Autoerotyzm po pięćdziesiątce

Autoerotyzm po pięćdziesiątce

Opublikowane w kategorii

Nie ma żadnych górnych granic wiekowych związanych z uzyskaniem satysfakcji seksualnej. W tym przekonaniu utwierdza nas także branża gadżetów intymnych, która kieruje coraz częściej produkty nie tylko dla osób młodych czy w średnim wieku, ale też dla seniorów! Poznaj, na jakie gadżety erotyczne sięgają Polacy w wieku 50+.

Seksuolodzy utwierdzają nas w przekonaniu, że osoby, które ukończyły 50. rok życia, są już nie tylko bardziej świadome, ale też rozbudzone. Kobiety doskonale wiedzą już, czego potrzebują, aby uzyskać satysfakcję seksualną, a mężczyźni otwierają się na większą czułość. Jednak oprócz kontaktów z partnerami w grę wchodzi też tzw. autoerotyzm i na ukierunkowanie się na doznania osiągane przy pomocy różnych gadżetów erotycznych. Odkryj, które spośród nich mogą Ci zagwarantować największą przyjemność.

Czym jest autoerotyzm?

Autoerotyzm to nadal pojęcie tabu dla wielu osób, szczególnie w wieku emerytalnym. Dlatego też omówimy szczegółowo, co kryje się pod tym pojęciem. Otóż to osiąganie satysfakcji seksualnej w pojedynkę. Wystarczy wyposażyć się w wybrany gadżet erotyczny, aby w każdym wieku odkrywać, jak wiele przyjemności daje masturbacja. Na taką formę aktu seksualnego decydują się w ostatnich czasach już nie tylko nastoletni chłopcy, ale też osoby po 50. roku życia. W końcu rynek gadżetów intymnych stał się nie tylko tak różnorodny, co przy okazji bardziej dostępny. Już nie trzeba chodzić do stacjonarnego sklepu, żeby kupić gadżet erotyczny, co dla wielu osób było zbyt krępujące. Przecież w dobie Internetu zamówienie wybranego produktu jest nie tylko banalne, ale też nie wymaga wydania majątku.

Zdecydowanie trzeba przyznać, że łatwy dostęp do gadżetów erotycznych skłania do otwierania się na zupełnie nowe doznania. Toteż także seniorzy czerpią korzyści, płynące z aktywności seksualnej.

Seks to zdrowie w każdym wieku

Człowiek, który dba również o swoja seksualną część życia, czuje się nie tylko lepiej fizycznie, ale też psychicznie. W końcu w trakcie doznań seksualnych uwalniają się endorfiny, które mają tak duży wpływ na samopoczucie, ale jednocześnie wyraźnie redukują stres. Poza tym badania wskazują na to, że pomaga to również uśmierzyć bóle, np. reumatyczne. Poprawia się też funkcjonowanie układu krążenia oraz przyspiesza metabolizm. Co ciekawe zwiększa to spalanie tłuszczu i walkę z nadwagą czy otyłością.

Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań, które sprawiłyby, że seniorzy musieliby zrezygnować z życia seksualnego. Najważniejsze jest jednak to, aby znaleźć sposób, który pozwoli uzyskać im jak największą satysfakcję. W tym celu konieczne będzie np. przełamanie własnych barier i sięgnięcie po gadżety erotyczne, których nie brakuje na polskim rynku.

3 gadżety intymnych dla osób 50+

Oczywiście istnieje znacznie więcej docenianych gadżetów erotycznych, które warto polecić osobom po 50. roku życia, a w tym seniorom. Jednak postanowiliśmy przedstawić te najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne.

Wibrator

To gadżet skierowany dla kobiet, który nie ma żadnych ram czasowych. Zdecydowanie może sprawdzić się tak samo u kobiet młodych, jak i tych bardzo dojrzałych. Podczas ich wybierania konieczne jest znalezienie odpowiedniego modelu i zwrócenie uwagi na jakość materiału, z którego jest wykonany wibrator — popularny jest silikon czy tworzywo ABS. Zapewniają one przyjemność, ale też skutecznie rozładowują napięcie.

Stymulatory

Kolejnym popularnym wśród osób dojrzałych gadżetem erotycznym jest stymulator. Jak sama nazwa mówi, jego głównym zadaniem jest stymulowanie narządów płciowych, ale zewnątrz. Z powodzeniem wykorzystywany jest także do masażu ciała, aby uzyskać jeszcze więcej przyjemności. Szczególnie wybierany jest przez kobiety, gdyż jego kształt nie zdradza, że to sprzęt erotyczny, więc nie musisz też przejmować się, że ktoś odkryje Twój sekret.

Masturbatory

Tym razem chcielibyśmy wskazać na gadżet erotyczny przeznaczony już typowo dla mężczyzn. Tutaj również nie ma żadnych barier wiekowych. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, aby każdy Pan mógł dostosować go do swoich preferencji i potrzeb. Znakomicie sprawdza się do stymulacji penisa, co sprawia, że może być strzałem w dziesiątkę dla mężczyzn, którzy stawiają na autoerotyzm.

Kulki waginalne

Głównym zastosowaniem tego gadżetu jest efektywne ćwiczenie mięśni dna miednicy. Jednak oprócz tego, że kulki waginalne mają zastosowanie rehabilitacyjne, to znakomicie sprawdzają się również do stymulowania wnętrza pochwy oraz wzbudzania podniecenia.

Kilka ciekawostek na temat seksualności seniorów

  • Badania wykazują, że kobiety, które ukończyły 70. rok życia, mogą odczuwać nawet większą przyjemność seksualną niż 40-latki.
  • Blisko 90% seniorów po 70 roku życia tęskni za seksem.
  • Z roku na rok coraz więcej osób starszych decyduje się na autoerotyzm. Jednak, żeby w ogóle pomyśleć o takiej formie przyjemności, muszą oni przede wszystkim przełamać własne ograniczenia i na nowo zdefiniować sposoby czerpania satysfakcji seksualnej.
  • Aktywni seniorzy częściej czują popęd seksualny.

Źródło: https://gerontologia.org.pl/wp-content/uploads/pliki/ol/stardiagnoz.pdf

 

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Poliamoria

Związki poliamoryczne. Czym są i dlaczego nie dla każdego?

Poliamoria – kochanie kilku osób w tym samym czasie –…

Anna Augustyn-Protas 11 maja, 2022
Anorgazmia

Anorgazmia, a brak orgazmu. Problem z ciałem czy psychiką?

Nawet jedna na pięć kobiet ma kłopot z osiągnięciem rozkoszy….

Anna Augustyn-Protas 8 maja, 2022
9 pytań do astrolożki

9 pytań do astrolożki

W czasach niepokojów lawinowo rośnie zainteresowanie astrologią. Jeśli też myślisz…

Anna Augustyn-Protas 4 maja, 2022
niepłodność

Niepłodność

Kiedy mówimy o niepłodności ? Niepłodność jest w dzisiejszych czasach…

Medbabki (@medbabki) 30 kwietnia, 2022
Kontrowersyjne składniki

Kontrowersyjne składniki w kosmetykach

Na opakowaniach kosmetyków często można zauważyć komunikaty „bez parabenów”, „bez…

Karina Faber (@gazellecare) 27 kwietnia, 2022
Dlaczego sie starzejemy

Dlaczego się starzejemy?

Oczywistą prawdą jest, że nasze organizmy zmieniają się w ciągu…

Medbabki (@medbabki) 24 kwietnia, 2022
Doomsurfing

Doomsurfing. Jak mu się nie dać?

Doomsurfing (albo: doomscrolling) to nałóg czytania wiadomości, które mają zły…

Anna Augustyn-Protas 20 kwietnia, 2022
Wysoka wrażliwość

Czy jesteś wysoko wrażliwa?

Mocno przeżywasz stresy, łatwo cię zranić? Za to więcej czujesz…

Anna Augustyn-Protas 15 kwietnia, 2022
Sprawdź również
Sprawdź również