konta które zmieniają postrzeganie seksualności

5 profili na mediach społecznościowych, które zmieniły postrzeganie seksualności w Polsce

Opublikowane w kategorii

Social media są potężnym narzędziem. Już na dobre zadomowiły się w naszej codzienności, niejednokrotnie zastępując ploteczki z przyjaciółką. Bo przecież jedno spojrzenie na Instagrama lub Facebooka i wiem, co w świecie piszczy. Media społecznościowe to również świetne medium reklamowe. Nie oszukujmy się, influencerki pokazujące jakiś produkt lub zdające relację z jakiejś usługi, rzadko robią to za darmo. Za niepozornym story na Instagramie czy opisie na tablicy Facebooka, często stoi misternie przemyślana kampania reklamowa. Ma ona za zadanie nie tyle zareklamować właścicielkę konta, a zwykły produkt. I rzecz jasna zmusić go do zakupu. Na szczęście w Internecie możemy znaleźć również kilka naprawdę ciekawych kont z wartościowym przekazem. I to na zupełnie różnych płaszczyznach. Sprawdź konta, które zmieniają postrzeganie seksualności.

Edukacja seksualna w Polsce

To wciąż temat tabu, który byłby nie do pomyślenia w krajach Europy Zachodniej. Bo to, czego uczą w szkole nastolatków to bardziej obiekt kpin niż rzeczowa, konkretna wiedza. Zresztą młodzi już dawno przestali czerpać wiedzę z książek, szukając odpowiedzi na dręczące ich pytania w Internecie. Są takie profile w mediach społecznościowych, które przekazują rzeczową, konkretną wiedzę, bez zbytniej pruderii czy infantylności.

5 kont które zmieniają postrzeganie seksualności

Łamią tabu, starają się pokazać wszystko bez owijania w bawełnę. Ale jednocześnie są konsekwentne i prawdziwe w tym co robią i jakie wartości przekazują. Mówiąc o influencerach zmieniających postrzeganie seksualności, nie można ich pominąć. Oto oni:

@joanna_keszka_barbarella.pl

To kobieta, która prowokuje, ale też zmusza do refleksji. Jest niezmordowaną edukatorką seksualną, nie bojącą się mówić głośno o największych obawach i troskach dotyczących seksu. Namawia do poznawania swojego ciała. Do masturbacji, do bycia dla siebie dobrą, do eksperymentów w łóżku. Przekonuje, że seks jest czymś cudownym, z czego nie warto rezygnować na rzecz utartych schematów czy przekonań religijnych. Jest również pisarką erotyczną, autorką książek o świadomym seksie. Nigdy nie spocznie w walce o otwieranie kobiecej strony mocy.

@niedzwiecka_marta

Jest terapeutką seksualności i relacji. O swoich działaniach opowiada w podkaście „O Zmierzchu”. Wydała książkę „Slow sex- uwolnij miłość”. W bardzo prosty sposób opowiada zarówno o pierwszych krokach w dążeniu do poznania własnej seksualności, ale i w sprawieniu, aby była ona coraz lepsza. Absolutny „myst have” dla każdej kobiety. Do posłuchania i poczytania.

@kasia_coztymseksem

Prawie 350 tysięcy obserwujących na Instagramie mówi samo za siebie. Na luzie, bez tabu o seksie i wszystkich jego odcieniach. Nawet o tych szarych. Autorka aplikacji do edukacji seksualnej. Nie unika tematów niezwykle drażliwych. Fetysze? Luźna pochwa? WIbratory? Nie ma  czegoś takiego jak wstyd w seksie. Są tylko wewnętrzne uprzedzenia, z którymi można po prostu walczyć. A swoją cipkę można zwyczajnie pokochać.

@psychosekslogicznie

Konkretnie o seksie. Z fachowymi poradami co jak i dlaczego. Jak rozmawiać z partnerem/partnerką o potrzebach seksualnych? Jak ustalać granice? Tego dowiesz się z instagramowego profilu tej psycholog, seksuolog i edukatorka seksualnej w jednym. Nad wszystko podkreśla, że jest człowiekiem. Ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Profil bez tabu i wstydu.

@kulturaseksualna

Ponad 25 tysięcy obserwujących i aktywnie komentujących użytkowników instagrama. Małgorzata Iwanek, autorka profilu, psycholożka, seksuolożka, edukatorka seksualna. W swojej twórczości skupia się głównie na relacjach – w związku, w rodzinie oraz w swojej własnej seksualności. Nie prowokuje, a stara się jasno wyjaśnić co i jak z tym seksem. Kulturalnie i na temat.

Żyjemy w tak szalonych czasach, że więcej o seksie i relacjach dowiemy się z internetu niż z książek w szkole. Może to i dobrze – bo po wiedzę z instagrama możemy sięgnąć bez względu na wiek czy orientację seksualną. O pewnych rzeczach trzeba mówić głośno, by zostały zauważone. A social media to potężne narzędzie, by te prawdy powiedzieć i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tematów dotyczących seksualności i edukacji seksualnej – obserwuj również nasz profil My V.pl na Instagramie. Znajdziesz tam wartościowe treści oraz przypomnienia o nowych artykułach.

Najnowsze

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Polecane

Choroby immunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – epidemia krajów wysokorozwiniętych 

Ponad 80 rodzajów chorób zostało sklasyfikowanych jak choroby autoimmunologiczne.  Najpopularniejsze…

Karo Domańczyk 20 stycznia, 2022
Seks w trójkącie

Seks w trójkącie. Dobry pomysł?

Seks w zestawie 2 + 1 to nasza najczęstsza fantazja…

Anna Augustyn-Protas 16 stycznia, 2022
gadżety erotyczne

Mój przyjaciel pingwinek, czyli 5 erotycznych gadżetów dla początkujących

Seks solo to nie tylko przyjemność czy rozładowanie napięcia –…

Anna Augustyn-Protas 12 stycznia, 2022
problemy ze snem

Dlaczego dobry sen jest tak ważny

Zajmuje ogromną część naszego życia, a jego niedobór może mieć…

Karina Faber (@gazellecare) 10 stycznia, 2022

Zima to czas retinoidów. Poznaj najskuteczniejszy składnik na trądzik i zmarszczki

W ostatnich latach kosmetyki z retinolem oraz jego pochodnymi coraz…

Karina Faber (@gazellecare) 3 stycznia, 2022

Mitochondria czy tarczyca – o współzależności i objawach chorobowych

Hormony tarczycy mają bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem pracy mitochondriów, czyli…

Karo Domańczyk 17 grudnia, 2021

Podniecenie i zahamowanie, czyli jak psychologiczne przeżycia wpływają na nasze reakcje seksualne ?

Wbrew powszechnej opinii, seks nie oznacza jedynie samego stosunku między…

Medbabki (@medbabki) 11 grudnia, 2021

Jak dbać o zdrowie i wygląd piersi

Małe, średnie, duże, jędrne czy wiszące – wszystkie piersi są…

Karina Faber (@gazellecare) 4 grudnia, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również