dla profesjonalisty

E-sport to dyscyplina, która tak jak w tradycyjnym sporcie wymaga mnóstwa samozaparcia, samodyscypliny oraz odpowiedniego przygotowania. Nie wystarczy jedynie zagrać z kolegą w grę od czasu do czasu. Aby zostać profesjonalnym graczem, należy przede wszystkim postawić na dobry sprzęt. Najważniejszy jest komputer, ale równie istotny będzie pozostały sprzęt. Mowa tu o dobrej myszy, słuchawkach, mikrofonie czy klawiaturze. Należy zadbać o ergonomiczny, wygodny fotel. Są to wydatki o wiele większe niż zwykły sprzęt do użytku domowego czy biurowego, który musi być niezawodny i działać płynnie.

E-sport, czyli jak zostać zawodowym graczem?

Następnie należy spędzić wiele godzin na poznawaniu gry, na którą zdecydował się gracz. Nie tylko należy przejść kilka razy planszę, aby nauczyć się jej i wyćwiczyć odpowiednie umiejętności. Należy się dokładnie zastanowić się i przeanalizować strategię całej gry, która pozwoli zwyciężyć nad rywalami. E-sport posiada również całe społeczności internetowe. Istnieje wiele stron internetowych i forów związanych z e-sportem, na których można porozmawiać z innymi graczami, którzy marzą o karierze zawodowej, z trenerami e-sportu oraz z profesjonalnymi e-sportowcami, którzy mogą już poszczycić się osiągnięciami na turniejach. Jeśli gracz jest dobry i regularnie rywalizuje z innymi graczami i drużynami przez Internet oraz bierze udział w konkursach e-sportu istnieje spora szansa, że profesjonalna drużyna sama go zrekrutuje. To natomiast już krótka droga do zawodowej kariery i zarobków rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie.

E-sport to także nowe miejsca pracy!

Według najnowszych badań e-sport to najprężniej rozwijająca się branża, choć jeszcze stosunkowo młoda. Polska obecnie stanowi największy rynek e-sportu w Europie zaraz obok Niemiec, Szwajcarii Hiszpanii. Powstały w 2018 roku Polski Związek Sportów Elektronicznych za swój nadrzędny cel obrał sobie promowanie e-sporu w kraju i za granicą. Jednak e-sport to rynek pracy nie tylko dla zawodowych graczy. Uważa się, że jest to obecnie największy inkubator dla młodych talentów związanych z nowymi technologiami. Według specjalistów w e-sporcie brakuje niemal każdego rodzajów specjalistów. Poczynając od redaktorów, grafików i  programistów, przez operatorów kamery i dźwiękowców, kończąc na project i event managerach, którzy zajmowaliby się organizowaniem tych wydarzeń. A wszystkich powinno łączyć jedno — zamiłowanie do gier komputerowych i świata e-sportu. E-sport stanowi również idealne miejsce dla osób, które są jeszcze młode i nie posiadają odpowiedniego doświadczenia. Wiedzą natomiast, że chcą rozpocząć swoją karierę związaną właśnie z tą branżą. Dlatego też trzeba uczciwie przyznać, że  e-sport stawia młodych ludzi będących miłośnikami gier w całkiem nowym świetle, całkiem innym niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

 

Dołącz na My V & Me i podziel się swoimi doświadczeniami.

 

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Jak zminimalizować podrażnienie podczas depilacji maszynką?

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia to najtańsza i najszybsza,…

Karina Faber (@gazellecare) 12 listopada, 2021

Nie mam ochoty na seks, czyli co ciało chce przez to powiedzieć

Są osoby, które ochoty na seks nie mają nigdy – i…

Anna Augustyn-Protas 7 listopada, 2021

Palacze mogą mieć gorszy seks – oto dowody!

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, nikogo…

Iwona Kwiecień 3 listopada, 2021

Dlaczego warto spać bez majtek i jaką bieliznę wybierać na co dzień

Przywykliśmy do myślenia, że atrybutem zadbanej kobiety jest koronkowa bielizna….

Karina Faber (@gazellecare) 1 listopada, 2021
kobiece libido

Czy suplementy diety mogą zwiększyć kobiece libido?

Gwyneth Paltrow większość osób kojarzy dzięki rolom w takich hitach…

Iwona Kwiecień 31 października, 2021
Moja wagina

Czy lubisz swoją V i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Kobiety zdecydowanie częściej zgłaszają zastrzeżenia co do swojego wyglądu niż…

Anna Golan 11 października, 2021
kobiecy orgazm

Od czego zależy kobiecy orgazm, czyli chodź ze mną do ogrodu

Szacuje się, że tylko co ósma z nas szczytuje regularnie….

Anna Augustyn-Protas 4 października, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również