E-sport, dlaczego nie uważamy go za pracę; esport

E-sport, dlaczego nie uważamy go za pracę?

Opublikowane w kategorii

E-sport – rywalizacja, podczas której gracze komputerowi ściągają przed ekrany miliony widzów z całego świata, zatacza coraz szersze kręgi popularności. Profesjonalizm i precyzja, z jaką miłośnicy gier przechodzą kolejne levele gry potrafi wzbudzić niezwykle silne emocje równe tym towarzyszącym rozgrywkom tradycyjnych sportów.  Mimo to wiele osób dalej nie traktuje e-sportu, jako pełnoprawnej pracy, na której można całkiem nieźle zarobić.

Czym jest e-sport?

E-sport to rywalizacja poprzez gry komputerowe, która może odbywać się rekreacyjnie lub też w formie turniejów zakrojonych na wielkie widowiska. Najpopularniejsze  rozgrywki e-sportu to League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II, Hearthstone i World of Tanks.  Gracze dalej wielu osobom kojarzą się z otyłymi nastolatkami, pełnymi kompleksów bez życia prywatnego. Jest to bardzo krzywdząca opinia. Gracze, którzy chcą się zajmować nim zawodowo, a więc zarabiać na tego typu wydarzeniach, muszą poświecić mnóstwo czasu i energii na perfekcyjne opanowanie konkretnej gry. Ich zadaniem jest stale dążyć do osiągania jak najlepszych wyników. Wielu zawodowych graczy regularnie uczęszcza na siłownie, przynależy do konkretnej drużyny, posiada własnego trenera. Uczestniczą w dokładnie zaplanowanych planach treningowych. Natomiast zmagania poszczególnych drużyn ściąga coraz więcej fanów przed ekrany oraz na areny, na których mogą obejrzeć graczy na żywo. Same turnieje potrafią osiągać zawrotne pule dla zwycięzców sięgające nawet kilka milionów złotych!

Jaki sprzęt dla profesjonalisty

E-sport to dyscyplina, która tak jak w tradycyjnym sporcie wymaga mnóstwa samozaparcia, samodyscypliny oraz odpowiedniego przygotowania. Nie wystarczy jedynie zagrać z kolegą w grę od czasu do czasu. Aby zostać profesjonalnym graczem, należy przede wszystkim postawić na dobry sprzęt. Najważniejszy jest komputer, ale równie istotny będzie pozostały sprzęt. Mowa tu o dobrej myszy, słuchawkach, mikrofonie czy klawiaturze. Należy zadbać o ergonomiczny, wygodny fotel. Są to wydatki o wiele większe niż zwykły sprzęt do użytku domowego czy biurowego, który musi być niezawodny i działać płynnie.

E-sport, czyli jak zostać zawodowym graczem?

Następnie należy spędzić wiele godzin na poznawaniu gry, na którą zdecydował się gracz. Nie tylko należy przejść kilka razy planszę, aby nauczyć się jej i wyćwiczyć odpowiednie umiejętności. Należy się dokładnie zastanowić się i przeanalizować strategię całej gry, która pozwoli zwyciężyć nad rywalami. E-sport posiada również całe społeczności internetowe. Istnieje wiele stron internetowych i forów związanych z e-sportem, na których można porozmawiać z innymi graczami, którzy marzą o karierze zawodowej, z trenerami e-sportu oraz z profesjonalnymi e-sportowcami, którzy mogą już poszczycić się osiągnięciami na turniejach. Jeśli gracz jest dobry i regularnie rywalizuje z innymi graczami i drużynami przez Internet oraz bierze udział w konkursach e-sportu istnieje spora szansa, że profesjonalna drużyna sama go zrekrutuje. To natomiast już krótka droga do zawodowej kariery i zarobków rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie.

E-sport to także nowe miejsca pracy!

Według najnowszych badań e-sport to najprężniej rozwijająca się branża, choć jeszcze stosunkowo młoda. Polska obecnie stanowi największy rynek e-sportu w Europie zaraz obok Niemiec, Szwajcarii Hiszpanii. Powstały w 2018 roku Polski Związek Sportów Elektronicznych za swój nadrzędny cel obrał sobie promowanie e-sporu w kraju i za granicą. Jednak e-sport to rynek pracy nie tylko dla zawodowych graczy. Uważa się, że jest to obecnie największy inkubator dla młodych talentów związanych z nowymi technologiami. Według specjalistów w e-sporcie brakuje niemal każdego rodzajów specjalistów. Poczynając od redaktorów, grafików i  programistów, przez operatorów kamery i dźwiękowców, kończąc na project i event managerach, którzy zajmowaliby się organizowaniem tych wydarzeń. A wszystkich powinno łączyć jedno — zamiłowanie do gier komputerowych i świata e-sportu. E-sport stanowi również idealne miejsce dla osób, które są jeszcze młode i nie posiadają odpowiedniego doświadczenia. Wiedzą natomiast, że chcą rozpocząć swoją karierę związaną właśnie z tą branżą. Dlatego też trzeba uczciwie przyznać, że  e-sport stawia młodych ludzi będących miłośnikami gier w całkiem nowym świetle, całkiem innym niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

 

Dołącz na My V & Me i podziel się swoimi doświadczeniami.

 

Polecane

Wagina, pochwa, srom - dlaczego wciąż są tematem tabu

Wagina, pochwa, srom – dlaczego wciąż są tematem tabu?

Są takie słowa w języku polskim, które nie do końca…

Sylwia Nadomska 17 sierpnia, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Julia Ignat 4 sierpnia, 2021
Wagina - czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Wagina – czego o niej nie wiesz, a powinnaś

Kobiece ciało jest niesamowite. Ma niezwykłą siłę i moc, by…

Martyna Janusik 17 lipca, 2021
Łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka!

Czy wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych zadań, jakie radzi…

Justyna Kos 11 lipca, 2021

Niebezpieczne gadżety erotyczne. Na co zwrócić uwagę?

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na ożywienie seksu po wielu…

Martyna Janusik 7 lipca, 2021

Gdzie na wakacje w Polsce?

Czy warto spędzić wczasy w Polsce? Oczywiście, że tak. Mamy…

Kamila Mańkowska 24 czerwca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 czerwca, 2021
kulki gejszy

Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

Wciąż mówi się o nich zdecydowanie za mało. O ich…

Kamila Mańkowska 17 czerwca, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również