10 książek o seksualności wyróżniający

10 książek o seksualności z którymi warto się zapoznać

Opublikowane w kategorii

Rynek wydawniczy jest bardzo otwarty w kwestii publikacji książek związanych ze sferą seksu. Jest wiele pozycji godnych polecenia zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. W tym artykule znajdziesz pięć propozycji, dzięki którym zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz rozwiniesz swoją seksualność i lepiej ją zrozumiesz, a także pięć pozycji dedykowanych rodzicom, dzięki którym lepiej przygotujesz się do roli edukatora seksualnego. Zapoznaj się z moimi rekomendacjami i wybierz książki o seksualności, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.

5 propozycji książkowych dla dorosłych

Marty Klein – „Inteligencja seksualna”

Pozycję tę polecam do przeczytania każdemu. Nie tylko kobietom, ale także ich partnerom. Jest to wyjątkowo wartościowa i mądra książka, która traktuje głównie o samoświadomości i samoakceptacji. Inteligencja seksualna skłania do refleksji. Pomaga zrozumieć, iż w seksie chodzi o przyjemność, a nie zastanawianie się nad tym, czy jesteśmy wystarczający. Jest to idealna propozycja zwłaszcza dla osób, które boją się odrzucenia. Książka pomaga zmienić nastawienie i osiągnąć intymne spełnienie.

Emily Nagoski – „Ona ma siłę”

Książka ta świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet niepewnych swojej seksualności i swojego wyglądu również w miejscach intymnych. Wyłania się z niej prosty przekaz – każda kobieta jest piękna, niezależnie od tego jak wyglądają jej narządy płciowe. Dzięki niej można bezwarunkowo pokochać swoją waginę, bez ciągłego zastanawiania się nad tym, czy wszystko z nią w porządku. Książka traktuje także o mechanizmach reakcji seksualnych, jakie zachodzą w mózgu, orgazmie, masturbacji i seksie w różnych kontekstach.

Marta Niedźwiecka, Hanna Rydlewska – „Slow sex. Uwolnij miłość”

Książkę te polecam wszystkim osobom, które mają kłopot z odczuwaniem pełnej satysfakcji z życia intymnego. Pozycja ta uczy bowiem, jak zrezygnować z ilości orgazmów na rzecz wyższej jakości. Znajduje się w niej wiele praktycznych porad, np. jak poznać swoje ciało i odpowiednio je dopieścić zarówno podczas masturbacji, jak i w trakcie gry wstępnej z partnerem oraz jak rozpoznać swoje strefy erogenne i gdzie szukać punktu G. Książka nastawiona jest przede wszystkim na wytłumaczenie, iż w seksie istotna jest także relacja tworzona z drugim człowiekiem oraz umiejętność rozmowy o swoich potrzebach.

Esther Perel – „Inteligencja erotyczna: seks, kłamstwa i domowe pielesze”

Książka ta idealnie sprawdzi się w przypadku par z długoletnim stażem, które mimo upływu czasu chcą mieć udane pożycie seksualne. Kobiety i mężczyźni mogą nauczyć się dzięki niej jak podtrzymywać pożądanie i jak budować trwałą relację, w której seks nie przestaje być źródłem obopólnej satysfakcji. Pozycja ta obala mit spontaniczności, dzięki czemu okazuje się, iż bez spontanicznego seksu nadal można mówić o udanym pożyciu seksualnym.

Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl – „Radości z kobiecości”

Książka ta to prawdziwe kompendium wiedzy. Idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które do tej pory nie miały jeszcze okazji przeczytać żadnej pozycji związanej ze sferą intymności. Książka zachęca do poznawania swojego ciała. Autorki podkreślają bowiem istotną rolę łechtaczki w życiu seksualnym kobiet. W propozycji tej znajduje się wiele przydatnej teorii związanej z antykoncepcją, problemami ginekologicznymi, narządami rodnymi i zdrowiem. Propozycję tę można także wręczyć partnerowi, aby lepiej zrozumiał potrzeby swojej kobiety.

5 propozycji książkowych dla dzieci

Katharina von der Gathen – „Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy”

Maluchy mają tendencję do zadawania nawet najbardziej dziwnych pytań, na które nie sposób znaleźć odpowiedzi. Ta książka to zbiór nawet najbardziej niestandardowych pytań wraz z wyjaśnieniami. Dzięki niej żadne dziecięce pytanie nie będzie już straszne.

Grzegorz Kasdepke – „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”

Widmo usłyszenia pytania „skąd się biorą dzieci” jest wyjątkowo stresujące dla każdego rodzica. Z pomocą przychodzi właśnie ta książka. Dzieci będą mogły zapoznać się ze wszystkimi ważnymi informacjami z pomocą przedszkolaka Bodzia, który w zrozumiały sposób rozjaśni wszystkie nurtujące malucha kwestie.

Bianca-Beata Kotoro, Wiesław Sokoluk – „Skąd się (nie)biorą dzieci?”

Jest to kolejna pozycja, która ułatwia rodzicom rozmowy z dziećmi na tematy intymne. Autorzy w przystępny sposób opowiadają dzieciom w jaki sposób powstaje nowe życie oraz rozjaśniają wiele kwestii związanych z seksem.

Marie Oskarsson – „Mała książka o miesiączce”

Książkę tę warto wręczyć dorastającej dziewczynce, która niebawem przeżyje swój pierwszy okres. Propozycja ta odpowiada na wiele pytań, które nurtują niemal każdą nastolatkę w tym czasie oraz opowiada o dostępnych środkach higienicznych.

Mònica Peitx – „Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki” lub “Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca”

Książki te to świetne rozwiązanie dla rodziców, których dzieci weszły w trudny okres dojrzewania. Na tym etapie dzieci mają wiele pytań, których nierzadko nie chcą zadawać dorosłym. Niezbędniki dostosowane do płci wyeliminują ryzyko poszukiwania przez dzieci odpowiedzi w internecie, które bardzo często mogłyby mijać się z prawdą.

Polecane

Własny kanał na youtube

Własny kanał na youtube – jeszcze hobby, czy już praca?

Czołowi polscy Youtuberzy potrafią zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie….

Aleksandra Szczęsna 10 kwietnia, 2021
przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe jak z Instagrama?

Instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hashtagi,…

Justyna Kos 10 kwietnia, 2021
Orgazm pochwowy

Orgazm łechtaczkowy a orgazm pochwowy

Dawno temu, guru psychoanalizy, Zygmunt Freud określił, że kobieta ma…

Kinga Wolska 5 kwietnia, 2021
Tarczyca - to ona Tobą rządzi

Tarczyca – to ona Tobą rządzi

Czy wiesz, że choroby związane z tarczycą nierzadko obniżają komfort…

Anna Markowska 3 kwietnia, 2021
kobiecy wytrysk

Wyższy poziom Twojej przyjemności

To, że mężczyźni mają wytrysk, wiedzą wszyscy. Ale kobiety? Niby…

Maria Przędolska 2 kwietnia, 2021

Mizoginia współcześnie – czym się objawia

Był nim Jan Jakub Rousseau, który twierdził, że kobiety są…

Nadia Kopeć 18 marca, 2021
Edging

Edging – sposób na przedłużanie przyjemności seksualnej

Zapewne czytałaś chociaż raz w życiu romans erotyczny. Taki, gdzie…

Maria Przędolska 18 marca, 2021
seks po ciąży

Seks po ciąży – jak wygląda?

Częstym warunkiem, jaki muszą spełnić przyszli tatusiowie by być obecnymi…

Justyna Kos 18 marca, 2021
Sprawdź również
Sprawdź również