Depilacja intymna

Depilacja intymna – jaką metodę wybrać?

Opublikowane w kategorii

Depilacja intymna – dla wielu kobiet to czynność, która pozwala zachować im komfort oraz estetyczny wygląd – szczególnie w okresie letnim. Jeśli należysz do grona tych pań, to już teraz możesz poznać skuteczne sposoby depilacji okolic bikini. Dowiedz się, czy lepiej wykonać depilację intymną w domu, czy od razu udać się do kosmetyczki.

Woski, kremy, maszynki, depilacja laserowa – dziś mamy do wyboru naprawdę wiele różnych sposobów depilacji strefy intymnej. Która jest najskuteczniejsza? I co najważniejsze – jaka metoda depilacji bikini jest bezpieczna oraz bezbolesna?

Depilacja intymna – najczęstsze metody

Poznaj sposoby, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Różnią się one nie tylko samą techniką, ale też tym, na jak długo chcemy uzyskać efekt gładkiej skóry. Duże znaczenie mają także koszty – nie da się ukryć, że niektóre metody wymagają poniesienia zdecydowanie wyższych kosztów od innych.

Golenie maszynkami strefy intymnej

To zdecydowanie najpopularniejsza metoda. Maszynki można wykorzystywać do golenia całego ciała, w tym właśnie do strefy intymnej. Plusem jest tutaj na pewno łatwa dostępność maszynek i ich cena. Poza tym możesz je z łatwością schować do torebki i w razie potrzeby szybko użyć podczas wyjazdu. Jednak warto zwrócić uwagę też na problemy związane z tą metodą depilacji. Otóż daje dość krótkotrwały efekt – przeważnie włoski odrastają w ciągu dwóch dni. Jeśli nie zastosujesz dopasowanych preparatów, bardzo łatwo tutaj o podrażnienia czy skaleczenia. Warto skorzystać z odpowiednich kremów po goleniu. Konieczne jest też wymienianie jednorazowych maszynek po każdej depilacji, aby nie dopuścić do powstania infekcji.

Depilacja intymna kremami i żelami

Kolejną bezbolesną metodą depilacji jest zastosowanie specjalnych kremów czy żeli. Koniecznie muszą one być dostosowane do strefy intymnej. Jeśli chodzi o to, przez jak długi czas utrzymują się efekty pozbycia się owłosienia, to raczej możesz liczyć tutaj na ok. 6-7 dni.

Choć musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ta metoda może nie sprawdzić się zbyt dobrze przy bardzo grubych, mocnych i ciemnych włoskach. Poza tym inną wadą tego rozwiązania jest to, że kremy nie są w stanie usunąć cebulek, przez co nawet po udanej depilacji będą one dość widoczne, co może być trochę niekomfortowe w trakcie opalania się na plaży czy wizyty na basenie. Niektóre żele mogą również wywołać podrażnienie, gdy Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego warto wcześniej przeprowadzić test na innej części ciała.

Depilacja bikini woskiem

Przejdźmy zatem do konkretów i metod, które dają efekty gładkiej skóry na dłużej niż kilka dni. Jednym z takich metod jest na pewno depilacja intymna woskiem. W niektórych przypadkach możesz pożegnać się z niechcianym owłosieniem nawet na 1,5-2 miesiące! Sekretem jest tutaj to, że wosk gwarantuje usunięcie nie tylko samych włosków, ale też cebulek.

Jednak, zanim zdecydujesz się na tę metodę, musisz wiedzieć coś jeszcze – większość kobiet uznaje, że to najbardziej bolesne rozwiązanie. Dotyczy to zarówno zabiegu w warunkach domowych, jak i u kosmetyczki, choć oczywiście specjalistka będzie wiedziała, jakie preparaty wykorzystać, żeby ukoić ból czy zmniejszyć podrażnienie.

Depilacja laserem strefy intymnej

Kiedy szukasz najbardziej efektywnej metody depilacji intymnej, to Twoje myśli powinny od razu skoncentrować się na depilacji laserem. W większości przypadków – choć nie jest to żelazna zasada – pozwala trwale pozbyć się owłosienia. Jednak zabieg zawsze jest wykonywany w salonie kosmetycznym i zanim osiągniesz zamierzony efekt, musisz przygotować się na ok. 4-6 wizyt. Do tego to również dość kosztowna metoda, choć oczywiście z perspektywy czasu staje się na pewno opłacalną inwestycją.

Czy depilacja laserem boli? Zazwyczaj tak – ale znacznie mniej niż depilacja woskiem, a u niektórych osób to bardziej uczucie dyskomfortu.

Do wyboru masz też depilatory laserowe, które możesz zakupić i używać w domu. Nie zapewniają takiej samej skuteczności, jak depilacja laserowa, ale są ciekawą opcją, kiedy chcesz uwolnić się od zbędnego owłosienia na 3-6 miesięcy. Poza tym ta metoda jest bezbolesna, choć samo urządzenie kosztuje ponad 2 tys. zł. Ten sposób depilacji sprawdzi się najlepiej na bardzo jasnej skórze oraz przy ciemnym owłosieniu.

Rodzaje depilacji

Jak depilować strefę intymną? Poznaj kilka popularnych rodzajów depilacji:

  • Depilacja francuska – polega na pozbyciu się owłosienia z bocznych części wzgórka łonowego oraz z pachwin, ale też na pozostawieniu włosków w miejscach, które zakrywa bielizna, czasem owłosienie przybiera kształt paska czy trójkąta bądź bardziej fantazyjnego serduszka lub koła.
  • Depilacja brazylijska – w tym przypadku owłosienie pozostaje jedynie jako wąski prostokąt pośrodku wzgórka łonowego.
  • Depilacja hollywoodzka – ta metoda wiąże się z całkowitym pozbyciem się owłosienia ze strefy bikini. Kobieta zyskuje zatem idealną gładkość. Takie rozwiązanie ma jednak pewną wadę. Owłosienie strefy intymnej stanowi naturalną barierę ochronną przed infekcjami. Specjaliści zachęcają, aby pozostawić przynajmniej część włosków, które nie są widoczne pod bielizną czy strojem kąpielowym.

Na jaką depilację się zdecydować?

W wyborze metody depilacji intymnej ważne są więc indywidualne preferencje oraz to, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na bezbolesnej i taniej metodzie, a także nie przeszkadza nam konieczność częstego depilowania okolic bikini, najlepszym rozwiązaniem będą maszynki oraz kremy. Jeśli chcemy efektu na dłużej, a bolesność zabiegów oraz wyższy koszt nie są dla nas problemem, prawdopodobnie najlepiej będzie udać się do kosmetyczki na depilacje woskiem lub laserem. To na jaki rodzaj depilacji się zdecydujemy jest z kolei kwestią estetycznych preferencji. Z włosami czy bez, najważniejsze abyśmy same się sobie podobały.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Sprawdź również