Bryczesy są piękne - My V portal

Bryczesy są piękne. O budowie kobiecej miednicy i kości biodrowych

Opublikowane w kategorii

Włączasz Facebook czy Instagram, a potem podziwiasz zdjęcia pięknych i idealnych kobiet, które eksponują swoje ciała? Często gwiazdy social mediów lubią chwalić się krągłymi pośladkami czy udami, co w końcu może prowadzić do pojawienia się sporych kompleksów u ich obserwatorek. Szczególnie wtedy, gdy masz bryczesy lub hip dip. Chcesz wiedzieć, jak sobie z nimi radzić? A może zastanawiasz się, jak powstają?

Co to są bryczesy?

Kobiece ciało jest nie tylko piękne, ale też nieprzewidywalne. Dlatego czasem zdarza się tak, że tkanka tłuszczowa nie rozkłada się równomiernie, ale pojawia się jej więcej na udach, brzuchu czy pośladkach. Wtedy, gdy widoczna jest szczególnie na zewnętrznej części ud, to jest nazywana bryczesami. Dla wielu kobiet jest to prawdziwa zmora, gdyż nawet ćwiczenia uaktywniające mięśnie nóg nie przynoszą wymarzonych rezultatów. Jednak, czy faktycznie powinnaś robić wszystko, żeby zlikwidować bryczesy? W końcu to właśnie dzięki nim Twoje krągłości zyskują oryginalny wygląd.

Kompleksy, które zmieniają się w atuty

Czy spotkałaś się z terminem „body positive”? To jeden z najlepszych trendów, z jakim możesz mieć do czynienia! W końcu polega na nauce akceptacji własnego ciała, dzięki czemu zapominasz o kompleksach i zaczynasz je doceniać. Zaczynasz też rozumieć, że to właśnie one podkreślają to, jaką wyjątkową osobą jesteś. Jednym z przykładów „body positive” są tzw. hip dip. Znane instagramerki lub po prostu kobiety takie jak Ty postanowiły wrzucić do Internetu zdjęcia prezentujące delikatne wcięcia w biodrach. Dzięki tej akcji widzisz, że uda w kształcie skrzypiec są naprawdę piękne, a przy tym sylwetka zyskuje mniej oczywisty wygląd.

Jak powstaje hip dip?

Zastanawiałaś się kiedyś, jak powstaje hip dip? Otóż przede wszystkim jego istnienie lub stopień widoczności zależy od budowy kości biodrowych. Gdy jeszcze bardziej zagłębisz się w świat anatomii, to dostrzeżesz zależność między hip dip a umiejscowieniem kości udowej. Wtedy, gdy znajduje się nisko, miednica jest położona wyżej niż zazwyczaj. W takim przypadku powstają te charakterystyczne wgłębienia, które dla Ciebie są znane jako hip dip.

Zwróć też uwagę na to, że takie zjawisko dużo częściej jest widoczny u kobiet z sylwetką tzw. gruszką. Wtedy tkanka tłuszczowa zazwyczaj odkłada się właśnie w granicach ud czy bioder. Oprócz tego hip dip to też jedna z cech wyróżniających tancerki, joginki czy po prostu kobiety trenujące z obciążeniem. Wiąże się to z tym, iż dolne partie ciała są jeszcze bardziej umięśnione, co uwypukla wcięcie.

Dlaczego kobiety nie powinny wstydzić się hip dip?

Hip dip naprawdę stał się jednym z fenomenów Internetu, co pomogło wielu kobietom zaakceptować fakt, że ich kształty nie wyglądają tak perfekcyjnie, jak u gwiazd znanych z pierwszych stron kolorowych magazynów. Dzięki temu także młode dziewczyny zauważyły, iż nie muszą się wstydzić swojego ciała — w końcu wiele kobiet zaczęło z dumą pokazywać swoje wcięcia. W ten sposób social media przyczyniły się do jeszcze mocniejszego propagowania zjawiska „body positive”. Poza tym na pewno sama dostrzegłaś fakt, że nie ma sensu likwidować czegoś, co wynika z Twojej natury czy urody. Pamiętaj także, iż hip dip w żaden negatywny sposób nie wpływa na funkcjonowanie Twojego organizmu, a inne nie oznacza gorsze — tylko naprawdę wyjątkowe.

Chcesz pozbyć się hip dip? Czy to w ogóle możliwe?

Czujesz, że tylko zmniejszenie lub zlikwidowanie hip dip zapewni Ci komfort psychiczny? W takiej sytuacji możesz nieco ograniczyć widoczność tego wcięcia. Do dyspozycji masz kilka rozwiązań. Sprawdź zatem, jakie masz opcje.

Zacznij ćwiczyć

Przede wszystkim zacznij od ćwiczeń z obciążeniem, a wtedy dowiesz się, czy hip dip powstał w wyniku naturalnego ułożenia kości biodrowej, czy odkładania się tkanki tłuszczowej. Szczególnie skup się na treningu skierowanym na dolne partie ciała — wtedy nie tylko zminimalizujesz widoczność wcięcia, ale też zapracujesz na jędrne i kształtne pośladki. Pamiętaj jednak o tym, że przy pomocy ćwiczeń nie zlikwidujesz całkowicie hip dip — tym bardziej, jeżeli powstał w wyniku budowy anatomicznej Twojego ciała.

Specjalna bielizna

Masz ochotę na opinającą biodra sukienkę czy spódnicę, ale wstydzisz się swoich hip dip? Oczywiście nie powinnaś się tym, ponieważ wcięcia dodadzą Ci uroku. Jednak, jeżeli zależy Ci na jednorazowej metamorfozie, to po prostu postaw na specjalną bieliznę modelującą. Dzięki niej zyskasz wymarzone kształty, a odpowiadają za to delikatne poduszki wszyte na linii bioder. Zwróć jednak uwagę na to, że noszenie takiej bielizny może pogłębiać Twoje kompleksy, więc staraj się podchodzić do tego z rozwagą.

Korekta wyglądu

Poprzednie dwa rozwiązania nie były inwazyjne, ale też nie umożliwiały całkowitej likwidacji hip dip. Jeżeli jednak nie czujesz się dobrze ze swoimi wcięciami i ma to ogromny wpływ na Twoje samopoczucie, a nawet pogarszający się stan psychiczny, to zdecyduj się na jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Do wyboru masz mezoterapię igłową, lipolizę iniekcyjną czy liposukcję.

Podziel się swoją historią w naszym Klubie My – V i dołącz do kobiecej społeczności.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również