Co warto wypożyczyć organizując ślub

Co warto wypożyczyć organizując ślub?

Opublikowane w kategorii

Jedną z tradycji związanych ze ślubem jest to, aby Panna Młoda miała przy sobie coś pożyczonego. Biorąc pod uwagę rozmach i koszty związane z organizacją całej imprezy, powiedzenie to można nieco rozszerzyć. Są bowiem takie rzeczy na ślubie i weselu, które użyjesz tylko raz, w tych konkretnych okolicznościach. I dlatego warto rozważyć ich wypożyczenie. Co to będzie?

Suknia ślubna

O ile przyszły Pan Młody, kupując garnitur, ma jeszcze okazję aby w nim wyjść, o tyle Panna Młoda już niekoniecznie. Garnitur to podstawa biznesowego looku, która sprawdzi się również w wielu innych eleganckich wyjściach, z romantyczną randką na czele. W sukni ślubnej wyjdziesz raz i tak naprawdę możesz ją sprzedać albo też trzymać na pamiątkę. A to wydatek od 1 500,00 zł w górę. Cena zależy od rodzaju materiału i dodatków. Zdecydowanie tańszym i rozsądniejszym wyborem jest wypożyczenie sukienki ślubnej.

Wypożyczalnie sukien ślubnych działają na podobnej zasadzie jak salony z sukniami. Na początku wybierasz wzór oraz fason, skupiając się na konkretnej sukience. Dobre wypożyczalnie mają naprawdę szeroką gamę sukien do wyboru. Styl boho, glamour, elegancka albo nietuzinkowa. Każda znajdzie coś dla siebie. Przy zapisaniu zazwyczaj płacisz zadatek, a sukienkę możesz odebrać na kilka dni przed planowanym ślubem. Wypożyczalnia oddaje w twoje ręce wyprasowaną i dopasowaną do ciebie kreację i nie musisz się martwić o jej ponowne pranie. Oddajesz ją taką, jaka została po weselu. Nie martw się o uszkodzenia. Dobra wypożyczalnia nie pobiera dodatkowych opłat, gdyby takie ewentualnie się zdarzyły.

Samochód do ślubu

Co zrobić, gdy marzy ci się pojechać do ślubu starym garbusem albo najnowszym modelem mercedesa? Zakup takiego samochodu może okazać się całkiem niezłą inwestycją, ale powiedzmy sobie szczerze, nie każdy ma na to fundusze. O wiele atrakcyjniej wypada tu wypożyczenie konkretnego samochodu. W pakiecie z eleganckim szoferem, zrobi niezwykłe wrażenie nie tylko na gościach.

Bardzo popularnym obecnie trendem jest wynajęcie helikoptera. Dzieje się to w przypadku, gdy np. kościół gdzie odbyła się ceremonia, jest oddalony od sali weselnej o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów. Wtedy goście jadą samochodem, ale Para Młoda wsiada do helikoptera, który dowozi ich na miejsce zabawy weselnej. Z rozmachem.

Oprawa i inne dodatki

Planując ślub i wesele w konkretnym miejscu, zazwyczaj jest ono wystylizowane na wiodący sposób. Jeżeli jednak właściciele miejsca nie mają nic przeciwko, możesz zaplanować to na swój indywidualny sposób. Wtedy do gry wchodzą dodatki w postaci lampionów, obrusów, świec, a nawet krzeseł i stołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się również oświetleniem, które wprowadzi gości w stosowny klimat. Kupując to wszystko, stracisz fortunę, a potem będzie to zalegać na strychu. Zamiast tego, możesz nie tylko zmniejszyć koszty z tym związane, a do tego jeszcze rozwiązać potencjalny problem z późniejszym przechowywaniem.

Gdy marzy ci się ślub i wesele w plenerze, wypożyczenie namiotu oraz całego wyposażenia, łącznie z dodatkami i ozdobami to jedyne sensowne wyjście. Zakup chociażby 100 krzeseł dla gości to wydatek nieporównywalnie większy, od ich wypożyczenia. Nie wspominając już o zastawie stołowej, obrusach czy oświetleniu. Nie każdy zespół muzyczny udostępnia dodatkowe atrakcje w postaci maszyny do robienia baniek mydlanych czy dymu. A nie oszukujmy się, takie rzeczy robią fajny klimat i warto je mieć. Zakup może być zbyt kosztowny, wypożyczenie to zdecydowanie lepszy pomysł.

Bardzo popularne są ostatnio podświetlane dekoracje z napisem LOVE albo też z inicjałami Państwa Młodych. Fajnym gadżetem jest również specjalna ścianka do robienia zdjęć. Świetnie sprawdza się też foto budka, która połączona z księgą pamiątkową będzie niezapomnianym prezentem od gości dla Pary Młodej.

Pamiętaj jednak o ważnej kwestii. Zasada, co za dużo to niezdrowo idealnie wpisuje się w temat dekoracji ślubnych. Postaw raczej na pojedyncze wyraziste akcenty, subtelnie dekorujące salę. Im będzie ich więcej, tym bliżej będziesz kiczu. A to chyba ostatni efekt, który chciałabyś osiągnąć. 

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i podziel się swoimi ślubnymi pomysłami!

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również