12 książek o kobiecości, które warto przeczytać w nowym roku

12 książek o kobiecości, które warto przeczytać w nowym roku

Opublikowane w kategorii

Rozpoczęcie nowego roku to najlepszy czas na kolejne postanowienia. Najlepiej takie, ułatwiające Ci dalszy samorozwój, zwiększające Twoją świadomość, a jednocześnie otwierające oczy na dotąd nieznane sprawy. Pomogą Ci w tym książki o kobiecości, bo to właśnie tam znajdziesz mnóstwo treści, które są Ci tak bliskie. Dlatego rozpocznij 2021 rok z listą 12 pozycji o feminizmie czy o Twoim ciele.

12 książek o kobiecości, które musisz przeczytać!

Jestem szczęśliwym singlem – Beata Pawlikowska

Listę rozpoczynamy od znanej podróżniczki i feministki, która pokazuje, że nie musisz być w związku, aby być naprawdę szczęśliwą. Po prostu bycie singlem może dać Ci więcej radości, niż tkwienie w nieudanym związku. W tej książce znajdziesz wiele emocji, a przede wszystkim poznasz historię kobiety, walczącej o wolność i spełnienie.

Sztuka kobiecości – Aneta Borowiec, Beata Wróbel

Żałowałaś czasem, że urodziłaś się kobietą? Dzięki tej pozycji już nigdy tak nie pomyślisz! Po prostu w książce „Sztuka kobiecości” znajdziesz wiele faktów i porad, jak zacząć cieszyć się z tego, że jesteś kobietą. Przede wszystkim jednak skorzystasz z wiedzy prawdziwych ekspertek, które o kobietach wiedzą naprawdę sporo.

Basic Witches. Magia kobiecości – Jaya Saxen, Jess Zimmerrman

Spotkałaś kiedyś kobietę lub mężczyznę, którzy wręcz przyciągają do siebie ludzi? Mają w sobie wewnętrzny magnes, dlatego po prostu trudno jest obok nich przejść obojętnie. Autorki tej pozycji nazywają to magią kobiecości, a z ich książki dowiesz się, jak odnaleźć ją w sobie. Nauczysz się też samoakceptacji, zaczniesz myśleć pozytywnie i zdobędziesz ten wymarzony czar.

Sposób na hormony. Jak naturalnie pozbyć się zaburzeń hormonalnych i odzyskać równowagę – Sara Gottfried

Hormony mają ogromny wpływ na Ciebie. Jednak ginekolożka Sara Gottfried pokazuje, że nie musisz stale borykać się ze stresem, zmęczeniem i ponurym nastrojem. W jej książce znajdziesz wiele ciekawych porad, jak znaleźć równowagę w swoim życiu, a przede wszystkim zapanować nad hormonami.

Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne – Alexandra Reinwarth

Nowy rok to doskonały moment na to, abyś nareszcie postawiła na spełnianie własnych marzeń. Zanim to zrobisz, koniecznie zajrzyj do książki Alexandry Reinwarth. Na podstawie życia autorki zdobędziesz się na odwagę i powiesz: pieprzyć to! Po prostu znajdziesz w sobie siłę, aby żyć zgodnie ze sobą, a nie oczekiwaniami innych osób.

Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku – Agnieszka Maciąg

Okres menopauzy może być naprawdę trudny, ale Agnieszka Maciąg pokaże Ci, jak zdrowe i smaczne jedzenie uprzyjemni Ci ten czas. W tej pozycji znajdziesz wiele pysznych potraw, dostosowanych do kobiet w czasie menopauzy. Dzięki temu nie tylko zadbasz o sylwetkę, ale przede wszystkim poczujesz się naprawdę dobrze ze sobą.

Moje życie w drodze – Gloria Steinem

Chcesz przybliżyć sobie historię jednej z najbardziej znanych amerykańskich feministek lat 60.? Zatem sięgnij po autobiografię Glorii Steinem. Dzięki temu poznasz szczegóły jej walki o wolność kobiet, większe prawa dla mniejszości seksualnych, przeciwdziałanie rasizmowi i dyskryminacji. Poczuj jej moc, która bije z każdej strony tej książki!

Opowieść podręcznej – Margaret Atwood

Potraktuj tę książkę jako przestrogę i poznaj świat, w którym kobiety nie mają żadnych praw, nie mogą nawet decydować o swoim ciele. Właśnie tak może wyglądać rzeczywistość, jeżeli przestaniesz walczyć o swoje przekonania czy wolność. Choć „Opowieść podręcznej” to dystopia to na pewno niejednokrotnie pojawi się w Twojej głowie myśl: czy świat naprawdę może pójść w tym kierunku?

Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich – Anna Kowalczyk

Chcesz pokazać swojej córce, siostrze czy kuzynce, ile może osiągnąć kobieta? Najlepiej to zrobisz, gdy tylko pokażesz, co dokonały Polki. Dzięki tej pozycja na pewno zainspirujesz każdą nastolatkę do sięgania nawet po trudne cele. Ty również wiele dobrego wyciągniesz z tej książki.

Druga płeć – Simone de Beauvoir

Przełomowa książka, która wywołała prawdziwy skandal obyczajowy w latach 70. To właśnie z niej dowiesz się, dlaczego kobiety rezygnują z własnych marzeń czy ambicji, a zamiast tego poświęcają się dla rodziny. Autorka wymienia tu nie tylko przyczyny społeczne, ale też ekonomiczne. Wiele z nich nadal jest aktualnych.

Mężczyźni objaśniają mi świat – Rebecca Solnit

Ta książka to zbiór felietonów, które pokazują, jak bardzo protekcjonalnie są traktowane kobiety. Ciągłe pouczenia, próby przekazania wiedzy na każdy temat – nawet feminizmu czy równouprawnienia. Ta pozycja pokaże Ci, że głos kobiety jest równie ważny i nie możesz sobie wmówić, czegoś innego!

Radości z kobiecości. Czyli wszystko o zarządzaniu narządami – Ellen Stokken-Dahl i Nina Brochmann

Niektóre tematy są dla Ciebie zbyt wstydliwe, aby mówić o nich z przyjaciółką czy siostrą? Zatem koniecznie przeczytaj tę książkę. Tam znajdziesz odpowiedzi na nawet najbardziej intymne kwestie. Jednocześnie autorki doskonale połączyły lekki, a wręcz żartobliwy język z prawdziwymi konkretami.

Polecane

Sexify Recenzja serialu

Sexify – recenzja serialu

Polski serial o seksualności kobiecej? Brzmi niczym wyciągnięty z kart…

Alicja Kryszka 1 czerwca, 2021
Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Zapach osobowości — perfumy stworzone na podstawie algorytmu

Perfumy w naszym życiu stanowią nie tylko istotny element higieny…

Zuzanna Kilcz 29 maja, 2021
Biznesplan Jak go napisać; biznesplan

Biznesplan? Jak go napisać?

Jeśli postanowiłaś otworzyć swój biznes, bo jest to spełnienie twoich…

Alicja Kryszka 26 maja, 2021
Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle — czyli doniczkowy zawrót głowy

Urban Jungle, czyli miejska dżungla, to niezwykle modny w ostatnich…

Zuzanna Kilcz 25 maja, 2021
Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę

Rozwód — jak zmienia postrzeganie na inną osobę?

Rozwód to niewątpliwie bardzo silne i negatywne przeżycie dla obu…

Julia Ignat 25 maja, 2021
9. Czy zdrada przez Internet to też zdrada

Czy zdrada przez Internet to też zdrada?

Żyjemy w czasach, gdy dostęp do portali społecznościowych i innych…

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Różnice między pokoleniami X,Y,Z

Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat różnic pomiędzy poszczególnymi pokoleniami. Różnią…

Martyna Janusik 24 maja, 2021
Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie

Jak rozwinąć swoją firmę po lockdownie?

Pandemia Covid 19 wyrządziła liczne szkody w wielu sektorach gospodarki….

Sylwia Nadomska 24 maja, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również